Köroğlu’nun torunu!

  vvvvv-021.jpgTrabzon’un sevilen iş insanlarından biri olan Bahattin Köroğlu, yaylaların yaylalıktan çıktığını belirterek, “Bizim çocukluk yıllarımızda yaylalara insanlar ya yürüme ya da at ile giderdi. Yaylaya çıkanlar hayvanlarını otlatırdı. Günümüzde atın yerini otomobil aldı. Her yayla evinin önünde bir otomobil var. Yaylalarda hayvan da kalmadı. Yaylalar sayfiye yeri oldu” diyor. Bahattin Köroğlu gençlik yıllarında, atla Düzköy yaylalarında Köroğlu gibi tur atardı. 

 

Halil Bahadır kayıp!
  halil-bahadir.gifTrabzon basınının mektepli gazetecilerinden biri olan Halil Bahadır, yıllar önce Trabzon’da bir yerel gazetede çalışıyordu. Bahadır daha sonra gazeteciliği bıraktı ve ticarete başladı. Gıda ürünlerinin dağıtımını yapan bir şirketin ortaklarından olan Halil Bahadır’ın son aylarda inzivaya çekildiğini ve işyeri ile evi arasında mekik dokuduğunu duyduk. 

Hüseyin Usta’nın sırdaşı!
  Trabzonspor eski yöneticilerinden, Usta Park Otel’in patronu Hüseyin Usta, günün hemen her saatinde otelde veya bitişikteki turizm ofisindedir.eeeee.jpg Hüseyin Usta’nın ofisi çoklarının uğrak yeridir. Usta’yı devamlı ziyaret edenler arasında Trabzonspor eski asbaşkanlarından İskender Önal ilk sırada yer alır. Önal’ın yanı sıra Prof. Dr. Çetin Önder de, genelde hafta sonları Usta’ya uğrar. 

 

 

 

Aksu Otel’de balık!
  Trabzon’un Ortahisar ilçesi Beşirli sahilindeki Aksu Otel restoranda, her gün her çeşit balığı bulmak mümkün. Aksu Otel Genel Müdürü Ahmet Aksu, “Balık bizim işimiz. Balıkçı kardeşlerimiz sağ olsunlar sabah akşam ararlar, bilgi verirler. Ben de bize çeşit yapın derim. Onlar da yaparlar” diyor. KTÜ Farabi Hastanesi doktorlarından Kibar Güven, “Aksu’da haftada iki akşam arkadaşlarla balık yeriz. Aksu’da balık keyfi bir başkadır” diyor.

Keleşoğlu’na geçmiş olsun!
  Ordu-Giresun ve Rize-Artvin Havalimanlarının deniz dolgusunu yapan Şen-Gök Keleşoğlu firmasının baş patronu Şenol Keleşoğlu, bir süredir Medikal Karadeniz Hastanesi’nde tedavi oluyor. Sümela-Çakırgöl yolunun da yapımcısı olan Şen-Gök firmasının baş patronu Şenol Keleşoğlu, hastanede olmasına rağmen işleri de takip ediyor. Şenel Keleşoğlu’na geçmiş olsun diyoruz.

Gülcemal’e ne zaman başlanacak!
gulcemal-001.jpg  Beşirli sahilinde, dolgusu bir yıl önce tamamlanan Gülcemal projesinin ilk bölümüne ne zaman başlanacağı henüz netleşmedi. Gülcemal Projesi’nin ikinci kısmının dolgusu ise devam ediyor. 1 Nolu Beşirli Mahallesi muhtarı Muhittin Eyüboğlu, “Proje artık yavaş yavaş hayata geçirilmeli” diyor. Bu arada, projeye adı verilen Gülcemal’in Trabzon ile bir ilgisi olmadığı ve bu adın değiştirilmesi isteniyor. 

