KÖYDE YAŞAMAK İÇİN  BİR ‘SÜRÜ’ NEDEN VAR

KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR ‘SÜRÜ’ NEDEN VAR

Bayburt'ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek, kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var Projesi" kapsamında çiftçilere koyun dağıtıldı.

Merkeze bağlı Gökpınar köyünde düzenlenen programda konuşan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, projeye yoğun ilgi olduğunu ve bu kapsamda çiftçilere koyunları vermeye başladıklarını belirterek "Özellikle koyun yetiştiriciliği noktasında Türkiye'de en önemli vilayetlerden birinin Bayburt olduğunu düşünüyoruz. Çünkü toplam alanının yüzde 60'ının mera varlığı olarak değerlendirilebileceği düşünüldüğünde Bayburt bu proje kapsamında önemli katma değer sunacak. Milli ekonomiye büyük katkısı olacak. Yerelde çiftçimize çok büyük katkısı olacak” dedi.

Epcim, şu anda Bayburt'un koyun varlığının 35 bin civarında olduğunu, projeyle bu sayıyı 10 kat artırarak 350 bin hedefine ulaşmayı amaçladıklarını bildirdi.

Proje kapsamında 2 çiftçiye 360 koyun dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.