KTÜ Sahil Tesisleri ve branda ile örtülen saha!

  ‘KTÜ Sahil Tesisleri kapanıyor’ başlıklı yorum haber üniversitenin rektörlük karargahında tepki ile karşılanmış. Hatta bir rektör yardımcısı, ‘yazının tamamı yalan’ şeklinde bir ifade kullanmış. Bir kere yazının muhatabı rektör yardımcıları vb değil. Aslında yazı bir muhataba da yazılmadı. Sahil tesislerine farklı bir pencereden baktık.
ktu-sahil-001.jpgKTÜ Sahil Tesisleri, bölgede gıpta ile bakılan bir mekan. Tesislerin onarım ve bakımı için rektör yardımcısı Prof.Dr. Asım Ören birkaç yıldır gerçekten iyi çalıştı. Güzel işler yaptı! Ancak, zirveyi aşamadı!
‘Yazılanın tamamı yalan’ ifadesine gelirsek; Mesela yazı genelinde yalan olan bölüm hangisi… Yazı yalan diyen, bunu net olarak belirtmeli.
Oteliyle, moteliyle, restoranıyla, lokaliyle tesisler önceki akşam itibarıyla kapandı mı, kapanmadı mı? 
Zaten biz de koronavirüsü nedeniyle kapanacağını yazdık. Kapanma olayı demek ki yalan değil.
   Restoran; esnaf lokantasına, otel yatakhaneye, spor alanları harabeye, yüzme havuzu suyu olmayan büyük akvaryuma döndü diye ince bir eleştiri yaptık. Açık yüzme havuzundan bir yılda kaç kişi yararlandı? Tenis kortunun üzeri, branda ile örtüldü mü? Restoran ve otel bölümünün, lokalin durumu ortada!
KTÜ İnşaat bölümü hocalarına göre yıkılabilir raporu verilen, Turizm Meslek Yüksek Okulu binası Sürekli Eğitim Merkezi oldu mu? Oldu… Turizm Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, nerede eğitim görüyor? Nerede, staj yapıyorlar?
KTÜ’nün Çimenli’deki tesislerinde namaz kıldırma memuru ve ilahiyatçı yetiştirilmiyor mu? TMYO olarak eğitim verirken, yıkılabilir raporu verilen ve boşaltılan bina Sürekli Eğitim Merkezi olarak kullanılmıyor mu? Bu merkezden sertifika alınmıyor mu?
Yazılanlarda aslında tepki çeken bölüm; ‘Üniversite rektörü ve yönetiminin; 4 K (kaldır- kapat- kıvır- kaç) teknolojisi ile çalıştığı’ şeklindeki eleştirel ifadedir. Bu ifade de KTÜ ile özdeşleşmiş bir hocanın üniversite yönetimine yönelik eleştirel bir söylemidir. Tekrar ediyoruz, bizde yalan, karalama vs. olmaz, olursa azıcık abartı olur!..

Uzunsokak bitmiş!

uzunsokak-007.jpg  Ganita’nın müdavimlerinden Kadir Keskin ve gazeteci Adnan Sungur dün Ortahisar ilçe merkezini arşınladılar… Ortahisar’ın en işlek mekanlarından biri olan Kunduracılar Caddesi ve Uzunsokak’ta işyerleri açık ancak müşteri yok denecek kadar az. Kadir Keskin, Uzunsokak’ taki görüntüyü, ‘Uzunsokak bitmiş’, Atatürk Alanındaki manzarayı ise ‘Atatürk Alanında in-cin top oynuyor’ diye takipçileri ile paylaştı. 

Fatih Terim evrim geçiriyor!

   Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in Beşiktaş maçından sonraki "ilginç" basın toplantısında; Hasan Baş hocamın deyimiyle: ‘Fatih Terim Evrim geçiriyor!’
Ne dedi Terim..?
fatih-terim-002.jpg"Bütün dünyada maçlar erteleniyor. Bizim federasyon.."biz yaptık oldu" diyor..
Benim çocuklarımın (futbolcularımın) hayatını riske atıyorsunuz. Kimi şampiyon yapacaksanız yapın..!
Futbolcu, hakem dernekleri ne iş yapar? Neden çıkıp demiyorlar ki: Hayır arkadaşlar, biz dernek olarak maça çıkmanızı istemiyoruz.. Demezler..diyemezler..!
Neden..? Sendika olmadıkları sürece..hiçbir şey yapamazlar..!"..vs vs..
Yaa Fatih efendi!
"Kimi şampiyon yapacaksanız yapın.." sözün, aslında bir itiraftır.
Trabzonspor'un birçok şampiyonluğu, sahada değil, işte böyle masada daha doğrusu siyaset ve bahis şirketlerinin "ayak oyunlarıyla" elinden alındı.. Onların istediği takımlar şampiyon yapıldı..
Sendika olayına gelince : Sizin döneminizin yıldız futbolcularından, hatta aynı takımda birlikte oynadığınız..
Rahmetli Metin Kurt, sendika kurmaya kalktığı zaman;  Hiçbiriniz destek vermediniz!
O, buna rağmen sendikayı kurdu. Ama, birçoğunuz onu komünistlikle suçladınız..
Şimdi artık paraya, pula, şöhrete her şeye doymuşsunuz..
Biraz da artık ‘komünist'çilik oynayalım diyorsunuz..öyle mi..?!
Mekanın cennet olsun Metin Kurt..! 
(Haydar Denizci)

KTÜ’nün Koronavirüs Danışma Komisyonu!

 ktu-korono.jpg KTÜ rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal,  üniversitede Koronovirüs Salgın danışma Komisyonu(KOVKOM) kurdu.  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem’in başkanlığında kurulan komisyonda şu isimler yer aldı: Rektör yardımcısı eğitimci Prof.Dr. Hikmet Öksüz, genel sekreter vekili Prof. Dr. Bünyamin Er, Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yüksel Aliyazıcoğlu, Diş Hekimliği Fak. Dek. Prof. Dr. Polat Kuşçulu, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Tevfik Özlü ve Prof. Dr. Gürdal Yılmaz, KTÜ Genel sekreter yardımcısı Fazlı Öçtel, Hukuk müşaviri Çetinkaya Gümrükçüoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı İrfan Candaş, Güvenlik Müdürü Yaşar Davulcu ve Sivil Savunmadan Faruk Yılmaz…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar