Kimse ile kavga etmem!

İYİ Parti’nin Yomra Belediye başkan adayı Mustafa Bıyık, mevcut belediye başkanı ile ilgili sorulara, “Ben kimse ile ne polemiğe girerim ne de kavga ederim. Ben Yomra’nın bugünkü durumunu ve başkan seçilirsem ne yapacağımı anlatırım ve anlatıyorum” diyor.

AK Parti Yomra Belediye Başkanı ve başkan adayı İbrahim Sağıroğlu ise ziyaretlerini sürdürüyor. Yomra’nın çağ atladığını söyleyen Sağıroğlu, “Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyor.

 

Adaylıklarını geri çekecekler mi?

Trabzon’da AK Parti’de başkanlık yapan veya aday adayı olup da başkan adayı gösterilmeyenlerden bazıları bağımsız aday olacaklarını açıklamışlardı.  İlçelerdeki bu etkili isimlerin aday olmamaları için yoğun baskı ve çalışma yapıldığı öne sürülüyor.  Bir AK Parti il yöneticisi, bağımsız başkan adayı olan isimlerin adaylıklarını geri çekeceklerini iddia etti.  Bağımsız adayların çekilmemesi halinde bazı ilçelerde ya bağımsızların ya da muhalefetin adayının seçimi kazanacağı söyleniyor.

 

75 projeden  7’sini yapmış!

Maçka Belediye Başkanı ve başkan adayı Koray Koçhan’ın, geçen dönem seçimlerden önce 75 proje  ile vatandaşın karşısına çıktığı, bu projelerden 5 yıl içerisinde ancak 7’sini yaptığı açıklandı.

Maçka’nın Sosyal Platformu adlı sitede konu ile ilgili şu görüşlere yer verildi:

“Dün Maçka’da bir oteli baştan aşağıya afişlerle donatan Koray Koçhan sözde yaptıklarını ve yapacaklarını görsellerle anlatmaya çalışmış...

Geçen dönem ‘75 mahalle 75 proje’ seçim propagandası ile seçmenin karşısına çıkan Koray Koçhan 5 yıl geçmesine rağmen sadece bu projelerinden 7 tanesini yapmayı başarmıştır. Yapılan projeler park düzenlemesi, çocuk oyun alanları ve ilçede belediyeye ait arsaların satılması.

Maçka’da düğün salonu kapatılmış. Arsalar değerinden çok düşük fiyata yandaşlarına satılmış.

Üniversite sözü vermesine rağmen bırakın üniversiteyi, ilçedeki Yüksek Okulların çoğu bölümleri kapatılmış, kimsenin de sesi çıkmamıştır. ‘İlk iş otopark sorununu çözeceğim’ demesine rağmen hiçbir çalışma yapmamış. Onlarca sayabiliriz. 5 yıl boyunca yaptığı en güzel hizmet yandaşlarını zengin ederek ilçede satılmamış arsa bırakmamasıdır.”

Koray Koçhan, bu eleştirilere herhalde cevap verecektir.

 

Recep Çebi kendinden emin!

Araklı Belediye Başkan adayı ve Belediye Başkanı Recep Çebi, yeni dönem için şimdiden hazırlık yapmaya başlamış. 31 Aralık’ta Araklılıların kendisine destek vereceğine inandığını belirten Recep Çebi, muhalefetin eleştirilerinin kendisini yıpratmaya yönelik olduğunu iddia ediyor. Çebi, “Bu seçimde bir önceki seçimde aldığımız oydan fazla oy alacağız” diyor.

 

Dürüst başkan, dürüst yönetim!

Saadet Partisi’nin Arsin Belediye başkan adayı Ramis Sunguroğlu, ‘dürüst başkan, dürüst yönetim’ ilkesiyle yola çıktıklarını söyledi. Arsin’de çalmadık kapı bırakmayacağını söyleyen Sunguroğlu, “Ben geçmişte de belediye başkanlığı yaptım. Belediyenin kapısı herkese açıktı. Benim nasıl bir belediyecilik yaptığımı herkes bilir” dedi.

 

Günaydın ve Aksoy Nepal’de!

Türkiye’nin sayılı işadamlarından, gıda ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Ahmet Günaydın, bir yandan işlerini kovalar diğer yandan da fırsat buldukça Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanını gezer. Ahmet Günaydın birkaç gün önce eniştesi Ali Sabit Aksoy ile birlikte, hayaller ülkesi olarak adlandırılan Nepal’e gitti. Ahmet Günaydın’ın gezip görme dışında bir başka hobisi de balcılıktır. Günaydın, bal mevsiminde yaylalara çıkar ve arılarla uğraşır. 

 

***

HDP siyasi ve yasal bir parti midir? Kapatılmadığına göre demek ki yasal bir partidir. Peki, bu partiye oy veren 6 milyon insan bu ülkenin insanı değil midir? ‘HDP eşittir PKK’ diyerek bu altı milyon insanı PKK’nın kucağına ittiğinizi göremeyecek kadar ihtiraslarınız aklınızı almışsa Türkiye'nin sorunlarını hangi akılla çözeceksiniz?

Bir başka çelişkinizse, eğer Kürtler oylarını size verirse Kürt seçmen kardeşiniz oluyor; yok CHP veya başka bir partiye verirse terörist, PKK'lı oluyor.

Her nereye baksam çelişki diyordu bir şarkısında Ahmet Kaya. Her tarafınız çelişki ve içine ettiğiniz ülkeyi kurtarmaya kalktığınızı iddia etmeniz de en büyük çelişki. (Temel Kahveci)

***

Yaklaşmakta olan belediye başkanlığı seçimleri öncesinde AKP'den ve diğer partilerden sözde istifa edip Saadet Partisi’ne katılan siyasetçilerin hepsi kuşkuludur. İki tarafa da oynayan siyasi casuslardır. Asla ve kat'a Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı gösterilmemelidirler. Saadet Partisi geçen yerel seçimlerde Mardin belediye başkanı olarak Ahmet Özal'ı gösterdi. Ama son anda o kütük kafadan bile oyun yedi. Seçime altı ay kala partiye gelen isimlerin çoğu Truva atıdır. Hatta diğer parti adaylarını AKP iktidarı çeşitli entrikalarla belirlemektedir. Saadet Partisi parti teşkilatlarında en az on yıl sadakat göstermemiş her adayı refüze etmelidir. (Metin Kondel)

***

Güneş bizi mutlu edebilir, ama kar, aynı zamanda hüzünlendirebilir. Kar içimizi karıştırır; hem huzur verir hem de geçmişe götürür, melankolik yanımızı dürter. Bizim yaşadığımız coğrafyada kar güneşten azdır. Çok olsa farklı düşünürüz, hatta görmeyiz ve etkilenmeyiz. Kar bu yanıyla mesafenin önemini de gösterir. Mesafe, algılama için önemlidir. Güneş ısıttığı ve mutlu ettiği için tek başına yetmez. Bu mutluluk da yakıcı olabilir ve kurutabilir kör edebilir ve hatta yakarken soğutabilir. Kar da yağmalı ki insanın kendisini hatırlaması, kendisine dönmesi için bir olanak olsun. Denge hayatın anahtarıdır. Kapıyı açtığında ve kapadığında farklı şeyler görürsün ve sen de farklılaşırsın. Farklılaşabilmek, hücreleri nefes almayı düşünmeyi sağlamlaştırır. (Sinan Öztürk)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar