Kuzeyekspres.com.tr’de gelişmeleri değerlendiriyoruz!

vv-021.jpg  Gazetemizin internet sitesi kuzeyekspres.com.tr’de her gün 12.30’da Trabzon’da olup bitenleri siyasetten spora, ekonomiye ve tüm gelişmeleri görüntülü olarak değerlendirmeye başladık… Gazetemiz genel yayın müdürü Erkan Şahinbaş soruyor yazarımız Hasan Kurt görüşlerini açıklıyor. İnternet üzerindeki bu yayınımıza önümüzdeki günlerde Trabzon medyasının güçlü isimleri de katılacak. Yayına alanlarında uzman olan konukları ve zaman zaman siyasileri de alacağız. Trabzon ve ülke genelinde ses getireceğine inandığımız bu yayınları kuzeyekspres.com.tr’de takip edebilirsiniz. 

AKP zirvesinde ne konuşuldu?

  Adalet ve Kalkınma Partisi il merkezinde önceki gün öğle saatlerinde başlayan ve gece geç saatlere kadar süren bir toplantı yapıldı.akp-zirvesi.png İl Başkanı Haydar Revi. Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu’nun bir araya geldiği toplantıya bir ara Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu da katılmış. Toplantıda ilçe ve il kongresinde izlenecek yol belirlenmiş. Başkan adaylarının istişare ile belirlenmesine, bürokraside yapılan atamalardan teşkilatın haberi olmasına karar verilmiş. Milletvekili Haydar Revi ile milletvekili Muhammet Balta barışmış! Muhammet Balta’ya da ağabeylik görevi verilmiş!
Toplantıda alınan kararların uygulanmasında, il teşkilatı ve milletvekillerinden çok AKP’li sendikaların ve genel merkezin vereceği kararlar önemli. Çünkü AKP’deki işleyiş bu şekilde! 
 
Toplantının bir bölümüne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, anlatılanlara bakılırsa vekillere brifing vermiş. Zorluoğlu yaptığı çalışmaları anlatmış. Toplantıda TİSKİ’nin eleman alımı da gündeme gelmiş.  Başkan Zorluoğlu, eleman alımı için kimsenin aracı olmamasını istemiş.
 
Başkan her ne kadar kimse aracı olmasın dese de, AKP ilçe örgütleri, partililer yakınlarını TİSKİ’de işe yerleştirmek için büyük gayret sarfediyorlar. Teşkilatlardan gelen listelerdeki sayının binin üzerinde olduğu söyleniyor.

Kura ile alınsın!

kura-ce.jpg  İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TİSKİ’ye alınacak elemanların kura ile tespit edilmesini istedi. Mülakat ile eleman alımında kayırma ve torpil olacağını söyleyen Hüseyin Örs, ‘Hangi bölüme eleman alınacaksa, o bölüm için müracaat edenler arasında kura çekilmeli. Eğer genel bir alım yapılacaksa yine aynı metod uygulanmalı. Kura çekiminde torpil olmaz. Torbadan kim çıkarsa o işe girer. Aslında eleman alımında KPSS puanı kıstas alınmalıydı. KPSS’de en fazla puan alanlar işe girmeli. Eleman alımında bu iki metot uygulanmayacaksa işin içine torpil girer, particilik ve partizanlık girer. Belediyeye daha önceki personel alımında bunu gördük’ dedi.

Kameralı olsun!

  CHP Ortahisar Belediye Meclis üyesi Oktay Söğüt, TİSKİ’ye alınacak elemanların belirlenmesinde yapılacak mülakatın kameraya alınmasını istedi. sogut.jpgOktay Söğüt, ‘Mülakatlı alımlarda genelde belirlenen isimler işe alınıyor. Partizanlık yapılıyor. Bunun önüne geçmek için birkaç yol var. Bunlardan biride mülakatların kamera ile görüntülenmesi, soruların ve cevapların ortaya çıkmasıdır’ dedi. 

 

Bıyık; Akşener ve Aydın ile görüştü!

 biyik-001.jpg Yomra’nın İYİ Partili belediye başkanı Mustafa Bıyık, dün Ankara’da idi. İYİ Parti Genel Merkezine giden Mustafa Bıyık, genel başkan Meral Akşener ve genel başkan yardımcısı Koray Aydın ile bir görüşme yaptı. Mustafa Bıyık’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile de bir görüşme yapacağı öğrenildi.
AKP’ye geçeceği şeklindeki iddialara tepki gösteren Mustafa Bıyık, partisinden ayrılmasının söz konusu olmadığını söyledi. 

Doktorunuz diyor ki!

  Sivilce(akne) en çok ergenlikte olmak üzere pek çok kişiyi etkileyen bir cilt sorunudur. Cilt bezlerinin ürettiği yağ, gözeneklerden çıkamaz ve mikropların etkisiyle değişime uğrarsa sivilce oluşur. Sivilce daha çok yağ bezlerinin yoğun olduğu yüz, sırt ve göğüste görülür. Ergenlikte, adet ve hamilelik döneminde hormonal değişiklikler nedeniyle sık rastlanır. Kapatıcı kozmetikler, temizleme ürünleri, yağlı kremler, nem ve terleme sivilce oluşumunu artırır. Sivilcenin karaciğer bozukluğuyla, diyetle, cinsiyetle bir ilişkisi yoktur. Sivilce yaz aylarında güneş ışığından gerileyebilir. Sivilce ergenler için çok büyük stres kaynağı olabilir, içlerine kapanabilirler. İlaçların amacı; kapanan gözenekleri açmak, yağ miktarını azaltmak ve üreyen mikropları yok etmektir. Sivilce kesinlikle sıkılmamalıdır. 
(Dr. Kemal Küçükali)

                                               ******************

  Hayatımda iki hayvandan korkuyorum biri ayı diğeri domuz. Ayı'dan korkarım sağı solu hiç belli olmaz, domuzdan korkarım sürü halinde gezdiği için!
 
Buna karşın kurtlardan sürü halinde de olsa korkmam, sürü halinde hiç görmedim ama tek olarak çok gördüm ve sanırım bu hayvanlar sevildiklerini hissediyor, çünkü benim sevgi sözcüklerime dönüp bakarak, durarak tepki verdiler.
Tilkileri zaten yayla da gece kapıya geldiklerinde beslerdim!
 
Kışın köyde ormanlara çok kar yağdığında geyik ve yaban keçileri aç kalmasın diye bir kaç kez de böğürtlenlik alanların açabildiğim kadar üstlerini açmıştım bata çıka...
(Metin Yılmaz)

                                                     *********

  Muhalefet etmek iktidara küfretmek değildir. Daha iyisi şu şekilde yapılabilir demektir.
  İktidar olmak muhalefeti hainlikle suçlayıp susturmak değildir. Aksine muhalefeti konuşturup farklı bakış açılarını değerlendirmektir.
 
Bizde iktidar ve muhalefet yek diğerini hain ilan ederek günü kurtarmayı seçer. O yüzden akıl bizden uzaklaşır.
ALLAH aklını kullanmayan toplumun üzerine pislik bırakır.
Merhum annemin sözleriyle "Akıl huu!" diyerek aklı çağırmak lazım.
‘Berbat durumlara gidiyoruz, batıyoruz, yanıyoruz, satıldık, yarın kıyamet kopacak’ diye konuşarak felaket tellalciliği yapanlar var. Yok efendim böyle bir durum. Neysek oyuz. Rejim değişse bile bu ülke aynı kaynaklara sahiptir, batmayız. Özgürlüklerin tanımı, yaşama şekline müdahale, hiyerarşik düzende farklılıklar olur o kadar. Üreten üretir, satan satar, okuyan okur. Bizim muhalefetimiz özgürlüklerin "insan hakları evrensel beyanname"sine göre yaşanması halinde gelişme ve ilerlemenin daha iyi olacağına dair inancımızdandır.
Sonsöz; "Ya akıl başa ya kuzgun leşe". 
(Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar