Maslahatgüzar seviyesi!

 maslahatguzar.jpg Futbolum Süperleri adlı gecede Trabzonspor’dan hiç kimseye ödül vermeyen yayıncı kuruluşla ilişkiler maslahatgüzarı seviyesine çekildi. Trabzonspor, Kayserispor maçı öncesinde yayıncı kuruluşa Murat Cem ile Kamil Ahmet’i verdi. Tek cümle söyleyip, ayrıldılar. Ünal Karaman da çok kısa konuştu. Maçtan sonra ise Amiri ile Majid yayıncı kuruluşa yine tel cümlelik röportajlar verirken, Ünal Karaman da kısacık bir konuşma yaptı. Yayıncı kuruluşa gol atan maçta öne çıkan futbolcuları röportaj için göndermeyen Trabzonspor, diğer basın kuruluşlarına Uğurcan’ı, Yusuf’u ve Abdülkadir’i verdi. Trabzonspor yayıncı kuruluşa ‘yayın talimatlarının’ dışına çıkmadan bu uygulamayı aynen sürdürecek!

Pilot takım artık U19

u19.jpgTrabzonspor Yönetimi, 1461 Trabzon’un amatöre düşmesi üzerine yeniden bir yapılanmaya gidecek. Başkan Ahmet Ağaoğlu ile Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp bu yapılanma içerisinde U19 takımını 1461 Trabzon’un tesislerine taşımayı planlıyor. Belki diğer U takımlarının diğerleri buraya alınabilir. TFF gelecek yıldan itibaren U21 takımlarının kapatılacağını açıklamasıyla birlikte bu planın aynen uygulamaya konulacağını öğrendik. Ağaoğlu ve Alp, yeni planlamayı yönetim kuruluna da getirerek tartışmaya açacak. Buna göre geniş kapsamlı bir yapılanmayla yola devam edilecek!

Yusuf ve Abdülkadir parlayan yıldız!

Manchester United ve Lille takımlarının scoutları Trabzonspor’un iki yusuf--apo.jpgyıldızını Kayserispor maçında izledi. Notlarını aldı, istatistiklerini tuttu. İki futbolcumuzun raporları gayet olumlu. Gelecek vaat eden ve gelişmeye de açık futbolcularımız için yeni tekliflerin geleceği belirtiliyor. Elbette parasal anlamda kulübe çok büyük gelir getirecek altın çocuklarımız onlar. Ama ikisinden biri bizce kalmalı. Bize göre Abdülkadir bir yıl daha Trabzonspor’da oynamalı. Yusuf, ülkesini gururla Avrupa’da temsil etmeli. Görüşümüz bu yönde...

Yeniden Avrupa

trabzonspor-avrupa.jpgTrabzonspor, dört yıl aradan sonra yeniden Avrupa’da. Öylesine özledik öylesine burnumuzda tütüyordu ki, nihayet o özlem bitti. Ancak bir riskimiz var! O da Finansal Fair Play’den ceza almamız. UEFA henüz bu konuda bir karar vermedi. Eğer, bizi izlemeye alacakları yönünde bir karar verirler ise Avrupa için engel kalmıyor. Ama mali kriterler nedeniyle ceza verirler ise Avrupa hayal olacak! Ceza alırsak sorumlusu kim mi? Söyleyelim! Muharrem Usta döneminde UEFA ile 3 yıllık Finansal Fair Play anlaşması yapılmıştı. O anlaşmada üçüncü yılın sonundaki transfer bütçesi 5 milyon Euro olarak karara bağlanmıştı. Ama 50 milyon Euro aşıldı. Yazık, vallahi billahi yazık!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.