Kebir Süt  Trabzon’un gururu oldu

Kebir Süt Trabzon’un gururu oldu

Her yıl geleneksel olarak İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanmakta olan Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından ikinci 500 en büyük sanayi kuruluşları listesine Trabzon ilinden Kebir Süt girdi.

Kebir Süt markası ile süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi 2019 yılı mali verileri baz alınarak yapılan değerlendirmede ikinci en büyük 500 firma sıralamasına 127 inci sırada yer aldı ve bir önceki yıl sıralamada 183 üncü sırada yer alan firma 2019 yılında 56 basamak daha yükselme başarısı gösterdi.

GURUR DUYUYORUZ

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, “Trabzon ilimizin gözde markalarından olan ihracatçı üyemiz Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi firması Trabzon ilimizi layıkıyla temsil ediyor. Trabzon’dan doğan ve oluşturdukları Kebir Süt markası ile Türkiye geneli ve hatta yaptıkları ihracatla uluslararası global markalar düzeyine yükselen Karadeniz Kardeşler’in göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı kendileri ile gurur duyuyoruz. Trabzon’un yerel ürünleri olan süt ürünlerini sanayi alanında işleyerek tüm Türkiye’nin ve hatta yurtdışı tüketici kitlesinin beğenisine sunan Kebir Süt’ü diğer firmalarımızın da örnek alarak, bu başarı hikayesinin tecrübesi ışığında Trabzon’dan daha yeni markaların oluşturulması arzumuzdur” dedi.

YURTDIŞI TALEBİ

Firmanın ürünlerinin sadece yurt içinden değil yurtdışından da yoğun ilgi gördüğünü ve tüketildiğini gözlemlediklerini belirten DKİB Başkan Yardımcısı Gürdoğan; markanın uluslararası pazarlarda kolaylıkla tüketilen ve bulunan bir marka olması için gerek Çin Halk Cumhuriyeti ve gerekse Avrupa Birliği Ülkelerine giriş için gerekli olan izin prosedürlerinin tamamlanması için firmaya her türlü desteği vereceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.