KTÜ BAYKAL’IN  AİLE ŞİRKETİ Mİ?

KTÜ BAYKAL’IN AİLE ŞİRKETİ Mİ?

KTÜ rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, önceki rektörlerin pabuçlarını dama attı. Rektörün üç kızı, iki damadı ve bir yeğeni üniversitede öğretim üyesi oldu.

DAMAT İÇİN SAAT DEĞİŞMİŞ!
KTÜ rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, bir yandan Of- Çaykara kökenli öğretim üyelerini etkili görevlere getirirken diğer yandan da aile bireylerini üniversiteye almayı sürdürüyor. Rektör Baykal’ın ikinci damadı; aynı gün ve saatte yapılması gereken ancak damat için saatleri değiştirildiği iddia edilen iki ayrı sınavda birinci oldu ve iki ayrı bölüme girmeye hak kazandı.  
İKİSİNDE DE BİRİNCİ SIRADA
  Avrasya Üniversitesi’nde görevli damat Yavuz Kablan, 61.73 ortalama ile hem Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu, hem de rektörlüğe bağlı Uzaktan Eğitim Merkezini ilk sırada kazandı. Bir başka aday ise 85 ALES ve 66 ortalama ile sınavı kazanamadı. Ortalaması yetmediği için KTÜ’de yüksek lisans yapamayan damat Yavuz Kablan, yüksek lisansını bir başka üniversitede yapmıştı.
ÇUVALCI ÜÇÜNCÜ KEZ ATANDI
   Abdullah Kanca MYO’nun müdürü, Baykal döneminde Prof. olan Hamdullah Çuvalcı bu göreve üçüncü kez atandı. Eğitim-Bir Sen KTÜ eski şube başkanı Prof.Dr. Çuvalcı’nın üniversitenin yeni rektörü olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Damadın kazandığı Uzaktan Eğitim Merkezi’nin müdürü olan Prof.Dr. Bünyamin Er’in de son olarak genel sekreterliği getirildiği öğrenildi. 
‘TORPİLSİZ ÖĞRETİM ÜYELERİ’ 
  KTÜ öğretim üyelerinden bir isim, Prof.Dr. Süleyman Baykal’ın kızlarının üniversite giriş sınavlarında ilk bin içerisinde yer aldıklarını, başarılı birer öğrenci olduklarını belirtti ve, “Rektör beyin kızlarının torpilsiz öğretim üyesi olduklarına inanıyorum. Damatların da bileklerinin hakkıyla üniversiteye girdiklerini düşünüyorum” dedi. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.