KTÜ'NÜN KRİPTOSU

Trabzon’da FETÖ operasyonlarında düğmeye Ankara’dan basıldı. Daha önce Trabzon’un eline bu fırsat geçmişti. Çok iyi biliyorum. Hatta her yerden bilgi geliyordu. İsimler ortalığa saçılmıştı. Şimdi neden Ankara’dan operasyonların başlatıldığını daha iyi anlıyorum. Ve diğer bir sorgulanması gereken FETÖ yapılanmasının dosyası 17-25 Aralık sonrası Trabzon’a ne zaman gelmişti? 

Geldiyse ne oldu? Bu sorular aklımın hep bir tarafını kurcalıyor. Şimdi size asıl konuyu anlatacağım. Derin ve Trabzon camiasını iyi analiz eden bir isimle sohbet ettim. Sohbetim esnasında “KTÜ çözüldü” dedi.

“Nasıl?” dedim. “KTÜ’nün kriptosu ele geçirildi” diyerek net konuştu… “Şu anda tutuklandı” diye de üstüne basa basa tekrar etti. 

“Biraz detaylandırır mısın?” konuyu dediğimde ise şöyle anlattı;

“Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde akademisyen olan bu kişi taa Ortaokul döneminden beri Fetullah Gülen hareketine katılmış özellikle eğitim aldırılmış bir isimdir. Bu isim örgüt içinde en yüksek kademe olan altın nesil oluşumunu tamamlandıktan sonra KTÜ eski Rektörü İbrahim Özen döneminin son aylarında yurt dışından transfer edilerek getirildi. Ardından örgütün tamamen Trabzon yapılanmasında ve üniversite ayağından başlayarak kritik noktalara nüfus etmesini sağladı.”

Anlattıkça şaşkınlığım yüzüme vurdu. Tam kafamda puzzle parçalarını yerleştirirken Rektör İbrahim Özen’in üstünde durdum. Bunu anladı.

“Bekle Levent bekle… O sadece buna zorlandı” demesiyle bir anda irkilmemi sağladı. Yine sordum. Peki bu isim konuşmuş mudur? Yani örgütle alakalı konularda bazı bilgiler vermiş midir? Tabi ki. Özellikle Trabzon kentinin iş dünyasından tutunda medya camiasına ardından tüm sendikalara kadar her şeyi söylemiştir. Peki şimdi ne olacak?

“Şimdi izleyeceğiz. Leventçiğim, belirli noktalar deşildiğinde bil ki o kriptonun konuşması sayesindedir.”

Peki kim bu isim?

“Sende biliyorsun?”

Hayır bilmiyorum.

“Evet biliyorsun… Baş harflerini vereyim O. Ç.’dir.”

Sohbetimize daha sonra devam etmek üzere ayrıldık. Dediği gibi izleyip görelim. Bakalım nerelerden neler çıkacak? Kentin önemli isimlerinin hangi vakıfta toplantılar yaptığı gibi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum