KAHROLASI ÇÖPÇÜLER! LİDERLİĞİMİZİ SÜPÜRDÜLER...

  Türkiye'de insanları futboldan soğutmak için her şey yapılıyor. TFF Başakşehir-Trabzonspor maçını neden İstanbul Olimpiyat stadına almaz anlamak mümkün değil. Herhalde İstanbul'daki Trabzonspor taraftarının fazla oluşu üç hacimlilerin şampiyonluk hayallerini bölüyor. 
  Ünal Karaman Krasnodar karşısındaki defans bloğunu bu maçta Hüseyin ve Hüseyini ikilisiyle değiştirdi. Trabzonspor'un sahadaki dağılımına ve dört günde bir oynadığı maç trafiğine oranla ortaya koyduğu mücadele ile üç puanı arzu eden bir görüntü verdi ilk yarıda. Başakşehir'in Crivelli ve Edin Visça ile bulduğu pozisyonlar bordo mavili takımın galibiyet arzusunu şüpheli kıldı. 
  Kabul etmek gerekir ki; Başakşehir son dört yıldır Süperlikte en istikrarlı futbol oynayan ekiplerden biri. Abdullah Avcı döneminden kalma bol paslı Ajax modelinde futbol oynuyorlar. Trabzonspor ilk yarının sonlarına doğru iyi bir baskı kurdu Başakşehir üzerinde. 37. dakikada çok vahşi bir gol pozisyonu yakaladılar ama golü bulamadılar. Trabzonspor'un futbol ciddiyeti ev sahibi Başakşehir'i ürküttü ilk yarıda.  
  Maçın hakemi Ali Palabıyık Sörloth'un vuruşunda pozisyonu iyi süzdü ve penaltıyı verdi. Profesyonel futbolcu cin gibidir, sahada istem dışı hiçbir şey yapmaz. Amatör futbol oynadığımdan bilirim, her şeyi son salisesine kadar hissedersiniz. Trabzonspor Sturridge'nin ayağından bulduğu penaltı golüne sadece beş dakika dayanabildi. Defansın arasına kaçırdığı Crivelli'yi Uğurcan ceza sahası içinde yere düşürdü. Aslında o pozisyonda Uğurcan bir defans oyuncusu gibi rakibine girip onu oyalayabilir ve defansın kaleyi kapatmasını sağlayabilirdi. Belli ki Uğurcan'a bu türden kritik pozisyonlarda tecrübe lazım. Yine aynı şekilde yerden gelen bir şutu korner çizgisine paralel bloklayacak yerde Skrtel'in önüne uzaklaştırdı. Ve Skrtel'in dokunuşuyla Başakşehir skoru 2-1'e taşıdı. 
  Maçın kalan bölümünde Trabzonspor'un beraberliği yakalama gayreti vardı. Ve bunu da Sörloth'un o altın kafa dokunuşuyla elde etti. Hakem Palabıyık'ı tebrik etmek lazım. Başakşehirli futbolcular öne geçince çimlerden kalkmaz oldular. Maçın futbol ateşine dokuz dakika daha ilave etti. 
  Sonuçta Trabzonspor İstanbul'dan lider dönme arzusundaydı. Ama umduğunu bulamadı. Bu maçın kayıp iki puanının bir tecrübe faturası olarak Uğurcan'ın bonservisine yazmak ve faturayı ondan tahsil etmek gerekiyor. Kahrolası çöpçüler, dün gece İstanbul'da liderliğimizi süpürmüşler

 

Önceki ve Sonraki Yazılar