Maçka’nın o mahallesinde borulardan çamur akıyor!

vvvv-041.jpg  Maçka’nın Örnekalan Mahallesinden emekli öğretmen Hüseyin Bahçekapılı dün gazetemize uğradı, kapıdan girer girmez, ‘TİSKİ’yle sorunum var haber yapabilir miyiz’ diye sordu. İçme suyu şebekesinden çamur aktığını, pas kokusu aldıkları, boruların çamurla tıkandığını, sağlıklı suya hasret kaldıklarını ifade eden emekli öğretmen Bahçekapılı, TİSKİ’nin Maçka’daki şubesine 3 Temmuz 2019’da başvuruda bulundum. Verdiğimiz dilekçeyi işleme koymadılar. Takibim sonucu bunu öğrendim. 10 Eylül’de bir dilekçe daha verdim. Yine takip ettiğimde işleme konulmadığını gördüm. En sonunda 23 Eylül’de 4284 kayıt numarasıyla işleme konuldu. Ancak bana bugüne kadar herhangi bir dönüş olmadı. Geçtiğimiz Salı günü Alo 185’i aradım aldıkları bilgileri yetkililere ileteceklerini söylemelerine rağmen bana yine dönüş yapılmadı’ diye dert yandı.
  Örnekalan mahallesindeki evlerin her musluğundan çamur aktığını ifade eden Hüseyin Bahçekapılı, ‘Tüm mahalle halkımızın sağlığı tehdit altındadır. Gerekli tahlillerin yapılıp önlem alınmasını istiyoruz. Asbestli borulardan, demir pası kokan borulardan gelen suyu biz ne yapalım. En son çare size başvurdum. Mahallemizde herkes saat taktı ama sağlıklı su hizmeti alamıyor üstelik ceza ile karşı karşıya bırakıyorlar’ diye konuştu.  
  Trabzon’da bu tür şikayetler hayli yaygın… Su konusu çok önemli bir konu ve mutlaka TİSKİ’nin şehre sağlıklı su temin etmesi gerekiyor. Birkaç aydır görevde olan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun bu tür konularda hassas olduğunu biliyoruz. Zira TİSKİ’nin başına en güvendiği isimlerden birini getirdi. Kısa sürede Maçka’da olduğu gibi başka ilçelerimizde de yaşanan soruna çözüm bulunacaktır diye tahmin ediyoruz.  

Akoluk-Yalıncak  yolu bitirilecek mi?

  Trabzon’un en önemli karayolu projelerinden biri olan Kanuni Bulvarı’nın ardından kenti güneye çekecek olan Akoluk-Yalıncak karayolunun bitirilmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Levent Ustabaşı, yol projesinin şantiye şefi Alparslan Taşdemir ile görüştü. Şantiye şefi Taşdemir, ‘Yolun toplam uzunluğu 28 km. olup yolun Kavala kavşağına kadar olan kısmı yüzde 95 tamamlandı. Az bir kısım kaldı. Çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz’ açıklaması yaptı. Trabzon-Maçka yolu uzun yıllardır Trabzon’da kanayan bir yaraydı. Akoluk-Yalıncak kısmının tamamlanmasıyla büyük ölçüde sağlıklı bir yol haline gelmesi beklenen Maçka yolu vatandaşları hayli rahatlatacaktır diye düşünüyoruz.

Gençlik Spor’a niye  müfettiş geldi?

