LEGALİTENİN İLLEGAL OLMASI

  Ülkü Ocakları eski Başkanı Azmi Karamahmutoğlu “Ya çekiç olacaksınız ya da örs, aradaki demir olmayacaksınız. Bu pazarlıklı kongreyi tanımıyoruz. Eğer illegaliteye kaymak gerekiyorsa bunu fert olarak başlatıyorum” sözlerinin üzerinden 22 yıl geçti. Ve her şey legalitenin illegal olması ile başladı. Bu sözler legaliteye varmak için illegalitenin olması gerektiğini ortaya koyuyor.
   Legalitenin ve illegalitenin evrensel kuralları vardır. Yani bu kurallar bizim ruhsal kontratlarımızdır. Yaşamımızdaki karakterimiz ve dış dünya ile ilişkilerimizdir. Yin Yang gibi karşılıklı zıt bir denge ama bir arada olabilir düşüncesi. Ama birinin diğerine üstünlüğü olmayan bir inanış. 
  Bugün zamanında ayıpladığımız birçok şey hoş karşılanır, olmaz dediklerimiz olur oldu.
Yanlıştan ve doğrudan uzak bir hayat yaşıyoruz.
Aykırı ve utanç olarak görüp ayıpladıklarımız normal oldu.
Sanki hatalar yapılıyor ama insanlar buna gizli onay veriyormuşçasına hatalar silsilesi sürekli devam ediyor.
Ayıp diye bir şey yok.
Önceleri utanç, kusur görülen hal ve davranışlar bugün aykırı sayılmıyor.
Bugünlerde dizilerde anormal bulduğum durumlar söz konusu. Sanki kadın erkek ilişkisi normal değilmiş gibi eşcinsel ilişkilerin pişirilip yayınlanması. 
Eşcinsel ilişkinin normalleşme çabasıyla beraber, bizim dizilerde de modern ağa tiplemeleri, evde hizmetçilik yaparken evin hanımefendisi olan kezbanlar, çocuğu yaşındaki küçük kızlara yan gözle bakanlar, amcasının karısına kötü gözle bakıp, yasak aşk yaşayanlar, çok kolay insan öldürenler vs.
Hatta haberlerde çocuk gelinler, Muta nikahları, kadına hakaret, eziyet, işkence vs hep normalmişçesine insanlara gösterilip doğal hale getiriliyor. 
Konusu olmayan cinsel temalı programlar çocuklara cinsellik yükler oldu.
Ya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın milli ve manevi değerlere karşı kullandığı “30 Ağustos halkı ilgilendirmiyor” sözleri ve sonrasında tepkilere karşı sözlerinin çarpıtıldığı açıklaması illegalitenin legalleşmesi oyunu değil midir?
İnandık mı?
  Denemeden kimseye zarar gelmiyor gördük. Bir şeyler söyleniyor, yapılıyor sonrada beni yanlış anladınız. Kandırıldım. Aldatıldım ile aklanmalar paklanmalar.
Bu noktada bir yanlış bir doğruyu da götürebilir, bir doğru bir yanlışı da.
Bir yanlış bilerek yapılmadığında doğru sayılır mı? Düşünülür.
Ya da şöyle düşünelim bir doğru bilerek ve isteyerek yapıldığında yanlış sayılır mı? Elbette yanlıştır.
  Önce yanlışı yapıyorlar, sonra yaşıyorlar, sonra da çok legalmiş gibi yayıyorlar.

  Mesela Suriyeliler önce ülkemize geldiler, sonra bizlerle beraber yaşamaya başladılar, şimdiler de ise çoğalıyorlar. Yayılıyorlar. Suç işliyorlar. Taciz ediyorlar. Adam dövüyorlar. Oy kullanıyorlar. Türkiye’de doktorluk yapıyorlar. Okulları, hastaneleri vs var. Hırsızlık yapıyorlar… Bu yanlış değil de nedir? Oysa ki onlar mülteci değil miydi? Onlar kamplarda kalmalıydı.
  Hiç mi burnunuza yanlışların, ayıpların kokusu gelmiyor? Umurunuzda da mı değil yoksa? Daha ne kadar yanlış yapılacak? Yok olup giden hayatları yakalamayı seçmek için umursayarak  butona basma isteği var mı?  Bu çaresizlik neden?
Umurunda kaç hayat var? Ailen, arkadaşların, kardeşlerin, akrabaların umurunda mı sahi?
Ayarımız şaştı.
Kantarın topuz kaçtı.
Alıştırılıyoruz. 
Rutinleşiyoruz.
Yanıltılıyoruz.
Basitleşiyoruz.
Ayrıştırılıyoruz…
“Beğen” tuşuna basıp, kırmızı kalp, kırmızıya boyanıyor ya insanlık ta bu şeklide yanlışla boyanıyor.
İllegal işlere sustukça legal işler kayboluyor. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.