Karadeniz'in yapısına uygun futbolcuları transfer edeceğiz

Karadeniz'in yapısına uygun futbolcuları transfer edeceğiz

Trabzonspor Başkan Adayı Sadri Şener, seçilmeleri halinde Karadeniz’in yapısına uygun futbolcuları transfer edeceklerini kaydeden Şener, “Eğer bunu yapamazsam ertesi gün bırakırım” şeklinde iddialı konuştu...

MENFAATE YÖNELİK

Trabzon'da 09–10 Şubat 2008 tarihlerinde yapılacak olan başkanlık kongresi öncesinde İstanbul'daki 1967 Trabzonsporlular Derneği'nde düzenlenen toplantıda konuşan Şener, başkanlık şansının kendisine verilmesi halinde, kulübün menfaatine yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 

DENGE OTURACAK

Kulüpte bozulan dengeleri yerine oturtabilmek için mücadele edeceklerinin altını çizen Şener, "15 sene sonra tekrar bu işe soyunmaya karar verdik. Kulübümüzün durumu şu an pek iç açıcı değil.'Dördüncü büyüklüğümüz' tartışılır noktaya gelmiş. Kongrenin neden ertelendiği konusunda kimse bir şey açıklayamıyor” dedi.

 

AKYAZI PROJESİ

Şener, “Mevcut yönetimin ortaya çıkardığı bir Akyazı Projesi var. Stadımız diğer illerin gerisinde kalmış durumda. Kulübümüzün üstüne yeni bir tesis yapabilecek konumdayız. Akyazı Projesi iki şekilde gerçekleşebilir. Birincisi, mevcut stadın yerini TOKİ'ye devrederek deniz kenarında bir yer alınması, ikincisiyse yabancı bir fon bulunması" dedi.

 

GALATASARAY MODELİ

TOKİ Başkanı'yla ikili ilişkilerinin iyi olması nedeniyle bir Galatasaray modelinin de Trabzon'da gerçekleştirilebileceğini belirten Şener, "Güzel bir stadın ilimizde olması, takımımıza ivme kazandıracaktır. Bu konular, kulüplerin geleceği adına çok önemli konulardır" diye konuştu.

 

TRANSFER POLİTİKASI

Seçilmesi halinde transfer politikalarını da açıklayan Şener, "Tarz olarak futbolcu satmayı pek seven biri değilim; bunu pek yapmam. Bana şans verin. Karadeniz iklimine ve yaşamına uygun transferler yapacağız. Söz veriyorum; ben bu işi yapamazsam ertesi gün yapamıyorum derim, bırakırım" şeklinde konuştu.

 

YANAL İLE DEVAM

Şener, bir delegenin "Ersun Yanal ile devam edecek misiniz?" şeklindeki sorusunu ise "Ersun hocayla bir sorunum yok. Haziran ayına kadar kendisiyle devam eder, Haziran ayında masaya oturur konuşuruz" diye yanıtladı. Toplantıya Trabzonsporlu delegeler, eski futbolcu Lemi Çelik ve taraftarlar katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.