Bir Metrik Daha Bitcoin’de

Borsalardaki Bitcoin miktarı üç yılın en düşük seviyesinde, bu da yatırımcıların satmaya hazır olmadığını gösteriyor. Ethereum’un da ayrıca borsalardaki bakiyeleri için iki yılın en düşük seviyesinde.

Kripto Para 01.11.2021, 20:03
Bir Metrik Daha Bitcoin’de

Yatırımcılar Satış Düşünmüyor

Kripto para piyasası veri platformu Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin borsa bakiyelerinin üç yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor. Borsalarda tutulan bakiye, Ekim 2021 sonu itibariyle 2,46 milyon BTC seviyesinde. Borsa bakiyelerinin 2,47 milyon BTC‘nin üzerinde olduğu 2021’in ikinci çeyreğine kıyasla, bu potansiyel olarak piyasa için bazı yükseliş işaretleri olduğunu gösteriyor.

Tarihsel olarak, piyasa iyi bir rallinin zirvesindeyken veya en azından yatırımcılar mevcut değerine güçlü bir şekilde inandığında, Bitcoin borsa bakiyeleri düşük olmuştur. Öte yandan Bitcoin borsa bakiyeleri, yatırımcılar Bitcoin’lerini borsalara gönderdikleri için piyasa artan bir satış dönemi görmek üzereyken yükselme eğilimindedir.

Borsa bakiyelerinin en son bu kadar düşük olduğu zaman Aralık 2018’deydi. Piyasa o dönemi takip eden aylarda durgunluk yaşadı ve sonunda Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkaran başka bir büyük boğa koşusu yaşandı. Kraken’e göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri de biriktiriyor gibi görünüyor ve bu da yakın gelecekte artış fikrinin güçlenmesini sağlıyor.

Öte yandan Ethereum’da da benzer bir durum yaşıyor. Borsalardaki ETH bakiyeleri, iki yılın en düşük seviyesi olan 14,4 milyon ETH’de ve bu da yine piyasa için iyiye işaret ediyor.

2021’in 4. Çeyreği

Geçmişte, 2021’in sonuna kadar bazı yüksek Bitcoin değerlemeleri öngören çok sayıda model vardı. Bunların en dikkate değerlerinden biri, yıl sonuna kadar 135.000 dolarlık bir hedef öngören PlanB Bitcoin Stok to flow modelidir. Bitcoin fiyatı henüz bu fiyat seviyesinde olmasa da hedefin imkansız olmadığı düşünülüyor.

Yorumlar (0)