Arka Sokaklar'ın Pınar'ı Giresun'da sakin bir hayat yaşıyor

Arka Sokaklar, Akasya Durağı gibi dizilerde rol alan Pınar Aydın bugünlerde Giresun'da eşi ve iki çocuğuyla sakin bir hayat yaşıyor.

Magazin 01.08.2021, 14:59 01.08.2021, 15:07
Arka Sokaklar'ın Pınar'ı Giresun'da sakin bir hayat yaşıyor

Akademi Türkiye yarışmasında şarkıcı olarak ünlenen ve Arka Sokaklar, Akasya Durağı gibi dizilerde rol alan Pınar Aydın, bir süre önce oyunculağa ve müziğe ara verdi. Şimdilerde Giresun'da iki çocuğu ve eşiyle sakin bir yaşam sürdüren Pınar, “Eşimin babası vefat edince buraya geldik. Hayatım tamamen değişti. Burada huzurlu bir hayatım var. İstanbul’da boğuluyorum. Buradaki sakinliğe ve huzura çok alıştım. Küçük bir yer olduğu için kimse bir koşturma içerisinde değil. Köye çıkabiliyorsunuz, denize girebiliyorsunuz. Giresun’un tabiatı çok güzel.” dedi. 

pinar-aydin-001.jpg

O YARIŞMAYLA KADERİM DEĞİŞTİ

 Merhum şarkıcı Barış Akarsu’nun birinci olduğu şarkı yarışmasında üçüncülüğü elde ederek güzelliğiyle de dikkatleri üzerine toplayan Pınar Aydın yarışmayla alakalı, “Bizim ailede ‘doktor, mühendis, avukat olacaksın’ gibi bir kural vardır. Benim üniversite tercihlerimi de annem yaptı ve istediğim bir bölüm olmadığı halde hukuk okumaya başladım. Üniversite için Bursa’dan İstanbul’a gelmiştim ve artık okulun üçüncü sınıfındaydım. Rahmetli annem, müzikle ilgilendiğimi bildiğinden ‘Akademi Türkiye’nin başvurularını gösterdi. Ben de başvurdum ve kendimi yarışmada buldum. Program başlayınca okulu bırakmak zorunda kaldım, çünkü kameralarla izlenen bir evde kalıyorduk. O yarışmayla kaderim değişti.” şeklinde konuştu.

pinar-aydin-seksi-imaji-uzerimde-kaldi-001.jpg

'SEKSİ' İMAJI YÜZÜNDEN KORKUYORDUM

“Yarışma çok popülerdi ve her yere çağrılıyordum. Ama ben sudan çıkmış balık gibiydim. Ne konuşacağımı dahi bilmiyordum. Bizi yarışmaya bağlayan sözleşmelerimiz vardı ve program bittiğinde elim kolum bağlı gibiydi. Hiçbir yere hareket edemiyordum. Ünlü prodüktörlüklerden albüm teklifleri geliyordu, görüşmeye gitmeye çekiniyordum. Ektiklerim de oluyordu. Açıkçası ürkmüştüm. Piyasaya dair hiçbir şey bilmediğim için. Bir de imajım ‘seksi’ diye kalmıştı. Beni kullanacaklar düşüncesiyle daha da çok korkuyordum”

pinar-aydin.jpg

ÇOCUKLARIM İÇİN YAŞIYORUM 

Oyunculuğa veya müziğe devam edip etmeyeceğine ilişkin konuşan Pınar Aydın, “Ben de bilmiyorum. Ben ne planlasam hayat hep çok farklı gitti. Şu an hayatımı çocuklarım için yaşıyorum. Tüm planımı onlar oluşturuyor. Oyunculuk yapmam için İstanbul’da yaşamam lazım. Orada yaşamak istiyor muyum, bilmiyorum. Ufak oğlum Uğur Berk henüz 1 yaşında, onu bırakamam. Eşimin de benim de anne ve babalarımız vefat etti. Öyle çok yakınlarımız olmadığı için çocuklarıma kendim bakıyorum. Onları bırakıp bir şey yapma hayali de kuramıyorum.”

pinar-aydin-arka-sokaklar.jpg

ARKA SOKAKLAR'DAN AYRILDIĞIMA PİŞMANIM

Pınar Aydın, bir dönem Arka Sokaklar'da rol almış, Rıza Baba’nın kızı Pınar’ı canlandırmıştı. Aydın diziden ayrılma süreciyle ilgili “Ben aslında Erler Film’in başka bir projesinde başrol olacaktım. Gülşen Bubikoğlu’nun rol aldığı eski bir filmi dizi olarak çekeceklerdi. Proje iptal olunca beni ‘Arka Sokaklar’a dahil ettiler. 2 yıl boyunca çalıştım. Sonra ayrılmak istedim. Bu kararı aldığıma da pişmanım. Neden bıraktım, bilmiyorum. 20’li yaşlarda çocukça davrandım sanırım. Gözükaraydım o zaman. Şimdi olsa daha mantıklı davranırdım.” ifadelerini kullandı. 

baris-akarsu-pinar-aydin.jpg

BARIŞ'IN SAÇLARINI YIKADIĞIM GÜNÜ UNUTAMAM

Şarkı yarışmasından arkadaşı Barış Akarsu hakında da konuşan Aydın, “Yarışma sırasında hepimiz aynı evde yaşıyorduk. Bir gün Barış’ın saçını yıkamıştım. O günü hiç unutamam. Gözümün önünden gitmiyor. Öldüğüne inanamıyorum. Sürekli rüyamda görüyorum... Barış’la birçok şarkı söyledik. Kavga ettiğimiz de oldu, fakat çocuktuk. O dönem tam bir şeyleri yakalamak üzereydi. Çok üzgünüm.” dedi.

pinar-aydin-esi.jpg

Pınar Aydın, 2015 yılında Harun Ovalıoğlu ile evlendi. Çiftin Ayaz ve Uğur Berk adında iki oğlu var.

Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52