Orkun Işıtmak'ın Anaokulu Videosuna Sosyal Medyada Tepki

Sosyal medya fenomeni Orkun Işıtmak YouTube hesabından "Bir günlüğüne anaokulu öğretmeni oldum" isimli bir video yayınladı. Yayınlanan video sonrasında fenomene ve anaokulu yetkililerine sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Magazin 08.11.2021, 14:49 09.11.2021, 16:27
Orkun Işıtmak'ın Anaokulu Videosuna Sosyal Medyada Tepki

Sosyal medya fenomeni Orkun Işıtmak'ın YouTube kanalında yayınladığı "Bir günlüğüne anaokulu öğretmeni oldum" isimli video sonrasında sosyal medya üzerinden yoğun tepki gördü. Twitter'da "#OrkunIşıtmakHaddiniBil" etiketiyle paylaşımda bulunan kullanıcılar, videoda tuvalete giden bir çocuğun yanına kamerayla girilerek bir video uğruna özel hayatlarının gizliliğinin ihlal edildiği dile getirdiler. 

Öte yandan bazı sosyal medya kullanıcıları da çocuklarla iyi anlaşmadığını itiraf etmesine ve onların dilinden anlamamasına rağmen bu videoyu çeken Işıtmak'ın, video uğruna çığlıklar atan ve ağlayan çocuklara müdahale etmek yerine çekim yapmasının o yaştaki çocuklarda travmaya yol açabileceği ifade edildi. Twitter'da çok sayıda kullanıcı "#OrkunIşıtmakHaddiniBil" etiketiyle anaokulu yetkilileri ve Orkun Işıtmak'a ceza verilmesi yönünde taleplerini dile getirdiler.

Orkun Işıtmak'a yönelik sosyal medyada gösterilen tepkilerin bazıları şu şekilde:

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 05:47
Güneş 07:17
Öğle 12:14
İkindi 14:40
Akşam 17:02
Yatsı 18:27
20
parçalı bulutlu