11.05.2022, 10:11

KORKULAN BAŞA GELDİ

Senelerdir beklediği şampiyonluğu elde ettikten sonra Trabzonspor’un bu sezon bir diğer önemli hedefi daha önce 9 defa kazandığı Türkiye Kupası’na da uzanmaktı. İlk maçta elde ettiği 1-0’lık skorun avantajını kullanmak isteyen Trabzonspor maça adeta golle başladı. Kayserispor oyuncusu Carole’un yapmış olduğu acemice penaltıyı Nwakaeme yine ligdeki Kayserispor maçında olduğu gibi gole çevirdi.

Golden sonra yine alıştığımız senaryoyu izledik. Trabzonspor yine geriye yaslandı. Zaten Siopis’in yokluğunda mücadele gücü çok düşen orta sahayı Kayserispor futbolcuları elini kolunu sallaya sallaya geçti. Gerçekten inanılır gibi değil. Ev sahibi ekip ilk yarıda çok fazla pozisyonlara girdi, önemli fırsatlar yakaladı. Trabzonspor şampiyonluğun da getirdiği rehavetle çok etkisiz oynadı. İlk yarıda Edin Visca’nın şutu haricinde pozisyonu yoktu. Son maçlarda zaten oynanan etkisiz futbol Kayseri’de ilk yarıda resmen tavan yaptı.

Orta sahada Marek Hamsik, Abdülkadir Ömür ve Anastasios Bakasetas hiç baskı yapamadı. Böyle olunca da Kayserispor çok rahat pozisyonlara girdi. Aslında Kayserispor’un etkili oyunundan ziyade Trabzonspor buyur gel dedi adeta.

İkinci yarının başında Puchacz’ın iki önemli hatasından Kayserispor öne geçti. Trabzonspor yine kötü oynadığı dönemde Bakasetas’la beraberliği yakaladı. Herkes final geldi diye düşünürken Trabzon düşmanı hakem Halil Umut Meler uydurma bir penaltı ile maçın kaderi ile oynadı ve son saniyelerde yine saçma sapan bir gol daha yiyen Trabzonspor final şansını kaybetti.

Trabzonspor yine kendi hatalarıyla elendi. Bu kadar yumuşak bir orta saha ile maça çıkan Abdullah Avcı takımı çok ezik oynattı. Şampiyonluk rehaveti çok net belliydi. Oyunculardan ayakta duracak kimse yoktu. Sadece biraz Cornelius mücadele etti. Gerisi berbat oynadı ve Trabzonspor bu sene ilk defa 4 gol yedi. Daha fazla da yiyebilirdi.

Şunu anlamakta çok güçlük çekiyorum. Defalardır söylüyoruz. Bu takım bu kadro yapısı ile defans yapamaz, oynayamaz. Nitekim takke düştü kel göründü. Haftalardır kötü oynayan Trabzonspor, bu kadar erken öne geçtiği maçta yine rakibin üzerine gitmeyerek ben finale çıkmak istemiyorum buyur sen finale uzan dedi. Maçtaki ilk korner atışını 78.dakikada atan Trabzonspor’un uzun zamandır bu kadar berbat bir futbol oynadığını hatırlamıyorum.

Abdullah Hoca bu maçtaki kadro dizilişleri ve yaptığı değişikliklerle sınıfta kaldı. Eğer bu kadro seneye devam ederse bu takımın başarılı olması mucize. Çok yaşlı oyuncular var ve tempoyu kaldırmaları zor. Bu sebeple Trabzonspor önümüzdeki sene için yaşlı oyunculardan uzak durmalı.

Sonuç olarak Trabzonspor’un avucunun içindeki kupa hakem ve Abdullah Hoca’nın hatalarıyla uçtu gitti. Çok kötü oldu. Çifte şampiyonluk hayali başka bahara kaldı.

Bir söz de Kayserispor taraftarlarına. Ligdeki maçta yapılanları unutmadık. Bir de üzerine bugün sahaya atılan maddeler ve maç sonrası çalınan müzik ne kadar dost takım olduğunuzu ortaya koydu. Yazıklar olsun.

Yorumlar (13)
Serkan Polat 1 hafta önce
Adamlarda Gavranoviç yok mensah yok senin oynattığın oyuna bak Abdullah. Takke düştü kel göründü. Bu ne lağubalilik bu ne rezillik. Ayıptır bu mu şampiyon takım. Şansa şampiyon oldu bu takım çok net
Reis 1 hafta önce
Rezil top oynuyor takım rezil. Ayakta duran adam yok. Bu kadro seneye gümler
Tansel 1 hafta önce
Hoca son maçlarda skandal ve formsuz. Dersini hiç çalışmamış. Berbat ötesi bir futbol
Mustafa Sinem 1 hafta önce
Bize bu rezilliği yaşattınız köy takımından 4 gol yemek ne demek. Kadro seçimi yanlış taktik yanlış mücadele sıfır yazıklar olsun size
Levent Gürses 1 hafta önce
Bu hoca ve bu kadro ile bu takım Avrupa'da averaj takımı olur
Gerson 1 hafta önce
Yazıklar olsun sizin oynadığınız futbola. Hoca acilen Serkan Asan ve Yusuf Erdoğan'ı al ve...
Remzi 1 hafta önce
Sevincimiz kursağımızda kaldı ulan Apo yaktın. Hakem de aynı şekilde. Herkes gibi hoca da izledi maçı
Sultan Mehmet 1 hafta önce
Rezalet bir takım rezalet ruhsuz bir oyun rezalet bir hakem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın