Elon Musk Dogecoin’e Shiba Inu’dan (SHIB) Daha Çok İnanıyor!

Elon Musk’ın köpek meme coinleri hakkında açıklamalarının ardı arkası kesilmiyor.

Kripto Para 13.11.2021, 20:00
Elon Musk Dogecoin’e Shiba Inu’dan (SHIB) Daha Çok İnanıyor!

Bir süredir Shiba Inu’ya yakınlığıyla bilinen Elon Musk, son zamanlar da Shiba Inu’dan daha çok Dogecoin’e destek vermeye devam ediyor.

Bu haftanın başından itibaren Dogecoin’in yayınladığı güncellemeyle birlikte, Dogecoin’de işlem maliyetini kilobayt başına yalnızca 0,01 Dogecoin’e düşürmüştü. Bu güncellemeye verdiği büyük destekle beraber Dogecoin yatırımcılarının sempatisini kazanmış olan Elon Musk, SHIB yatırımcılarını nefretini kazanmaya devam ediyor.

Bir çok kripto para yatırımcısının meme coinleri tercih etme sebebi ise yüksek oynaklığıyla beraber sert yükselişler yakalayarak, diğer coinlere nazaran çok daha fazla kazançlar sağlamak. Bu coinler yüksek kazançlar sağlatmakla beraber çok yüksek kayıplar da yaşatabiliyor.

Elon Musk ödemeler olarak Dogecoin’in çok büyük adımlar attığını, işlem maliyetinin Bitcoin ve Shiba Inu’ya kıyasla çok düşük olduğu için ödemelerde çok daha rahat kullanılabileceğini savunuyor.

Geçtiğimiz ay Elon Musk, Shiba Inu sahibi olmadığını açıklamıştı. Buna sert tepkiler gösteren Shiba Inu yatırımcıları hep bir ağızdan bu sözleri sarf etti. “Sahip olmamış olabilirsin bunu neden kamuoyuyla paylaşıyorsun.” Bu açıklamanın ardından “Shiba Army” grubu Elon Musk’ı Shiba Inu düşmanı ilan etmişti.

Köpekler arasında kavga devam ederken şuan CoinMarketCap verilerine göre 34,171,726,117 dolar piyasa değeriyle, liderliği önde götüren Dogecoin gibi duruyor. 10. sırada bulunan Dogecoin’in en yakın rakibi 11. sırada 28,616,954,189 dolar piyasa değeriyle bulunan Shiba Inu.

Kripto para analistleri ilerleyen günlerde bu yükselişlerin devam etmesi durumunda piyasa değeri bakımından Shiba Inu’nın Dogecoin’i geride bırakmasını bekliyor.

Yorumlar (0)