Kato’da Bayram namazı!

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bayram namazını Hakkari Şemdinli ilçesinde sınıra sıfır noktada Aktütün karakolunda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Beytüşşebap’ta askerler, mülkü ve idari amirler ve vatandaşlarla kıldı. Soylu, bayram namazı sonrası Kato dağına çıktı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato Dağı’ndaki üs bölgesinde askerleri ziyaret ettiği sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu'nun telefonun sesini dışarı vermesi ile askerlere seslenerek kurban bayramlarını tebrik etti. Erdoğan, "Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah geleceğimiz de zaferlerle dolu olsun. İnanıyorum ki sizler dik durdukça bayrağımız inmeyecek, ezanlarımız susmayacak, bu vatanımızı kimse bölemeyecek, milletimiz refah içinde olacaktır. Nice bayramlar diliyorum, Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum" dedi.
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şırnak valisi Mehmet Aktaş ile birlikte Beytüşşebap’a gelen Soylu’yu ilçenin Trabzonlu olan kaymakamı Murat Şener karşıladı. Soylu ile birlikte danışman Erdem Sürmen de Beytüşşebap’ta idi. 

katoda.jpg

Hüseyin Örs yakında
bombardımana başlayacak!

huseyin-ors-001.jpg

İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs, arife günü Trabzon medyasının ziyaret etti. Elinde bir kutu çikolata ile medyayı ziyaret eden Hüseyin Örs, en çarpıcı açıklamayı Kuzey Ekspres gazetesinde yaptı. Örs’e, ‘Sayın vekil iki aydır, teşekkür ziyaretinde bulunuyorsun. Volkan Canalioğlu gibi öpmediğin kimse kalmadı. Millet sizi insanları yanaklarından, alınlarından, ellerinden öpün diye meclise göndermedi. Hükümet Trabzon’a son yıllarda bir çivi çakmadı. Belediyeler dökülüyor. Belediye Başkanları yeni dönemde aday olmak için birbirleriyle yarışıyor. Trafik keşmekeş. Yaylalar yağmalanmış. Köylü bahçesini tarlasını sulayamaz oldu. Köylerde suyu paralı hale getirdiler. Trabzon’un onca sorunu var. Sizden henüz kayda değer bir söylemde, eleştiride bulunmadınız. Sizin henüz iktidar milletvekillerinden farkınız yok’ dedik.
Hüseyin Örs, oturduğu koltuğa yaslandı ve ‘Yalnız Trabzon’da değil Türkiye’nin dört bir yanında insanlarımız dertli, sıkıntılı. Binlerce işsizimiz var.  İktidar göz boyuyor. Sıkıştığında kutsal değerlerimizi öne çıkarıyor. İnsanlarımızı bu yolla tolere etmeye çalışıyor. Acele etmeyin, dosyalar hazırlıyoruz. Yakında söylenecek her şeyi söyleyeceğiz. Biz iktidarla kavga etmek için vekil olmadık. Sorunları çözmek ve ülkemize, kentimize hizmet etmek için vekil olduk. Ne gerekiyorsa yapacağım’ dedi.
Hüseyin Örs’ün ne yapıp yapmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bayraktar’ın ilk durağı!

bayraktar-004.jpg

Çevre ve Şehircilik eski Bakanlarından Erdoğan Bayraktar’ın, Trabzon’a her gelişinde ilk uğrak yeri Moloz dolgu alanında yapılmakta olan camidir. Bayraktar, önce cami inşaatını denetler ardında Of’a köyüne gider. Erdoğan Bayraktar önceki gün de öyle yaptı. Bayraktar köyüne gittikten sonra mahalle kahvehanesinde köylüleri ile sohbet etti, dertleşti. 
Erdoğan Bayraktar Trabzon’da sevilen bir isimdir. Bayraktar’ın sevilmesi ve Trabzonluların kendisine ilgi göstermesi, kimilerinin keyfini kaçırıyormuş. Bayraktar ise, ziyaretlerimden kimse farklı anlam çıkarmasın, diyormuş.

CHP aday arıyor!

CHP Trabzon il yönetimi, yerel seçimde ilçelerde belediye başkanlıklarına aday olacak isimler aramaya başlamış. CHP il yönetiminde bir isim, ‘Trabzon’da kazanma şansımız ve ihtimalimiz olan en aç 7-8 ilçe var. Bu ilçelerde seçimi kazanacak isimleri aday göstereceğiz. Burada, ilçe yönetimleri ve o ilçelerde yaşayan vatandaşın da görüşünü alacağız’ dedi. 

chp-aday.jpg


********************

İktidar olmak ve onu sürdürmenin yolu güç elde etmek, sadık bir teşkilattır. Anlaşılır olmasa da ikna edici bir felsefe (doktrin) ve en önemlisi ısrarla tekrarlanan yalanlar gerekir. Bu bütün zamanlarda ve mekanlarda böyledir.
Hz. Ali idealist, Muaviye bu sisteme yani gerçeklere göre davrandığı için kaybettiği savaşı kazanmıştır.
16 yıllık AKP iktidarının da temeli budur. Bu bilinçle hareket eden bir iktidarı sahte muhalefetle, başınıza taş yağsa bile yok edemezsiniz. Çünkü iktidar olmak için bir felsefe (fikir), bir teşkilat ve bir güç gerekir. Muhalefetin baştan bir fikri yok, teşkilatlarını gerçek inanmışlardan değil de dümencilerden oluşturuyorsa buradaki amaç iktidarın sürdürülmesidir. 
AKP iktidarından bıkmış insanları toplandıkları her yerde yılgınlığa uğratarak bu iktidarın alternatifi yoktur ve bunu hiç bir güç değiştiremez imajını kabullendirerek pes etmesi istenmiştir ve bunu da başarmışlardır.
İktidarın ise söyleyecek bir yalanı kalmadığı halde şimdi de sanki Amerika ile savaşacakmışız gibi milliyetçi duygularla iktidarı sürdürme çabaları devam ederken muhalefetin(!) sanki vatan ve milletin yanındaymış gibi iktidarın yanında olduğunu beyan etmesi başımıza geleceklerin, çaresiz gelmesini sağlayacaktır. Ortada gerçeklerden ziyade yalanlar vardır hem de epey vardır.
Türkiye ve Türk Milleti hiç bir zaman bu kadar çaresiz kalmamıştı. Bunun sorumlusu iktidar değil, sahte muhalefettir. 
(Temel Kahveci)

****************

Avrupa ve Amerika Hıristiyanlarına has bir durumdur. Bütün yıl domuz gibi çalışıp harcarlar. Etrafındaki hiçbir şeyi görmezler. Daha doğrusu biraz olsun durup etrafına bakmaya hiç fırsatları yoktur. Ne zamanki Paskalya yortusu, Noel bayramı, yılbaşı tatili yaklaşır bütün yıl domuzluk yapan o insanlar birden ortadan kaybolur. Hemen hepsi insancıllaşır; eşini, dostunu, akrabasını hatırlar. Kısaca birkaç günlüğüne de olsa insan sıfatına girerler. Şimdi mübarek bayramlarda aynı şeyi biz yaşıyoruz. Dün, bugün, yarın birçoğumuz birkaç günlüğüne de olsa insan olduğunu hatırlayacak. 
(Metin Kondel)

*******************


****************

Ekonomiyi bayrağa, ezana bağlamak kurnazlığından vazgeçin. Yediniz, yandaşlarınıza yedirdiniz, israf ettiniz, üretmediniz, tükettiniz, yönetemeyip, idare ettiniz. Ekonomi o yüzden bu halde 
(Lütfü Türkkan)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar