KURTLAR VE ÇAKALLAR

KURTLAR VE ÇAKALLAR

Kurtlar, doğadaki nadir liderlik özelliklerine sahip hayvanlardandır. Sürü sahibi diğer hayvanlar sadece kendisini ve ailesini düşünürken, kurtlar hem kendi ailesini hem de kendisinden sona gelecek nesilleri düşünür.

   Onları diğer hayvanlardan ayıran en temel özellik budur. Kurtlara, yaşamı boyunca eşlik eden pek çok hayvan türü vardır. Çünkü kurt güçlüdür, avcıdır, asildir, bağışlayandır. Bu özelliklerinden beslenmeye çalışan hayvanların başında Çakallar gelir! 

  Çakallar aşağılıktır. Karaktersizdir, düşüncesizdir, riyakârdır, sahtekârdır. İyi görünür, iyi davranır, karnını doyurabilmek ve hayatını Kurt gibi bir gücün gölgesinde yaşayabilmek için her türlü kurnazlığı yaparlar. Çakallar haindir ancak ihanetini bir kılıfa sokmak da onun en büyük meziyetidir. 

  Eğer ki Kurt; etrafını saran çakalların aslında birer hain olduğunu unutur, ihanetler karşısında gardını indirir, onlara alışır, onlara inanır ve hamlelerini onların istekleri doğrultusunda yapmaya kalkarsa, savaşı kaybeder! 

  İşte Trabzonspor’un ve Ünal Karaman’ın yaşadığı süreç budur… Ünal Karaman, etrafını saran çakalların sözlerine inanıyor, onlara güveniyor ve onların etkisi altında kalıyor! 

  Çakalların birbirinden uzak ve birbirinden nefret eden görüntüsüne rağmen her an birbiriyle ilişki halinde olduğunu göremiyor! Kendisini arkadan hançerleyen çakallar ile yüzüne gülen çakalların aynı familyadan geldiğini, aynı yolda yürüdüklerini ve tek amaçlarının kendi saltanatlarını sürdürmek olduğunu göz ardı ediyor. 

Bunlar birbirinden beslenirler Sayın Karaman…

“Ünal Karaman ne futbolu oynatıyor”, “Yetersiz bir hoca”, “Karaman’ın kader maçı”, “Yanlış kadro tercihi”, “Değişiklikler yanlış”, “Oyunu okuyamıyor”, “Mikel’i Başkan istediği için oynattı” diye yazılar yazmıştı bu Çakallar! Hatta bu Çakallar, kendi imzalarını atmaya dahi cesaret edemedikleri bazı haberlerde de sana sallamışlardı hocam! Hatta yine bu Çakallar, imza töreninden günler, haftalar hatta aylar önce, seni bu haberlerle yıldıramayınca bu kez “Yönetim Ünal Karaman’ı istemiyor” haberlerini fırına sürdüler hocam! Ha bunlarla da yetinmedi bu çakal oğlu çakallar! Devamında da “Yönetim neden sözleşme imzalamıyor” senaryosunu öne sürüp, başka bir planı devreye soktular hocam! 

   unal67777777-001.jpgYani hocam diyeceğimiz odur ki ne Trabzonspor, ne Trabzonspor’un geleceği ne de Ünal Karaman umurlarındadır.

  Diğerlerini de farklı zannetmeyin… “Ünalcı” rolüne bürünüp, “Hocayı koruyorum” diyerek TV ekranlarında gezenler, sizi haklı gören ve savunan köşe yazıları kaleme alanlar, basın toplantılarında size çanak soru sorup yönetimi topun ağzına getirmeyi hedefleyenlerin derdinin siz olduğunu zannetmeyin. Onların da derdi banka hesaplarındaki para, gazete sayfalarındaki fotoğraf, TV ekranlarındaki görüntüdür. Hayatlarında göremeyecekleri popülerliği yakalayanların sizi veya Trabzonspor’u düşündüğünü zannetmeyin. Onlar da çakaldır! Sadece kendilerini düşünür, kendi menfaatleri için her türlü role bürünür ve her oyunu oynarlar. 

  Unutmayın, Trabzonspor’un en başarılı dönemlerinden birinde “Ünal Karaman ile yönetimin arası açık”, “Ünal Karaman’ı istemiyorlar” yalanını ortaya atanlar ile “Ne oldu da Ünal Karaman istifa noktasına gelindi” diyenler aynı laciverttedir! 

  Biri teknik ve taktik sebeplerden sizin altınızı oyar, bir diğeri transfer ve yalanlarla yönetimin altını oyar, bir başkası iftira ve hayal ürünüyle futbolcular arasında huzursuzluk çıkartır, bir başkası kulüp içinde nifak sokar, bir diğeri ise tüm bunların karşısındaymış gibi davranır ama o da altınızı oyar. Çünkü hepsi birbiriyle ilişkili ve hepsi aynı çakal ailesindendir. 

   O yüzden, Ünal Karaman’ın yapacağı tek bir şey var… Ailesine, sürüsüne dönmek. Çakalların hain olduğunu hatırlayıp kendi düşünceleriyle hareket etmek. Ekibi ve yönetimi ona yeter. Çakalların yönlendirmesiyle hareket etmek hem Ünal Karaman’a hem de Trabzonspor’a savaşı kaybettirir.

Trabzonspor, belki de en iyi iletişim kurulabilecek başkan tarafından yönetiliyor. Trabzonspor’un asbaşkanı ve yöneticilerinin hepsi halis niyetli ve Trabzonspor’un başarısından başka gayesi olmayan insanlar. Karaman çalışabileceği en iyi yönetim kuruluyla çalışıyor, tüm camia arkasında, siyasi güç arkasında. Çakallara ihtiyacı yok… Tüm Kurt sürüsü onun liderliğini, başarısını ve doğru adımlarını beklerken çakallara kulak asmaya gerek yok.

  Nasıl ki yönetim kurulu Ünal Karaman’ın tüm hamlelerinin arkasında duruyorsa Ünal Karaman da yönetim kurulunun hamlelerinin arkasında durmalı. Sahiplenmeli… İyisiyle kötüsüyle herkes birbirini sahiplenirse, herkes üzerine düşen sorumluluğu alır ve aile bütünlüğünde olursa Trabzonspor bu süreçleri kolaylıkla aşar. Diğer türlü Çakallar kazanır ki işte o zaman ne sen ne yönetim ne de camia kazanır hocam! Kaybeden Trabzonspor olur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum