Bitcoin Fiyatı Bu Platformda 5.400 Dolara Düştü!

Bitcoin fiyatı neden bu kadar çöktü?

Kripto Para 22.09.2021, 13:47 23.09.2021, 08:52
Bitcoin Fiyatı Bu Platformda 5.400 Dolara Düştü!

Bitcoin fiyatı, son bir ayın en düşük seviyelerini deneyimledi. Pazartesi ve Salı günleri piyasada görülen düşüş momentumu kripto para birimi için acımasızdı. En dikkat çekici olan durum, Bitcoin (BTC) fiyatının 40.000 doların altında düşmesiydi. Ancak piyasa bununla uğraşırken bir ticaret platformunda flaş bir çöküş yaşandı.

Bitcoin, bu platformda değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere piyasa, haftanın başından bu yana düşüş ile uğraşırken, ticaret platformu Pyth Network’te rekor bir flaş çöküş yaşandı. Çöküş o kadar büyüktü ki, Bitcoin fiyatı mevcut değerinin neredeyse yüzde 90’ını kaybetti. Pazartesi günü yaşanan bu fiyat düşüşü yaklaşık iki dakika sürdü. Fiyat, 5.400 dolara kadar indi. Çöküş, Pyth Network’teki BTC-USD çifti arasında gerçekleşti. Solana tabanlı ağda, Bitcoin için güven aralığının (varlığın rapor edilen fiyatının dört katı) 21.623 dolara düştüğü de görüldü.

Pyth Network, çöküşü Twitter hesaplarında kabul etti ve kullanıcılarına buna neyin sebep olduğunu bulmak için çalıştıklarını söyledi. “Mühendisler nedenini araştırmaya devam ediyor ve tam bir rapor çıkarmak için çalışıyor,” dedi.

Bitcoin fiyatı neden bu kadar çöktü?

Düşüşün sebebinin ne olduğu konusu henüz netlik kazanmadı. Şimdiye kadar, düşüşten etkilenen başka bir çift yok gibi görünüyor. Ayrıca başka hiçbir kripto para biriminin Bitcoin ile aynı kaderi paylaştığı bildirilmedi. Düşüş, platformda büyük tasfiyelere yol açtı. Çöküş, şüphesiz ki bir dizi Pyth Network kullanıcısını etkiledi. Ağ, etkilenen kullanıcılardan özür diledi ve “Pyth müşterilerinin maruz kaldığı herhangi bir zarar için çok üzgünüz” dedi.

İşte Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyebilecek 5 Gelişme!

Ekip, flaş çöküşten etkilenenlerden Twitter veya Discord aracılığıyla ekibe ulaşmalarını istedi. Ekip, çöküşün nedenini bulmak için çalışmaya devam ediyor ve araştırmalarıyla ilgili bir rapor hazırlayacak. Bu sırada BTC spot piyasada toparlanmaya başladı. Salı gününün son saatlerinde 40.000 doların altına inen öncü kripto para birimi, yazım sırasında 42.346 dolardan işlem görüyor.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ekim 2021
İmsak 05:12
Güneş 06:37
Öğle 12:10
İkindi 15:05
Akşam 17:34
Yatsı 18:54