KTÜ’lü öğrencilerden anlamlı bağış…

KTÜ’lü öğrencilerden anlamlı bağış…

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3’ncü sınıf öğrencileri Yusuf Terzi, Dilek Sakınç, Hadise Kibar, Veysel Topal, Neslihan Coşkun, Uğur Şahin ve Özlem Yağmur’dan oluşan Topluma Hizmet Uygulamal

 

 

 

“Umut dolu bir gelecek için geri dönüşüm” sloganıyla yola çıkan bir grup öğrenci, Eğitim Fakültesi’ndeki yurtlardan ve blok dersliklerden pet şişeler 1 ay boyunca hummalı bir çalışmayla toplandı.  Elleriyle sıkıştırılan pet şişeler daha sonra Yetişme Çağındaki Çocuklar Derneği’ne ulaştırıldı. Buradan toplanan paraları derneğe bağışlayan öğrencilere Dernek Başkanı Nuray Usta tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. KTÜ Orman Fakültesi eski dekan yardımcısı Prof.Dr. Hülya Kalaycıoğlu’nun da büyük destekleriyle 3 kutuya düşen 300 kişilik yurtta özverili bir çalışma ortamı gerçekleştiren 7 arkadaş, amaçlarının toplanan atıkların yararlı olabilecek bir yerde değerlendirilmesini istediklerini belirterek “ Önceleri topladığımız pet şişeleri hurdacıya vermek istedik ama olmadı. Sonra bir yerde değerlendirilsin dedik ve Yetişme Çağındaki Çocuklar Derneği’ne ulaştık. Onlarda sağolsunlar bizimle ilgilendiler. Bir ay gibi kısa bir sürede elimizden gelen buydu. Umarız topladığımız ücret kendilerine faydalı olur” diye konuştular.

 

            Yetişme Çağındaki Çocuklar Derneği Başkanı Nuray Usta da öğrencilerin bu duyarlı davranışları karşısında mutluluk duyduğunu kaydederek, “ Biz o bölgelerde atık kağıt topluyorduk. Öğrencilerimiz bağış yapmak için bizi tercih ettiler bizlerde kendilerini teşekkür belgesiyle onurlandırdık. Gelecek senelerde kendilerine daha iyi organize olabilmek için şimdiden çağrıda bulunuyorum. Ayrıca, Söğütlü Belediyesi’nden pet şişe, evsel atık ve atık kağıtlar için ayrıştırılmış konteynırların belli bölgelere konulmasını talep ediyoruz. 2011 Gençlik Olimpiyatlarının yapılacağı ilimiz ve beldemizde yaşanılabilir bir Söğütlü için sayın başkanımızdan özellikle ricada bulunuyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.