KOBİ’lerin önünü  açacak destekler!

KOBİ’lerin önünü açacak destekler!

TTSO AB Bilgi Merkezi ve ABİGEM tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen Avrupa Birliği Yolunda KOBİ’ler panelinde katılımcılara destekler ve diğer konularla ilgili bilgi verildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, KOBİ’lerin dışarıya açılması için oda olarak tüm imkânları kullandıklarını belirterek, “Amaç ihracatı, buna bağlı olarak üretim ve istihdamı artırmaktır” dedi.

Hacısalihoğlu, “Üyelerimizin yurtdışındaki imkanları değerlendirmesi için Yurtdışı Ticaret Ofisimiz var. Ayrıca Dış Ticaret İstihbarat Uzmanı eğitiminde yetiştirdiğimiz elemanlarımız dünya ile ticari ilişki kurulmasında tecrübeli hale geldi. Amacımız KOBİ’lerimizin önünü açmak, dünya ile entegre olmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

Toplantıda gazeteci Sami Altınkaya moderatörlüğünde “KOBİ’ler için Destek” paneli gerçekleştirildi. Panelde TKDK İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Kurt, İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Servet Kaba, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Proje Uzmanlarından Bilge Sezer Kayaoğlu, Ticaret Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Mustafa İlker Özdem ve TÜBİTAK Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz Özbay, katılımcılara destekler konusunda bilgi verdi ve soruları yanıtladı. Panelin ikinci oturumunda ise eğitmen Murat Erdör  KOBİ’lere yönelik e-ticaret eğitimi verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.