Mali tablo adayları ürkütüyor

Mali tablo adayları ürkütüyor

Çözülmesi gereken mali konular alt alta sıralandığı zaman ortaya çıkan mali tablo, 20 trilyon. Genel Kurul’u kazanacak adayın cebinde 20 trilyon sıcak parayla göreve gelmesi gerekiyor

PERSONEL GİDERİ

Trabzonspor kulübünde profesyoneller dâhil olmak üzere yaklaşık 180 kişi çalışıyor. Çalışanların aylık ödemeleri toplamı 500 bin YTL civarında. Mevcut yönetim personel giderlerini düzenli olarak ödedi. Gelecek yönetimin Aralık ayı personel gideri olarak 500 bin YTL daha ödeme yapması gerekiyor.

 

4 AYLIK PEŞİNAT

Futbolcuların maç başı alacakları 8 maçlık periyotlar halinde yapılıyor. Mevcut yönetim Ağustos ayı maç başı ve transfer taksitleri toplamı olan 400 bin YTL tutarındaki alacaklarını banka hesaplarına yatırdı. Futbolculara Eylül, Ekim, Kasım ve bu ay sonu itibariyle toplam 3,5 trilyon civarında 4 aylık peşinatların da ödenmesi gerekiyor

 

BAŞKANIN ALACAĞI

Genel Kurul'da aday olmayacağını açıklayan Nuri Albayrak'ın şu ana kadar kulübe verdiği rakam 9 milyon 860 bin YTL (9 trilyon 860 milyar Lira.) Albayrak yönetimi, 2005 Aralık ayında göreve geldiği zaman önceki yönetim alacakları olan 1 milyon 800 bin doları, kongre öncesinden 20 Şubat tarihine çek yazarak tahsil etmişlerdi.

 

AKARYAKIT İHALESİ

Kulübün akaryakıt istasyonu ihalesinden kaynak elde ettiği ve bayrak parası olarak adlandırılan rakamsa 9 milyon 175 bin dolar (artı KDV). Ancak mevcut yönetim akaryakıt istasyonu işletmesi için ihale yapmadı, bunu yeni gelecek yönetime bıraktı. Yeni gelecek yönetimin ihale etmesiyle 1.5-2 milyon dolar arasında bir gelir bekleniyor.

 

9 TRİLYONLUK GELİR

Akaryakıt ihalesini kazanan firmayla resmi işlemler tamamlandı. Birkaç gün içerisinde kulübün kasasına akaryakıt istasyonu ihalesini kazanan firmadan 9 milyon 175 bin dolar (artı KDV) gelecek. Başkan Nuri Albayrak'ın alacağı bu rakamdan ödendiği takdirde kasa çok az bir artıyla yeni yönetime devredilecek. Ama ödenmesi gereken borçlar var.

 

GARANTİLİ TEMETTÜ

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. olarak 2005 yılında halka açılan kulüp, hisselerin yüzde 25'ini satarak 25 milyon dolar civarında bir para kasaya kondu. Ancak halka arz garantili temettülü olarak gerçekleştiği için, yıllık 5 ila 7 milyon YTL (5-7 trilyon Lira) arasında bir rakam kar payı ödemesi yapma zorunluluğu oluştu.

 

ACİL ÖDENECEK PARA

Albayrak yönetimi, 2005 yılı Aralık ayında göreve geldi. 5 Ekim 2006'da 6 trilyon liraya yakın bir temettü ödemesi yaptı. 2007 yılında ödenecek olan rakamsa 6,7 milyon YTL. (6.7 trilyon lira.) Bu rakamın 2007 yılı için ödeme tarihi 20 Aralık. Yani genel kurulun 5 gün sonrası. Yeni yönetimin ilk etapta bu rakamı ödemesi gerekiyor. 

 

YAPILAN ANLAŞMALAR

Nuri Albayrak yönetimi Ocak ayında yapılacak transferler için bütçeye 5 milyon YTL (5 trilyon Lira) ödeme koymuştu. Ersun Yanal'ın verdiği liste doğrultusunda transfer çalışmalarını tamamlayan Albayrak yönetimi, ara transfer dönemi için 2 yabancı futbolcuyla ön protokol imzaladı.

 

OYUNCU ALINACAK MI?

Yeni yönetim mevcut yönetimin kulüp adına protokol imzaladığı 2 yabancı futbolcuyu alırsa 6 Ocak'a kadar peşinatlarını ödemek zorunda. Ayrıca mevcut yönetim 3'ü Türkiye'de, 1'i yurt dışında olmak üzere 4 ümit milli takım futbolcusuyla da anlaşma sağladı. Yeni yönetimin 6 oyuncuyu alması durumunda 5 trilyon lira bir rakamı ödemesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.