Ripple (XRP)’Dan Ses Getirecek Regülasyon Teklifi!

Ripple, düzenleyiciler ve iki partili politikacılarla doğrudan etkileşimlerinin ardından kripto para birimi düzenlemesi için bir teklif yayınladı.

Kripto Para 17.11.2021, 17:26
Ripple (XRP)’Dan Ses Getirecek Regülasyon Teklifi!

Ripple’ın kripto para birimi düzenlemesine gerçek yaklaşımı

Ripple yakın bir zaman önce “Kripto Para Birimi Düzenlemesine Gerçekçi Bir Yaklaşım” başlığıyla yayınladıkları belge ile kripto düzenlemelerine yaklaşımlarını paylaştı. Söz konusu belge, kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin hızla geliştiğini, bu nedenle bu endüstrilerin yeni bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtiyor. Belgede, düzenleyicilerin kripto para birimleriyle ilgili düzenlemeler geliştirirken ve yasalar hazırlarken yalnızca kullanıcıları korumayı değil, aynı zamanda yeniliklerin geliştirilmesi için koşullar yaratmayı da düşünmesi gerektiği belirtiliyor. Bunun, kripto para birimi firmaları ile devlet kurumları arasında iyi koordine edilmiş bir iş birliğini gerektirdiği de ekleniyor.

Ripple, İnovasyonun Önündeki Engelleri Kaldırma Yasasının hedeflerinden birinin hükümet ve özel sektör arasında açık bir diyalog oluşturmak olduğunu vurguluyor. Bu nedenle, şirket, kripto para birimi düzenlemesi konusunda çeşitli politika yapıcılarla etkileşime giriyor. Şirket, bu tartışmaların kripto para birimi endüstrisinin fırsatlarını ve ihtiyaçlarını anlamalarına izin vereceğini ve hükümetin düzenlemesini netleştireceğini umuyor. Ağustos ayında Kongre üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kripto para birimi endüstrisindeki katılımcılarla etkileşim kurmak için bir görev gücü oluşturma önerisiyle başvurdu. Ancak bu öneri hala Senato’da bekliyor. XRP’nin şirketi, düzenleyicilerin kripto para birimi endüstrisi için sağlam düzenleyici gereksinimler oluşturmak için paydaşlarla güçlerini birleştirebileceğine inanıyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
2
karışık duş