16.10.2021, 09:45

KATTIKARIŞTIRDIK & TİYATRO ZİNOS

Pandemi süresince ara verilen sanatsal etkinliklere kalınan yerden devam edilmeye başlandı.

Trabzon’un tiyatro ekiplerinden Hasan ve İbrahim Kavzoğlu kardeşler yönetimindeki Tiyatro Zinos “ KattıKarıştırdık” adklı oyunuyla Hamamizade Kültür Merkezinde izleyenleri selamladı. Bu akşam (Cumartesi) Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde saat: 20.00’de 2.

Kez izleyenleriyle buluşacak. Koreografisi ve oyuncuların sahne performansıyla göz dolduran oyun toplumsal olayların komedi tarzında sunumlarından oluşuyor. Adından anlaşılacağı gibi kattı karıştırdılar ama gerekli mesajları vermekten de geri durmadılar. Genç kadrolarının başarılarının devamını diliyorum.

SANATEVİ ETKİNLİKLERİ

Trabzon kültür ve sanatına katkı sunan STK’ların başında gelen Trabzon Sanatevi bünyesindeki dokuz derneğin destekleriyle gündemi tutmaya devam ediyor.

“Güz Akşamları Müzik Dinletisi” adı ile dostlarıyla yeniden buluşan Sanatevi’nin konuğu yakinen tanıdığınız müzik insanı, kanun sanatçısı, şef Özdemir Hafızoğlu’ydu. Konukları güzel bir sanat müziği dinletisiyle mutlu ettiler. Aynı akşamın benzerini ise Şef Çağla Araz (Halk müziği solisti, bağlama ve viyolonsel sanatçısı) ile devam etti.

Bu süreçte birçok yazar ve şaire de ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Burhan ve Sinan Öztürk kardeşlerin imza gününde sanatseverler uzun zamandır pandemi nedeniyle göremediği simaları görüp kitap kokusu alabildiler.

Sanatevi’nde ayrıca Öğretici Bilge Aktaş, Tülbent Tasarım Atölyesinde kursiyerlerine eğitim vermeye başladı. Diğer sanat bileşenlerinin kursları da hazırlıklarına devam ediyor.

Ayrıca Trabzon Sanatevi Sanat Günlerinde konuk ettiğimiz Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu’nu 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali “En İyi Yönetmen” ödülünden ötürü kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak 05:55
Güneş 07:26
Öğle 12:18
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
19
açık