Köpekleri sokağa bıraktılar!


Gümrükçüoğlu’nun hamlesi!
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun, dün Milliyet Gazetesi’nde tam sayfa bir tanıtım haber ilanı vardı. Gazetenin 1. sayfasında başlık yanında da tanıtım ilanının anonsu yer aldı.
Başkan Gümrükçüoğlu, Milliyet gazetesini dün Trabzon sokaklarında bedava dağıttı. Gazete, yerel gazetelerin, belediyelerin faaliyetleri ve tanıtımı için yaptığı işi yapmış. Bu tür tanıtım haber ilanlarının bedeli anlaşmaya bağlı. Milliyet Gazetesi, muhtemelen 5- 10 bin gazete ve haber karşılığı belediyeden 10 ila 20 bin lira arasında bir bedel almıştır.
Başkan Gümrükçüoğlu, tanıtım haber ilanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’a gelişi öncesine denk düşürdü. Başkanın faaliyetlerinin tanıtım haber ilanı gazetenin Türkiye baskısında yer almadı. Gazetenin Ankara baskısında başkanın tanıtım haber ilanı yoktu. Olsaydı, Beştepe’nin de bu haberden haberi olacaktı.

 

Köpekleri sokağa bıraktılar!
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahalle aralarından topladığı sokak köpeklerini tekrar sokağa bırakıyormuş. Köpekler toplandıktan sonra, kontrol ediliyor, bakımı yapılıyor, barınak yerine ilçeler ve mahallelere salıveriliyor.
Ortahisar ilçesinin en işlek mekanı olan Maraş Caddesinde, Yeşiltepe’de ve diğer mahallelerde sokak aralarında gezinen, yatan köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum da tedirginlik yaratıyor.
Dün gazetemizin WhatsApp hattına gelen ihbarlarda, Araklı ilçesi ve Yeşiltepe mahallesine bırakılan sokak köpeklerinin çevreye rahatsızlık verdikleri dile getirildi.
Özellikle çocukların okullara giderken tedirginlik yaşadığını ifade eden Fatma K. “Köpekler hasta, aç ve her önüne gelenin üzerine yürüyorlar. Yetkililerin bu konuya bir düzenleme getirmesi, bir çare bulmasını rica ediyoruz. Her sabah işe giderken 600 metrelik mesafeyi yürürken köpeklerle boğuşmak istemiyoruz. Canımıza tak etti. Ne yapalım? Biz de köpekleri toplayıp belediye binasına mı bırakalım? Lütfen yapmasınlar, bizi yaşam alanlarımızda huzursuz etmesinler ” dedi.
Büyükşehir Belediyesi yetkililerine duyurulur.  


“Başkan’dan randevu alamıyoruz”
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun sivil toplum örgütü temsilcilerine randevu vermediği, görüşmediği şeklindeki haber ve şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor. Fatih Sanayi Sitesi ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Mustafa Pehlivan, “Gümrükçüoğlu, maalesef bizimle görüşmüyor, sıkıntılarımızı dinlemiyor, randevu taleplerimize cevap vermiyor” dedi.
Fatih Sanayi Sitesinin bulunduğu alanların beş binlik imar planında yeşil alan olarak belirlendiğini işaret eden Pehlivan, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız STK’lardan kaçıyor. Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’a şekil verecek projeleri dizayn edecek, görüş bildirecek seçilmiş insanlarla bir araya gelmekten neden kaçıyor? Başkan, STK’larla kaç defa bir araya gelerek sıkıntıları dinlemiştir? Otocular, sanayiciler herkes avazı çıktığı kadar bağırıyor. Ama kendileri bizimle görüşmüyor. Buradan sesleniyorum Büyükşehir Belediye Başkanıma, buyursun gelsin ya biz misafir edelim ya da onlar bizi davet etsin. Çözüm bulalım ve bu şehrin önünü açalım.” dedi.

005-002.jpg
 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar