Kimi kastetti

Kimi kastetti

AKP Trabzon İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Balta, “AK Parti ismini kullanarak hiç kimse prim yapmaya kalkışmasın.” dedi

İl Başkanı Muhammed Balta’nın AKP İl Danışma Kurulu’ndaki sözleri merak uyandırdı. Henüz örgüt olarak herhangi bir aday belirlemediklerini söyleyen Balta, ““Bizim adaylarımız MKYK tarafından bizim teşkilatların görüşleri doğrultusunda açıklanmadan hiç kimseye bir söz vermedik” biçimindeki mesajı kime vermek istediği tartışma konusu oldu. Balta’nın bu sözleri, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın istifası ve adaylık söylentisinden sonra yapması dikkat çekti.

AKP İl Danışma Kurulu toplantısı Zorlu Otel’de yapıldı. Toplantıda ilk sözü alan AKP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Yılmaz Büyükaydın, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu'nu eleştirerek Trabzon'a hak etttiği hizmeti sunamadığını iddia etti. Amaçlarının siyasi hırslar uğruna belediye makamını ele geçirmek olmadığını belirten Büyükaydın şöyle dedi: "Bizim hedefimiz siyasi hırslar uğruna belediye makamını ele geçirmek değildir. Bu anlayış, hizmet üretemeyen CHP zihniyetinin anlayışıdır. Bizim niyetimiz bugün Adana'yı, Kayseri'yi, Manisa'yı, Samsun'u, Şanlıurfa'yı, Sivas'ı, Antalya'yı dünya kentleri haline dönüştüren AK Parti hizmet anlayışının Trabzon'a kazandırılmasını sağlamak ve hizmeti ehline teslim etmektir. Trabzon'a yeni yaşam merkezleri mi kuruldu? Trabzon ulaşımını rahatlatan bir projemi gerçekleştirildi? Alternatif üretmeyerek veya üretemeyerek Trabzon'u sıkışıklığın içine hapseden bir yönetimle Trabzon yoluna devam edebilir mi ? Çok açık şekilde ifade etmek istiyorum. bizim hedefimiz Trabzon'un hak ettiği hizmet ağını kazanmasına vesile olmaktır. Bugün çıksın sayın Canalioğlu desin ki; Bize fon ayrılırken, ayırımcılık, kayırmacılık yapıldı. Biz AK Partili Rize Belediyesi'ne ne hak ettiyle CHP'li Trabzon Belediyesi'ne de aynısını verdik. AK Partili Samsun Belediyesi'ne ne verdiysek CHP'li Trabzon Belediyesi'ne de aynısını verdik. Burada eksik olan para değildir. Burada eksik olan hizmet anlayışıdır. Becerememezlik, vizyon ve misyon sahibi olamamaktadır" AKP İl Başkanı Muhammet Balta ise 29 Mart'taki belediye seçimleri için henüz aday çıkarmadıklarını, bu konuda kamuoyunda dolaşan isimlerin herhangi birisi konusunda bir kararlarının da bulunmadığını söyledi. "Yerel seçimlere 119 gün kaldı. Kamuoyunda aday isimleri geçiyor. Bizim şu ana kadar teşkilatlar olarak tespit ettiğimiz bir aday yoktur.” diyen Balta şunları söyledi:

“Bizim adaylarımız MKYK tarafından bizim teşkilatların görüşleri doğrultusunda açıklanmadan hiç kimseye bir söz vermedik. Hiç bir belediye başkanına da şu ana kadar teklif yapılmamıştır. AK Parti ismini kullanarak hiç kimse prim yapmaya kalkışmasın. Bizim partimizin çatısı altında çalışabilecek dürüst ve AK Parti amblemi altında çalışmadan onur ve gurur duyacak insanlara elbet de kapımız açıktır. Hem teşkilat mensuplarımızla hem de halkımızın kararları doğrultusunda adaylarımızı belirleyeceğiz" Konuşmaların ardından görev sürelerini dolduran eski ve yeni ilçe başkanlarına plaket verilirken, göreve yeni başlayan ilçe başkanları da basına ve partililere tanıtıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.