Kuyucaklı Yusuf  Çok Beğenildi

Kuyucaklı Yusuf Çok Beğenildi

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘Kuyucaklı Yusuf’ oyunu büyük beğeni kazandı.

Sabahattin Ali’nin inceliğiyle kaleme almış olduğu çok değerli Ayşe Berna Konur’un yönettiği Yıldızı parlayan Erkan Akçelik’in uyarladığı “Kuyucaklı Yusuf”
İlk kez TDT Haluk Ongan Sahnesi’nde 8 Ekimde promiyerini gerçekleştirdi. Romantizm ve realizm akımının sentezlenerek sunulduğu Türk edebiyatının en güzel romanlarından biri olarak kabul edilen Kuyucaklı Yusuf Trabzon DT tarafından oyun olarak ilk kez perde diyerek sanatseverlerle buluştu. Oyun ilk gecesinde yoğun ilgiyle karşılaşırken oyun bitininde ise uzun süre ayakta alkışlandı.

kuyuvcakli-1.jpeg
OYUNUN KONUSU
Yatağın kenarından başlayıp odanın ortasına kadar yayılan pıhtılaşmış kan odada küçük bir gölcük oluşturmuştu. Sedirin köşesinde diz çökmüş oturuyordu. Sabit bir şekilde gözlerini ayırmadan onları izliyordu. Soruldu; sen kimsin? Ben Yusuf dedi… " Yusuf bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya gücü olamayacağını sanıyordu."  Kuyucaklı Yusuf taşra hayatının, eşraf çekişmelerinin arasında ki sevgi serüveni ve yenilmeye rağmen baş eğmeyişin hikayesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.