Kirli tezgah!

   CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan çirkin ve alçak saldırı, kutuplaştırılan, kutuplaştırılmaya çalışılan ülkemizin son durumunu açık ve net olarak ortaya koydu.
Bu olayı basit bir tepki ve saldırı olarak nitelendiremeyiz. 
Bir ülkenin vatandaşları siyasilerin iktidar mücadelesi nedeniyle siyah-beyaz olarak ikiye bölünmemeli. Siyasiler milleti germemeli, bir oy ve koltuk, milletimizin birlik ve huzurundan kıymetli değildir.
Bu tür kutuplaştırmayı yıllar önce yaşadık ve acısını çektik. Kutuplaştırma kan ve gözyaşı getirdi. 
kirli-tezgah.jpgGeçmişten ders almış olacağız ki, kutuplaştırma ve hedef gösterme seçim öncesi ve sonrası artarak devam ediyor.
Dün bir gazetenin, Hakkari’de terör örgütünün kahpe kurşunlarıyla şehit olan 4 Mehmetçiği, ahlaksızca ‘Mutlu musun Ekrem’ diye manşetine taşıması kutuplaştırmanın bir başka versiyonu idi.
Ekrem İmamoğlu’nun ve Çubuk’ta şehit cenazesine katılan ve saldırıya uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın bu alçakça saldırısıyla ne ilgisi olabilir ki?
…Ki, o Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin’de PKK saldırdı.  
Siyasilerin söylemleri, yandaş medyanın yayınları ne yazık ki ayrıştırmayı, bir tarafın bir tarafa kinini öfkesini körüklüyor. Toplum zaten ekonomik olarak sıkıntı içerisinde. Geçim sıkıntısı çeken, işsizlikten kıvranan insanları , ‘kuru milliyetçilik, ‘din’ ve ‘beka’ söylemi ile yönlendirirseniz, sonuçta bu tür olaylarda kaçınılmaz olur.
Bu ülke insanının ikiye, üçe bölünmesi bu ülke vatandaşlarına değil, emperyalistlerin, Türkiye düşmanlarının işine yarayacaktır. Ortadoğu’daki iç savaşların bu tür bölünmelerin ürünü olduğunu unutmamalıyız.
Cumhurbaşkanı, kızgın demirin soğutulması gerektiğini söyledi. Çok doğru bir söylem.
Ülkeyi yönetenler artık ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dil kullanmamalı. Kızgın demir kesinlikle soğutulmalı ve ülke normalleşmelidir.
Demokrasiye, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğuna inanıyorsak ki inanıyoruz, o zaman kutuplaştırıcı dil ile hiçbir siyasi görüşün uzun ömürlü olamayacağını idrak etmemiz lazım.
Ülkenin ve bu milletin artık barışa, kardeşliğe, hoşgörüye ihtiyacı var.
Ülkeye barışın ve kardeşliğin gelmesi için iktidarından muhalefetine her kesim ne gerekiyorsa onu yapmalıdır.
Çünkü başka Türkiye’miz yok.

Hasan KURT

******************

Trabzonspor yönetimine sert eleştiri!

Trabzonspor Yönetim Kurulunun, Trabzonspor eski yöneticisi ve Divan Kurulu üyesi Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasına duyarsız kalması ve tebrik mesajı yayınlamamasına tepkiler devam ediyor. 
Trabzonspor eski yöneticilerden Erdal Atalay; yönetimi eleştirerek şöyle dedi;
trabzonspor-027.jpg‘YSK kararı verdikten sonra, İmamoğlu’nu ziyaretlerinizin, kutlama mesajlarınızın, önemi kalmayacaktır. Sakın unutmayın aslolan, alnının akıyla seçimi kazandığı halde, kurulmaya çalışılan kumpaslara karşı, eski yöneticimiz, Divan Kurulu üyemize, öncesinden sahip çıkıp, hakkının teslim edilmesini istemekti, destek verebilmekti, Ağa olmaktı, oğul değil.’
Trabzonspor Divan Kurulu Başkan adaylarından Şükrü Kuleyin ise yönetim kuruluna seslenerek, ‘Günü kurtarmak geleceği kaybetmektir’ diyerek şunları söyledi:
‘Sayın; Trabzonspor yönetim kurulu... Sayın; Trabzonspor divan kurulu.. Sizler; Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etmeyerek günü kurtarmış olabilirsiniz. Ama unutmayın ki; Günü kurtarmak geleceği kaybetmektir. Ayrıca; Gelenekten geleceğe yol almayı, ilke edinmiş camiamızda ne yazık ki size olan güveni zedelediniz...’
Trabzonspor Yönetim Kuruluna yakın kaynaklardan sızan haberlere göre, yönetim ve Divan Kurulu’nun YSK’nın kararını beklediği ve mesajı YSK kararından sonra yayınlayacakmış.