Taşbaşı dibe vurdu!
tasbasi.jpg  Trabzon kent merkezinin eğlence mekanı olarak bilinen İskele Caddesi bir diğer adıyla Taşbaşı bölgesi, son aylarda gümrükte ve limanda çalışanların inip-çıktıkları yol oldu. Gazeteci Levent Ustabaşı, dün İskele Caddesinin fotoğrafını çekti ve “Birkaç yıl öncesine kadar Trabzon’un en hareketli yeriydi” dedi. Çocukluğunun ve gençliğinin İskele Caddesi ve Taşbaşı’nda geçtiğini söyleyen TTSO eski meclis üyelerinden Mehmet Ali Sezer, “Taşbaşı’nda eskiden gündüzleri de geceleri de hareketli idi. Eski Taşbaşı’nı özlüyorum” dedi.

Krasnodar’a otobüs!
 ttttt-007.jpg Trabzonspor’un UEFA ligindeki rakiplerinden biri Rusya’nın Krasnodar takımı. Soçi’nin doğusunda yer alan Krasnodar, bölgenin de merkezi durumunda. Trabzonspor, Krasnodar ile ilk maçı Trabzon’da oynayacak. İkinci karşılaşma ise 7 Ekim’de Krasnodar’da yapılacak. Trabzon ile Krasnodar arası karayolu ile 12-13 saat civarında. Krasnodar maçına gitmek isteyen taraftarlar bugünlerde Gürcistan ile ticaret yapan Trabzonspor eski yöneticilerinden Rasim Yılmaz’ın kapısını aşındırmaya başladılar. Rasim Yılmaz, maça gitmek isteyenler için Batum’dan bir otobüs kiralayabilir. 

Abdullah Koç’un karargahı!
  abdullah-koc.jpgTrabzon’un en sessiz müteahhit ve yap-satçılarından biri Abdullah Koç’tur. Yalıncak Mahallesinde yüzlerce villa ve konut üreten Abdullah Koç, haftanın beş günü sabah saatlerinde Zorlu Grand Otel’dedir. Otelin önündeki kafede bir saate yakın oturan, kahvesini içen Koç’a, Trabzonspor genel müdür yardımcısı Ulaş Özdemir eşlik eder. Gazetemiz sahibi Hasan Kurt da, çoğu zaman bu ikili ile sohbet eder. Kafedeki sohbetin ana konusu spordur. 

Başkan için otomobil kiraladılar!
  Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, fındıkla ilgili bir etkinliğe katılmak için geçtiğimiz günlerde Trabzon’a gelmişti. TOBB başkanı ve beraberindekilerin Trabzon gezisi için, TTB şoförlü birkaç son model otomobil kiraladı. Başkan Hisarcıklıoğlu’nun yurt içi gezilerinde genelde otomobil kiralandığı öğrenildi. 

Aga Kazım!
agaaaaa.jpg  Trabzon eski yöneticilerinden Hayrettin Hacısalihoğlu, sosyal medyada fotoğrafını paylaştığı ve ismini vermediği Trabzonlu bir ünlü için ‘Bunu tanıdınız mı?’ diye sordu.
  Trabzon Lisesinin efsane hocalarından İsmail Hakkı Berkmen’in damadı Selçuk Pulatkan ağabeyimiz, paylaşımın altına, ‘Onu kim tanımaz ki’ diyerek şunları yazdı:
“Onu kim tanımaz ki. Meşhur Aga lakaplı Aga Kazım. Rahmetler olsun. 25-30 yıl oluyor. Pazardan alış veriş yaptım. Maraş Caddesine dolmuşlara doğru çıkıyorum. Aga, rahmetli kasap Adil ağabeyin dükkanının kapısında içeri bakıyor. Önümden oldukça dekolte bir bayan kasaba yöneldi. Ben 7-8 mt. kadar gerideyim. Kadın Aga'dan içeri girmek için izin istemiş olmalı ki Aga dönünce kadın onun fıldır fıldır dönen gözlerini, simsiyah sakallarını görür görmez iki üç adım geri kaçtı. Aga anlayışlı insan, hemen çekilerek kadına yol verdi. Ben de o anda tam Aga'nın yanına gelmiştim. ‘Aga ne var ne yok’ diye sorunca, başı ile içerdeki kadını işaret ederek, ‘Aga ne olsun. Dışarışeri daaa.... (ecinni). Bilirsin dişarişeriler rahmani bişe gördiler mi gaçarlar ya o da benden gaçay daaaa...’ Nurlarda yatsın.

Önceki ve Sonraki Yazılar