Genesis’e 431 milyon dolarlık finansman sağlandı!

İzlanda merkezli Genesis Digital Assets, risk sermayelerinden 431 milyon dolar toplayarak büyük stratejik finansman turunu tamamladı.

Kripto Para 22.09.2021, 13:38 23.09.2021, 08:53
Genesis’e 431 milyon dolarlık finansman sağlandı!

Salı günü açıklanan finansman turu Paradigm tarafından yönetildi ve NYDIG, Stoneridge, FTX, Ribbit, Electric Capital ve Skybridge dahil olmak üzere kripto ve finans alanındaki büyük isimler katıldı. Bu yılın başlarında madencilik firmasına 125 milyon dolar yatırım yapan mevcut yatırımcı Kingsway Capital de finansmana katıldı.

Genesis, Bitcoin madenciliği operasyonlarını veri merkezlerinin toplam kapasitesi 170 megavatın üzerinde çalıştırıyor. Tesislerinden üretilen hash oranı 3,3 Exahash’i (EH/s) aşarak toplam Bitcoin hash oranının yüzde 2,4’üne katkıda bulunuyor.

Şirketin önümüzdeki 12 ay içinde operasyonlarını genişletmeyi ve 8,6 Exahash (EH/s) daha eklemeyi hedeflemesiyle yeni gelirler eklendi.

Finansman hakkında yorum yapan Genesis Digital Asset’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Marco Streng şunları söyledi:

2023 yılına kadar 1,4 gigawatt’ı çevrimiçi hale getirme hedefimiz için çalışırken, bu turdan elde edilen sermaye, bitcoin madenciliği operasyonlarımızı genişletmek için kullanılacak.

Stratejik yatırımcılara sahip olmaktan heyecan duyuyoruz ve misyonumuzu birlikte yürütmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kripto şirketleri rekor bir hızla yatırımcıları cezbetse de Genesis, tek bir turda bu büyüklükte fon toplayan ilk Bitcoin madencilik şirketi oldu.

Madencilik firmasının yönetim kuruluna katılan Paradigm’in Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Matt Huang,

Yaklaşık on yıldan fazla bir süredir GDA ekibi, dünyadaki en etkileyici bitcoin madenciliği operasyonu olarak gördüğümüz şeyi inşa etti.

Operasyonlarını ölçeklendirmeye devam etmek ve bitcoin madenciliğini daha verimli hale getirmek için gereken her şeye sahipler ve misyonlarını desteklemekten heyecan duyuyoruz.

Yorumlar (0)