Oyun Geliştiricilerinin Yüzde 60’ı Blokchain ve NFT Teknolojisini Kullanıyor!

Blockcahin ve NFT teknolojilerine ilgi giderek büyüyor.

Kripto Para 14.11.2021, 21:54
Oyun Geliştiricilerinin Yüzde 60’ı Blokchain ve NFT Teknolojisini Kullanıyor!

ABD ve İngiltere’de yakın zamanda Blockchain platformu Stratis tarafından oyun geliştiricilerine yönelik bir anket yapıldı. Söz konusu ankete ABD ve İngiltere’de bulunan toplam 197 video oyun geliştiricisi katıldı.

Anketten çıkan sonuçlara göre, oyun geliştirici firmalarının yaklaşık %60’ı çalışmalarında Blockcahin teknolojisini kullandığını söylerken katılımcılarının %47’si oyun projelerinde NFT’leri de kullanmaya başladıklarını belirtti.

Ankete katılanların %72’si NFT ve Blockchain teknolojilerini yeni oyun projelerinde kullanmaya devam edeceklerini, %56’sı ise bu teknolojileri gelecek yıl kullanmaya başlayacaklarını ifade etti.

Katılımcıların üçte ikisi ise Blockcahin teknolojisinin oyun sektöründeki olumlu etkisine vurgu yaparak, bu teknolojilerin gelecek 2 yıl içerisinde video oyunlarına daha da hakim olacağını söyledi.

Stratis CEO’su Chris Trew söz konusu anket sonuçları ile ilgili “Blockchain ve NFT, video oyunlarının geleceği” olduğunu söyleyerek devam etti.

“Bu araştırmayı, zaten varsaydığımız şeyi sağlamlaştırmak için yaptık. Blockchain ve NFT teknolojileri yeni dijital dünyanın ve oyun deneyimlerinin kilit teknolojileridir.”

Stratis tarafından yürütülen ankete katılanların %61’i video oyunlarındaki Blokchain teknolojisinin daha yeni ve ilginç oyun oynamayı mümkün kıldığını düşündüğünü belirtirken %55’i oyunda parayı koruduğuna ve oyuncular için değer sağladığına inandığını söyledi.

Katılımcıların %54’ü ise yeni teknolojili oyunların oyuncuları gerçek dünya değeriyle ödüllendirdiğini düşündüğünü ifade etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:23
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
11
açık