Lokantacı esnafı kepenk indiriyor

Lokantacı esnafı kepenk indiriyor

Trabzon Lokantacılar Odası Başkanı Hüseyin Er, pandemi sürecinde devletten bir lira almadıklarını belirterek, işyerlerini kapatma noktasına geldiklerini söyledi.

Tamamen iflas durumunda olduklarını kaydeden Başkan Er, “Hiçbir ilerleme söz konusu değil. Ben kendi lokantamdan örnek vereyim. Normal zamanlarda 22 çeşit yemek yapıyordum şimdi 9 çeşit yemek yapıyorum. Onu bile satamıyoruz. Durumumuz buyken devletten de cebimize bir lira girmedi. Şu anda en zor durumda olan biziz. Girişimlerimizden de sonuç alamıyoruz. Benim dışımda konuşan oda başkanı da yok.  Çok zor durumdayız. Bir adım ilerleme yok. 3 ay sonra kapatacağız bu gidişle” dedi.

KENDİMİZ İŞİTİYORUZ!

Bu zor geçen süreçte dertlerini, sıkıntılarını TESK ve Lokantacılar Federasyonu nezdinde Genel Başkan düzeyinde anlattıklarının da altını çizen Hüseyin Er, “Ama Anadolu’daki lokantacı esnafının sesini duyan yok. Kendimiz konuşuyoruz, kendimiz işitiyoruz. TESK ve federasyonlar kendi keyfine bakıyor. Konuşmaları söylem bazında kalıyor iktidara esnafın lehine olacak düzenlemeleri hayata geçirmek noktasında baskı kurmaktan acizler. Her şey söylem bazında kalıyor. İktidar seçkinleri ve federasyonların genel başkanları birlikte hareket ediyor. Sorunlarımızı, problemlerimizi anlamaya çalışan yok. Bu da yetmezmiş gibi Ankara’da Lokantacılar Federasyonu’nda akıllara durgunluk verecek gelişmeler yaşanıyor. Bizim genel başkanımız, Pastacılar ve Lokantacılar Federasyonu genel başkanı için yaptığı yolsuzluklar nedeniyle yönetici arkadaşlar olağanüstü genel kurul kararı aldı. Genel başkanın yolsuzluğa bulaştığı, federasyona ait iki aracı satıp cebine koyduğu iddia ediliyor. Lokantacının derdini düşünen yok herkes kendi cebini yemesinin içmesinin peşinde. Biz Anadolu’da boğuluyoruz, bağlı bulunduğumuz federasyonun genel başkanı yolsuzluk yapıyor, esnafın parasına göz dikiyor. Bu kokuşmuşluğun kabul edilebilir bir tarafı yok. Bize yazık oluyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.