Bitcoin Dip Seviyeye Ulaştı mı? Popüler Analist Kritik Seviyeyi Açıkladı!

Bitcoin’in haftalık kapanış savaşı şiddetlenirken 26 Eylül’de 40 bin dolar seviyesini yeniden test ediyor.

Kripto Para 26.09.2021, 18:59 26.09.2021, 19:04
Bitcoin Dip Seviyeye Ulaştı mı? Popüler Analist Kritik Seviyeyi Açıkladı!

40 bin doların altındaki büyük alıcı ilgisi, Bitcoin fiyat hareketi tüm zamanların en yüksek seviyelerine ve ötesine geçmeden önce doldurulabilir. Bitcoin’in haftalık kapanış savaşı şiddetlenirken 26 Eylül’de 40 bin dolar seviyesini yeniden test ediyor.

Bitcoin (BTC)’in 40.000 doların altında kalması olası değil

Elde edilen veriler, satıcıların 40 bin doları dirence geri çevirmek için daha önceki başarısız bir girişimin ardından BTC/USD’nin bir gecede 40.800 dolara düştüğünü ortaya koyuyor. İnatçı koşullar Bitcoin fiyat hareketini dar bir aralıkta tutarken, pazar günü dikkatler uzun vadeli dip noktasının nerede olabileceğine odaklanıyor.

Bitcoin’de daha sonra ne olabileceği konusunda yorumlar yapan analistler bariz bir şekilde yükseliş eğilimini sürdürüyorlar. Popüler kripto trader’ı Pentoshi, Bitcoin’in daha geniş bir analizini paylaştığı bir dizi tweet’te potansiyel bir taban olarak 37 bin dolara işaret ediyor. Pentoshi, Bitcoin için şu ifadeleri kullanıyor:

Bu, HTF’lerde sağlıklı görünüyor ve muhtemelen ATH’lere giden yolda önceki HH’ye göre bir temel oluşturuyor. BTC’nin kısa süreliğine 37 bin kadar düşük işlem yapabileceğine inansam da orada uzun süre kalması pek mümkün değil.

 Huobi, tüm Çinli kullanıcıları “emekliye ayıracak”

Pentoshi, bölgede 36.000 ila 40.000 dolar arasında önemli alıcı tekliflerinin bulunduğunu ifade ediyor. Ancak bu seviyelerdeki tekliflerin boyut olarak nadir olduğu biliniyor. Pentoshi ayrıca Bitcoin konusunda şu yorumları da yapıyor:

Tekliflerin, bu seviyelerde doldurmak amacıyla borsalarda yığıldığını görebiliyoruz. Ancak bunların büyüklüğü, çoğu borsada daha önce hiç görmediğim bir şey. Alt kısım düşündüğünüzden daha yakın ve üst kısım muhtemelen şu anda anlayamayacağınız bir sayı.

Medyada geniş yer kaplamasına rağmen, kripto yasağı Eylül 2017’den bu yana esasen değişmeden yürürlükte ve Çin’in kripto para birimlerine karşı duruşunda hiçbir şey değişmedi. Huobi Borsası’nda, Çin operasyonlarını durdurmaya hazırlanırken 10.000 Bitcoin girişi görüldü. Ancak bunlar geçen aya kıyasla bile küçüktü. Pazar günü yayınlanan borsadan yapılan duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

Yerel yasalara ve düzenlemelere uymak için Huobi Global, Çin’deki yeni kullanıcılar için hesap kaydını 24 Eylül 2021 tarihinden itibaren durdurdu. Huobi Global, Çin’deki mevcut kullanıcı hesaplarını 31 Aralık 2021 saat 24:00’e kadar kademeli olarak kaldıracak ve kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlayacak.

Kaynak:kriptoarena.com

Yorumlar (0)