10.10.2021, 09:39

Kimse başarı beklemesin

Önceki gün A Milli Takımımız Norveç ile 1-1 berabere kalarak gruptan çıkma yolundaki ayağına gelen en büyük fırsatı geri tepti. Haaland ve Sörloth gibi gol silahlarının yanında birçok kilit oyuncusunda da yoksun bir şekilde Türkiye’ye gelen Norveç’i yenmemiz gerekiyordu.

Şenol Güneş’in ardından göreve getirilen Alman teknik adam Stefan Kuntz’un da ilk maçı olması sebebiyle gözler A Milli Takım’ın üzerindeydi. Ancak ne değişti diye soracak olursanız, oynanan futbola baktığımızda çok da bir şey değişmedi. Tabi ilk maçında Stefan Kuntz’u eleştirmek doğru olmaz. Kaldı ki dünkü maçta A Milli Takım’ın neden başarısız olduğunun ana sebebi bir kez daha ortaya çıktı.

Ne yazık ki uzun bir süredir devam eden A Milli Takım’daki kulüp tartışmaları dün yine baş gösterdi. Ay Yıldızlı forma altında tüm taraftarların millileşememesi Türkiye’nin ayıbı. Her Milli maç döneminde saçma sapan sosyal medya tartışmaları ve bunu körükleyen ana akım medya mensuplarının Milli maçların ekstra baskı altında oynanmasını sağlaması, başarısızlığın en büyük sebeplerinden birisi.

Ne zaman başarılı bir Trabzonsporlu futbolcu Milli Takım’da oynamaya başlasa nedense bu tartışmalar da ayyuka çıkıyor. Artık gerçekten bıktık. İnsanlar Milli maç aralarından nefret eder oldu. Eskiden büyük bir heyecanla beklediğimiz maçları şimdi izlemek bile istemiyoruz.

Bu nefret ortamı ister istemez futbolcuları da baskı altına alıyor. Bunu her maçta rahatlıkla görebiliriz. Bu süreç böyle gittiği sürece kimse Milli Takım’dan başarı beklemesin. Başarı gelince yere göğe sığdıramadığımız topçuları başarısızlıkta yerin dibine soktukça, Milli maçlarda kulüp fanatikliği yaptıkça o başarı gelmeyecek çünkü.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ekim 2021
İmsak 05:13
Güneş 06:38
Öğle 12:10
İkindi 15:04
Akşam 17:33
Yatsı 18:53