   Trabzon Gençlik ve Spor İl Hizmetleri Müdürlüğünde iki müfettişin incelemelerde bulunduğu söyleniyor. Müfettişlerini hangi konuları inceledikleri ise sır gibi saklanıyor. Trabzon ‘un Düzköy ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait doğa kampında bulunan bungalov tipi evlerin anahtarın AK Parti’den bir il yöneticisinin cebinde olduğu iddia ediliyor. Trabzonspor maçlarında da protokolde AKP’li yöneticilerin yanına 3-5 kişi alarak maça geldikleri protokolde maç izledikleri de ileri sürülen iddialar arasında. Müfettişlerin gelme sebebi bu iddialar mı yoksa başka bir şey mi önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Salih Cora’ya sürpriz yaptılar

salih-cora-007.jpg  AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Başkent Ankara’da yoğun bir gündemle çalışmalarını sürdürürken, TBMM’de Trabzon’dan gelen ziyaretçilerini de ağırlıyor. Trabzon’un 2 Nolu Beşirli Mahallesindeki İhsan Koz İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri Salih Cora’ya mecliste sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Akşehir’de düzenlenen okullar arası Nasrettin Hoca Fıkra Yarışmasında Türkiye ikincisi olarak büyük başarıya imza atan İhsan Koz İlkokulu öğrencilerinin elde ettiği başarıyı duyunca büyük mutluluk yaşayan milletvekili Cora, ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bu başarısı bizi gururlandırdı’ ifadesini kullandı.

BOZTEPE'DE bir yandan TİSKİ bir yandan AKSA!

 Trabzon’un Boztepe Mahallesinde Pazar üstü mevkiinde bir yandan TİSKİ’nin bir yandan AKSA Doğalgaz’ın yaptığı kazı çalışmaları ortalığı duman etmiş. Yapılan çalışmalar sırasında su boruları patlamış, diğer yanda doğalgaz şebeke çalışması ile mahallede yaşayanlar büyük sıkıntı yaşıyorlarmış. Boztepe’den arayan bir okurumuz, ‘Biri geliyor kazıyor, diğeri yandan kazı yapıyor. Buraları bir kazıyor bir kapıyorlar. Koordinasyonsuzluk had safhada. Bu işlerin amiri memuru yok mu? Sanki herkes kafasına göre bir iş yapıyor olan bize oluyor’ diye dert yandı. 

KTÜ’lü öğrenciler yemeklerden şikayetçi

ktulu-ogrenciler.jpg  KTÜ’de öğrenimlerini sürdüren öğrenciler çıkan yemeklerden şikayetçi. Yemeklerin iyi olmadığını, bu soruna bir çözüm bulunması gerektiğini söyleyen bir grup öğrenci, ‘Biz kaliteli yemek istiyoruz. KTÜ yemekhanesinde çıkan yemekleri KTÜ yönetiminden bir kişi gelsin tatsın. Kendi çocuklarına yedirir mi söylesin. Bu soruna çözüm bulunsun’ dediler.

Ayakkabıları  Halk Eğitim’den!

  Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun ayakkabılarının markası Halk Eğitim imiş. Dün Halk Eğitim Merkezine ziyarette bulunan Vali Ustaoğlu, 13 engelli gencin çalıştığı ayakkabı atölyesine girerek çalışan çalışmaları izledi ve üretilen ayakkabıları inceledi. ayakkabi.jpgMerkeze ayakkabı siparişi verdiği öğrenilen Ustaoğlu, ‘Şu an giydiğim ayakkabılar da Halk Eğitim’den. Arkadaşlarımız bahsedince sipariş vermiştim. Bugün piyasanın çok altında fiyatlarla satılıyor burada. Çok uygun fiyatlarla herkesin giyebileceği çok güzel ayakkabıların üretimini bu gençlerimiz yapıyorlar’ diye mesaj verdi. Piyasa fiyatının altında kaliteli ayakkabılara sahip olmak isteyenlere duyurulur.

Vergi uyarısı!

  Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi, İlan ve Reklam Vergisi, Katı Atık Ücretinde 2. Taksit ödemelerin 2 Aralık 2019 Pazartesi günü sona ereceği duyuruldu. vergi-uyarisi.jpgBelediyeden yapılan uyarıda, emlak ve işyeri sahibi olan vatandaşların ödemelerini tahsilât veznelerimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi  e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabileceği, ayrıca Halkbank ATM’lerinden de 7/24 ödeyebilecekleri hatırlatıldı. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar