Kral ÇIPLAK!

Muhafazakâr kelimesi günlük yaşamımızda inançla ilişkili kullanılsa da aslında anlam olarak tutuculuk, aslına bağlı kalmak, mevcut durumu korumak gibi anlamlar taşımaktadır.

Bu durumda Müslüman’ın muhafazakârı olduğu gibi muhafazakâr Hıristiyan da olması gayet doğal bir durumdur.

Muhafazakâr bir cumhuriyetçi, muhafazakâr bir taraftar olabileceği gibi sağcının, solcunun da muhafazakârı olabilmekledir. 

Millet olarak kavramlar ve sloganlar üzerinden yürümeyi seven bir millet olduğumuza inanırım. Bir başka düşüncem de milletçe işi taşerona vermeyi de çok severiz.

Bize dokunmayan yılan bin değil on bin yıl yaşasın ama bize en küçük bir zararı olacaksa ‘’dünya yıkılsın’’ isteriz.

Tuttuğumuz köşe, oturduğumuz koltuk, elde ettiğimiz makam ahirete kadar bizde kalsın hatta imkân olursa öteki tarafa da getirelim isteriz.

Gerçek midir, tevatür müdür bilmiyorum ama hemşerimiz Kanuni Sultan Süleyman’ın vasiyeti üzerine,  “Bir elimi tabutun dışında bırakın, görsünler ki cihanın hükümdarı Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiş’’ cümlesi de bizim bu hastalıklarımızın yeni olmadığının ispatıdır.  

Oy verip iktidar yaptığımıza oy vermeye devam eder, yolunda gitmeyen işlerin düzeltilmesini hayatta oy vermediğimiz hatta ve hatta oy vereceğime elimi keserim dediğimiz kesimden bekleriz.

Dünyanın her yerinde başarıyı ve kalkınmayı yakalamış ülkelerin evrensel hukuk çerçevesinde kavramlar ve değerler üzerinden geliştiğini görür ancak biz bütün yükü kişilere hatta tek kişiye yükleriz.

Tarihi popüler tarih dizilerinden, dinimizi Kur’an ve sünnet dışı hurafelerden, Kültürümüzü işimize geldiği yerden alırsak inanın yarınımız bugünden daha iyi olmayacak.

iki geri atasını bilmeyen Osmanlıcılık oynuyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıl, Osmanlının 700 yıl ama Türklerin dünya üzerinde 15.000 yıldır var olduğundan habersiz zavallılar var içimizde.

Artık kendimize gelelim lütfen. Kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu bilelim.

Duruşumuzu, davranışımızı güç merkezlerinin popüler yaklaşımlarına göre değil,

Tarihimizin, coğrafi gerçeklerimizin, nüfus yapımızın, inanç zenginliğimizin bilgi ve ışığında ilerleyelim. Din adamlarımıza Atatürk’ü ve Cumhuriyeti, bilim adamlarımıza İslamiyet’i doğru anlatalım.

Ortak değerlerimiz ayrışma yerine birleşme sebeplerimiz olsun.

Seçilenlerin vekil, seçenlerin asil olduğunu unutmayalım.

Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde VATAN ve MİLLET hizmetinde olanlara selam olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum