Kemalettin Göktaş ve Koku!

Kemalettin Göktaş ve Koku!

AMP milletvekili Kemalettin Göktaş, partisinin önce Maçka sonra da Of ilçe kongrelerinde Trabzon Belediyesine yönelik eleştirilerde bulundu ve burnuna pis kokular geldiğini söyledi.

Kemalettin Göktaş, ‘koku’ alma konusunda epey uzmanlaştı.

14- 15 yıl vekillik yapacaksın, Ankara’da oturacaksın, bürokrat ve iş alemiyle iç içe olacaksın, ‘koku’ alma konusunda uzmanlaşmayacaksın.

Göktaş’ın, en fazla uzmanlaştığı alan bana öyle geliyor ki bu ‘koku’ alma olayı!

Kemalettin Göktaş’ın adını 12 Eylül öncesinden duymuştum.

Eczacı yakınım rahmetli Kemal Keskin ile İstanbul’da özel eczacılığı bitirmiş, Of’ta eczane açmıştı. Of’taki eczane hala daha çalışıyor. Kemalettin bey, o dönemler CHP yanlısı, sosyal demokrattı. Kardeşi Sultan Göktaş, eski CHP’li olduklarını her fırsatta söylerdi..

Kemalettin Göktaş’ın, siyasete girmesi aslında amcasının vefatı sonrasında oldu.

Amca, Lütfullah Göktaş ölmeseydi,  Kemalettin beyin önü de açılmayacaktı.

Lütfullah beyin yerine Kemalettin bey!

Kemalettin Göktaş, TBMM’ye 1991 yılında girdi. Refah- MHP ve bir de Aykut Edipali’nin partisi seçime ortak girmişlerdi.  Kemalettin bey liste birde Koray Aydın iki de idi. İkisi de seçilmişti.

Kemalettin Göktaş; Şeref Malkoç ve İlhan Sungur ile birlikte bir sonraki seçimde de meclise girmeyi başarmıştı.

1999 seçimlerinde az bir oyla meclis dışında kaldı. O seçimde ANAP’tan 2. sıradaki Ali Kemal Başaran seçilmişti.

Kemalettin Göktaş, 1999- 2002 tarihleri arasında Ankara’da bildiğim kadarıyla Albayraklar grubunun temsilciliğini yaptı.

Kardeş Sultan Göktaş’ta Trabzon’da Yeni Şafak Gazetesi ile ilgileniyor, gazeteye abone yapıyordu.

Sultan’ın bir ayağı da Trabzon SSK Hastanesi’nde idi. SSK Hastanesi başhekimi Dr. Muzaffer Akyazıcı, Göktaşların akrabası idi!

Sultan’ın o tarihlerde ıtriyat, medikal işi vardı.

Akyazıcı ve yerine gelen Atilla Yılmaz döneminde Trabzon SSK Bölge Hastanesine epey mal vermişti.

Atilla Yılmaz’ın daha sonraları epey başı ağırmış ve görevden alınmıştı. Yılmaz’ın görevden alınmasının Sultan ile ilgisi yoktu! Sultan o tarihlerde Ankara idi.

Sultan, bir ara sonraları bir TV kanalı da satın alan bir ecza deposunun Trabzon bölgesinin basın ve halkla ilişkiler sorumlusu olmuştu. Yüksekte maaş alıyordu.

Sultan’ın kız çocukları yurt dışında Avusturya’da eğitim görüyordu.Avusturya’da hem de birkaç çocuk okutmak öyle her babayiğidin harcı değil.

Kemalettin Göktaş, bu dönemle birlikte 4 dönem vekillik yapmış olacak. Henüz Eyüp Aşık’ın rekorunu kıramadı. Bu gidişle kırabilir!

Kemalettin Göktaş’ın Belediye’nin Hamamizade inşaatının ihalesinde önce burnuna pis kokuların geldiğini söyledi. Sonra’da ihalenin en az kırım yapana değil de ikinci gelene verildiğini, ihalenin taşeronluğunu da başkan’ın yakınlarının yaptığını ima etti.

Kemalettin Göktaş, deneyimli bir politikacı. Birilerinin dolmuşuna gelmez.

Hamamizade de iddia ettiği gibi ihale az kırım yapana değil ikinci gelene verildi.

Bu doğru. Ancak, Kamu İhale Kurumu diye bir kurum var. Bu kurum acaba ihaleyi neden iptal etmedi?

İkincisi ve daha da önemlisi;

22 Temmuz seçimlerinden önce Sürmene tersanesinin ihalesi yapıldı.

Akçaabatlı Bahri Köse’nin firması 30 trilyon, Sürmeneli Atacan Aksoy’un firması 40 trilyon lira teklif verdi. Arada 10 trilyon lira fark olmasına rağmen iş Aksoy’un firmasına verildi.

Neden verildi?

Kemalettin bey bunları bizden daha iyi biliyor.

Bu satırları Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nu veya belediyeyi koruma, kollama adına yazmıyoruz. İhalede, orada burada bir yanlışlık, malı götürme varsa parti-purtu ayırımı yapmadan ortaya çıkarılmalı.

Yalnız Trabzon Belediyesinde değil, il bazındaki tüm belediyelerde olup bitenler ortaya dökülmeli.

Malı kim götürmüş hep birlikte görelim!

 

Trabzonspor ve Kazım Koyuncu!

 

Trabzonspor eski yöneticilerinden Kenan İskender’in oğlu Haluk İskender’in İstanbul’daki firmasının Trabzonspor için hazırladığı ve Avni Aker stadında maç öncesi ve de devre arasında stat hoparlöründen çalınan müziğe tepkiler artarak devam ediyor.

Haluk İskender’in ağabeyisi Murat İskender, Trabzonspor için hazırlanan CD’den ücret almadıklarını, CD’lerin satışından komisyon ve pay alacaklarını söylemişti.

Ancak, kulübe yakın bazı kaynaklar, Trabzonspor’un 41. yıl CD’si için 200 milyar liralık bir ödeme yapıldığını iddia ediyorlar. Burada şunu belirtelim, kulübün böyle bir para ödediğini sanmıyoruz.

Trabzonspor CD’ye, konfetiye, balona, yağmurluğa para ödeyip ödememesi bizim için çok da önemli değil.

Burada asıl önemli olan, CD de yer alan müzik parçaları.

Gürültü veren, taraftarı bunaltan, heyecanlandırmayan, Trabzon’un ve bölgenin kültürünü yansıtmayan şarkıların stat hoparlöründen çalınması gerçekten ilginç!

İşin bir başka ilginç ve düşündürücü yanı da Trabzonspor yönetiminin bu rezalete seyirci kalması!

Tekrar ediyorum, statta çalınan müzik için para verilmiş verilmemiş çok da önemli değil. Trabzonspor nereye, nerelere para vermiyor ki!

Benim üzüldüğüm olay, Trabzonsporla bütünleşen, Trabzonspor’a binlerce taraftar kazandıran rahmetli Kazım Koyuncu’nun Trabzon için hem de hiçbir bedel almadan yaptığı o güzelim müziğin unutturulması.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.