Koçhan Ortahisar adayı olabilir!

Koçhan Ortahisar adayı olabilir!

AKP Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Trabzon Ortahisar ilçesi Atatürk Köşkü civarında oturur.

Başkan Koçhan, her sabah Atatürk Köşkünden Maçka’ya gider, akşamları da evine döner. Koçhan gibi, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen de Ortahisar ilçesinde ikamet eder. Atatürk Köşkünde ikamet eden bir başka isim de Büyükşehir belediye başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’dur. Kancalar sitesinde oturan Gümrükçüoğlu, iki yıl kadar önce evinin birkaç yüz metre yakınında 3-5 dönüm daha arsa almıştı.

Atatürk Köşkünde oturan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’ın yerel seçimlerde Ortahisar Belediye Başkan adayı olması isteniyor. Büyükşehir Belediye Başkanının Atatürk Köşkü çevresine pek hizmet getirmediğini söyleyen mahalle sakinleri, ‘Koray bey Ortahisar belediye başkanı olursa, mahallemize belki hizmet gelir’ diyorlar.

 

Fındık ve Köseoğlu!

AKP Trabzon milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, önceki gün TMO Trabzon şube müdürünü ziyaret etmiş ve müdür beye, ‘Fındık üreticisinin mağdur olmaması için gerekli ilgi ve alakayı gösterin. Fındığını satmak için gelen üretici geri çevrilmesin’ demiş.

Üretici, TMO’dan değil fındık fiyatının düşük olmasından şikayetçi. TMO, açıklanan başfiyattan değil ortalama 8-9 liradan fındık alıyor. Hatta 7.5 liradan fındığını satan da var. TMO’nun da alım şartnamesi var. Ayşe hanım, bu ziyareti Trabzon veya Giresun’daki TMO şube müdürlerine değil Tarım bakanı Eşref Fakıbaba’ya yapmalı idi.

 

İş merkezi yapılırsa mahkemeye gidebilir!

Trabzon Ortahisar ilçesinde Tanjant yolu Hacıkasım kavşağının 50 metre doğusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan iş merkezi ve otopark için mahkemeye gidilebilir.

Arsalarının kamu yararı gerekçesiyle otopark yapımı için istimlak edildiğini söyleyen arsa sahiplerinden biri, ‘Arsamız, bizden otopark yapılma şartıyla istimlak edilerek alındı. Arsa üzerinde iş merkezi yapılması durumunda mahkemeye gidebiliriz’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, bir kısmı Kurtuluş ilkokulunun arsası olan toplam 4 bin 800 metrekarelik arsaya önce 750 araçlık otopark yapılacağını söylemiş, daha sonra otoparkın 320 araçlık olacağını, arsanın yüzde 40’ına da işyeri yapılacağını söylemişti.

 

MHP’de üye sayısı artıyormuş!

MHP Ortahisar ilçe başkan vekili Murat Terzi, MHP’ye Türkiye genelinde 210 bin, Trabzon’da da 3 bin civarında yeni üye yapıldığını söylemiş. MHP’den Türkiye’nin hemen her ilinde hemen her gün yüzlerce istifa yaşanırken Trabzon’da yeni 3 bin üye yapılması ilginç. MHP’den istifa eden eski yöneticilerinden biri, ‘MHP’nin yeni üyeleri herhalde AKP’den geliyordur. MHP’de bu gidişle yakında üye kalmayacak’ iddiasında bulundu.

 

Koray Aydın kimleri aradı?

Meral Akşener’in kuracağı partinin 2 numarası Koray Aydın, Trabzon’da geçmişte DYP, ANAP hatta CHP’de politika yapan çok sayıda ismi aradı. Aydın ile konuşan isimlerden biri de ANAP’ta uzun süre il başkanlığı yapan Azer Benli idi. Aydın, görüştüğü isimlerden yeni parti için destek istedi. Trabzon’daki eski ANAP ve DYP’lilerin büyük bölümünün Koray Aydın’a tam destek verdikleri öğrenildi.

***

İlkokula başlamadan önce okuma yazmam vardı. Lisenin edebiyat bölümünü birincilikle bitirdim. Gittim çalışma ekonomisi okudum. Girdiğim bütün sınavların soruları çaldırıldı. On beş yıl bedava öğretmenlik yaptım, 1000 gün sigorta primi bile yatırmadılar. Sekiz adet kitap yazdım; sadece üçü yayınlandı. Bu ülkede bize ne bir iş, ne bir eş, ne bir ev, ne bir araba ne de bir banka hesabı düştü. Düşe düşe içki şişelerine ve deniz taşlarına kadar düştük. Buna rağmen bizi şeref sorgusuna çekme küstahlığı gösteren şerefsizler var! (Metin Kondel)

***

Defnedilen cenazenin yerinden çıkarılıp bir başka kente nakline sebep olanlara lanet yağadursun şimdi de yeni bir haber düştü önümüze;

İstanbul Arnavutköy'de bir genç kız ailesinin beşik kertmesine karşı çıkıp sevdiği bir gençle evlenmek üzere kaçıyor.

Kızın ağabeyi ve eniştesi kızı bulup öldürüyor.

Bununla da yetinmeyip sevdiği genci ve ailesini de ölümle tehdit edip bir de üstüne 800.000 TL kan parası istiyorlar. Sonunda 200.000 TL alıyorlar.

Ey Allahım; Ne oldu bu milletimize?

Bu nasıl bir cinnet halidir?

Aklımıza mukayyet ol yarabbim. (Gürol Ustaömeroğlu)

***

Bugün Trabzon'un Soğuksu semtine çıktım, Rumlardan ve eski Trabzonlulardan kalma o güzelim köşklerde ki mimari asalet ve bahçelerindeki Karadeniz'e özgü ladinlerle birlikte Toroslara özgü olmasına rağmen göğü gururla selamlayan asırlık Sedir ağaçlarını dikenleri düşündüm, bir de tuhaf kostümleriyle Atatürk Köşkünün bahçesinde bir oraya bir buraya dolaşan Arapları ve onların arkasında pervane gibi dolaşan yerel turizmcileri düşündüm ve Konstantin Kabayanidis bugünleri görse kesinlikle köşkü yaptırmazdı dedim içimden...

Keşke nüfus mübadelesi hiç yapılmasaydı da Trabzon kültürünü ve kimliğini kaybetmezdi dedim...

Azınlıkların meğer bize ne büyük katkısı varmış ve Trabzon'un Araplaşma sürecine kadar bunu hiç fark edemediğim için kendime de kızdım ve O insanların hatıralarını içimden saygıyla, hüzünle selamladım.  (Metin Yılmaz)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.