Kim bu abiler?

abiler.jpg Kendisini senelerdir tanırız! Bugüne kadar hep kulüpçülük yönüyle ortaya çıkan bir kişiliktiler! Kulüpte yöneticilik yaptıkları zamanlarda da en fazla tartışılan, kamuoyunda da en fazla yıpratılan isimdiler. Bütün bunlara rağmen kendilerine göre gördükleri doğrulardan geri adım atmadılar. Çünkü kendilerinin hayata geçirdiği doğrular onlara göre kulübün doğrularıydı. Trabzonspor’un en kritik dönemeçlerinin baş aktörüydüler. O baş aktörlükten kimi zaman başarılı addedildiler kimi zaman da karıştıran. Daha bir hafta önceki olayların da direkt içerisinde olmakla suçlandılar. Neden mi? Başkan Ağaoğlu’nun bir televizyon programındaki açıklamalarından yola çıkarak söylüyoruz bunu. Ağaoğlu’nun “Abiler” dediği kişilerden biriydi “Abiler” konusundan hareketle şunları demişti Ağaoğlu: “Karaman istifa edecekti. Ancak kendi ifadeleriyle görüşlerine değer verdiği abilerini arayarak, ‘Sen istifa etme. Onlar seni göndersin. Bir daha buraya dönme şansın olur.” Bu ifadelerin akabinde Ağaoğlu, Abinin facebook’taki sayfasında paylaştığı, “Takdir edilen kulüpten son yaptıklarıyla güldüren kulübe” ifadelerine sert tepki koydu. “Aynaya baksın” dedi.

İki kutuplu operasyon!

  agaogluuuuu.jpgO abi, Ünal Karaman’ın ayrılık sürecinde yer aldı mı? Ünal Karaman, Abi’yi  arayarak, akıl danıştı mı? Abi, Karaman’a, “Sen istifa etme, onlar seni göndersin” dedi mi? Bütün bunlar kamuoyunda günlerdir tartışılan mevzular. Ama Abi tek bir kelime etmiyor. Etmediği gibi de “Başkanı ciddiye almıyorum” diyor! Oysaki biz bu iddiaları o kadar ciddiye alıyoruz ki! Neden mi? Trabzonspor’un tarihinde yaşanan en önemli olayların en tepesine oturtulacak bir konu var önümüzde! Çünkü bizim yorumumuz şudur! Ünal Karaman’ın zaten ayrılacağını fırsat bilenler, Karaman üzerinden yönetime operasyon çekti! Yine aynı şekilde bu durumu fırsat bilenler yine Karaman üzerinden bu toprakların evladı Bakan Berat Albayrak’a operasyon çekti! Bu iki kutuplu operasyonun başlangıcı o kadar önemli ki kartları dağıtanlar tam da bu işin böyle olacağını bildiği için fırsatı ganimete çevirmeye çalıştılar! Tabi ki yemedi! Ama ya yeseydi!
Hacısalihoğlu’nun gelişi!

salihogluuuu.jpg  Hayrettin Hacısalihoğlu, Ahmet Ağaoğlu’nun ilk yönetiminde yer aldı. Asbaşkan olarak görev yaptı. Peki Hacısalihoğlu bu listeye nasıl girmişti! Kendisi de bize anlattı zaten ama hafızaları tazelemekte fayda var! Siyasi olarak hiçbir şekilde uyuşmayacağını bildiğimiz Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Turkuvaz Medya Grubu’nun başındaki isim Serhat Albayrak’ın önerisiyle. Albayrak kardeşler, Hacısalihoğlu’nu yönetime koyarken, yukarıda belirttiğimiz gibi kulüpçülük yönünü bildiklerinden listede olmasını istemişlerdi. Kötü mü ettiler? Takdir kamuoyunun elbette ama son yaşanan Karaman olayında hem yönetime hem de Albayraklara operasyon çekildiği gerçeğinden hareketle sormak lazım! Hacısalihoğlu, Karaman üzerinden kendisini listeye almayan yönetime operasyon mu çekti? Yine aynı Hacısalihoğlu, o listede kendisinin olması konusunda aynı dirayeti göstermeyen Albayrak ailesine de operasyon mu çektirdi? Bu iki sorunun cevabını bulabilmemiz için Hacısalihoğlu’nun çıkıp konuşması gerekiyor!

Tüzükteki o madde!

mehmet-yigit-alp-005.jpg  Trabzonspor tüzüğünde ilginç bir madde var. O madde diyor ki, “Başkan istifa ettiğinde Asbaşkan göreve devam eder!” Bu madde oraya niçin bu şekilde konuldu! Amaç neydi! Bize göre tamamen saçmalıktan öteye gitmeyen, başkan istifa ederse asbaşkanın göreve devam edeceğine dair maddenin bizim nazarımızda da delegeler nazarında da hiçbir geçerliliği yok! Çünkü baş giderse gerisi de gider! Bu maddenin bir an önce genel kurul delegeleri toplanarak tüzükten kaldırılması gerektiğini belirtelim. Ve devam edelim. Bu madde Hacısalihoğlu’nun asbaşkan olduğu zaman yapılan tüzük değişikliği sırasında eklendi. Hemen herkes Hacısalihoğlu’nun olağan genel kurulda yeniden listeye gireceğini, ilerleyen süreçte başkan istifa ederse başkanlık koltuğuna oturarak yola devam edeceğini yorumluyor. Biz böyle düşünmüyoruz gerçi! Belki başkanın istifasıyla yönetim de gider düşüncesinin rafa kalkması, kulübün bir daha olağanüstü kongre süreçlerine sokulmaması için yapılmıştır! Ama bu maddeyi kulübün asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp kucağında buldu. Öyle ki Alp’in başkanı istifa ettireceği ve başkanlık koltuğuna oturacağına dair elli bin tane senaryo yazıldı. Başkan Ağaoğlu, canlı yayında açıklayana kadar senaryolar ayyuka çıktı!  Gerçek ortaya çıktı ki Alp, Başkan Ağaoğlu’na Asbaşkan olduğu gün yazılı olarak istifasını vermiş. Onunla birlikte diğer yönetim kurulu üyeleri de! “Beraber geldik, beraber gideriz” denilmiş. Alın şimdi senaryolarınızı bir daha düşünün!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.