******************

  O yumruk var ya o yumruk, Sevgili Çubuklu Kardeşim, senin AKP söylemlerini ciddiye alman ve aldatılmanla mümkün oldu. Çubuklu Kardeşim sen safsın. Senin saflığından istifade etmek için siyasette hamaseti kullanan ve senin gibi safları kışkırtanlara lanet olsun.
İktidarı kaybetmemek için kin ve nefret tohumu saçanlara lanet olsun.
   Çıkarları uğruna bu ülkeyi parçalamaya çalışan emperyalistlere ve onlara safça inanan ya da kendi çıkarı için inananlara da lanet olsun.
O yumruk için çok bedel ödeyeceksin Kardeşim, çok. Daha çok çocuk kurban vereceksin oyunu anlayamadığın için, Sevgili Çubuklu Kardeşim.
  Biliyor musun sevgili, saf hemsehrim seni kışkırtıp kullananların evlerinden hiç şehit çıkmıyor ama sen o yumruğun sebebini bilmediğin için bu gerçeği de göremezsin. Sen kendi kişilik kompleksinin yarattığı büyük ve güçlü devlet isteğinin istismarcıları için canını vermeye hazırsın.
Niçin biliyor musun sevgili Çubuklu Kardeşim?
Sen safsın ve bir o kadarda aptal olduğunu bu yumrukla ispat ettin! 
(M. Haydar Ustaoğlu)

**********

 Fatih Erbakan denilen Kemal Sunal kılıklı Cem Sultan vakıası;
- Sözünün ucunun nereye gittiğini bilmeyen kifayetsiz bir muhteristir.
- AKP'nin taşeron örgütlerinden Osmanlı Ocaklarıyla omuz omuza vermiş bir tetikçidir.
- Yarım asırlık bir siyasi hareketin genel merkezine el koyacak kadar büyük ve cesur bir hırsızdır.
- Türk siyasetine reis icazetiyle VIP'ten girmeye çalışan bir ahmaktır.
- Saadet Partisi ile ilgili söylediği ipe sapa gelmez sözleriyle yalancıdır, müfteridir.
- Konuşma biçimiyle, vurgularıyla, iki de bir rahmetli Necmettin Erbakan'a yaptığı atıflarla benliği samanla doldurulmuş dâhilî bir taklitçidir. 
- Kemal Sunal'ın oynadığı üç yüz filmlerdeki alaycı kahramanlardan farksızdı. (Metin Kondel)

**************

Milli birlik ve beraberliğimizin kökünden sarsılmak istendiği bugünlerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı tamamen provakatif olarak değerlendiriyor ve yaşananları kınıyorum. Sayın Kılıçdaroğlu'na 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum. Devletimizin ilgili kurumları gerekli çalışmaları ivedilikle yaparak konuyu aydınlatacaktır. Herkesi provakasyonlara karşı sağduyulu hareket etmeye davet ediyorum... Unutmayalım: Başka Türkiye yok. Bu milleti birbirine düşman etmek isteyenlere fırsat tanımayalım!.. 
(Mustafa Bıyık-Yomra Belediye Başkanı)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar