Dubai’den Bitcoin (BTC) Madenciliğine İki Milyar Dolarlık Yatırım!

BAE, tarihinin en büyük madencilik teçhizat siparişini verdi!

Kripto Para 09.11.2021, 20:32
Dubai’den Bitcoin (BTC) Madenciliğine İki Milyar Dolarlık Yatırım!

Kripto para sektörüne ekonomik ve sosyal açıdan büyük özgürlük tanıyan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), dünya finans gündeminde bomba etkisi oluşturan bir adım attı.

Geçtiğimiz günlerde kripto para ticaretine Dubai serbest bölgesinde izin veren BAE, en son kripto para dolandırıcılığına karşı yatırımcıları korumak için özel bir polis ekibi kuracağını da açıklamıştı.

Şimdi ise Dubai merkezli Phonex Technology Consultants firması, 650 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) madencilik teçhizatı için sipariş verdiğini açıkladı.

Verilen sipariş, şu zamana kadar Birleşik Arap Emirlikleri’nde kayda geçmiş en büyük kripto madencilik teçhizat siparişi olarak değerlendiriliyor. Teknoloji firmasının CEO’su Munaf Ali, 650 milyon dolarlık siparişi Dubai’de düzenlenen Dünya Kripto Madencilik Zirvesinde (WDMS) açıkladı. Katılımcıların büyük takdirini toplayan firma yetkilisi, siparişlerin daha devam edeceğinin de sinyallerini verdi.

2022 Yılında 2 Milyar Dolarlık Daha Sipariş Verilecek

Yeni nesil madencilik teçhizatlarının teslimatı 2022 yılında başlayacağından, Pohenix firması 2022 yılının 3. çeyreğinde 2 milyar dolarlık yeni sipariş vereceğini de söylüyor.

Dünya Kripto Madencilik Zirvesine katılan Core Scientific’in kurucu ortağı Darin Feinstein, Phonenix firmasının bu adımı ile Bitcoin ağının daha da merkeziyetsiz bir hale geleceğini söyledi. Ayrıca, bu büyük yatırımdan dolayı Munaf Ali’ye teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu