Mazhar Yıldırımhan’ın kontenjanı!

Mazhar Yıldırımhan’ın kontenjanı!

Trabzon Belediye Meclisi’ndeki AKP’liler arasındaki çekişme, partide de rahatsızlık yarattı.AKP’nin önde gelen bir ismi ile konuştuk.

Kavganın nedenini sorduk ve ilginç bir cevap aldık.

‘Belediye Meclisi’nin oluşmasında başkan adayı Mazhar Yıldırımhan’ın etkisi vardır. Mazhar beyin kontenjanından  4-5 isim meclise girdi. Bu arkadaşlarımızın çoğu üzerlerindeki milli görüş gömleğini çıkarmadılar. Çekişmenin ana nedeni bu olaydır’ dedi.

AKP’li yöneticiye ‘İsmail Kemerkaya da o ekiple birlikte hareket ediyor’ dedik.

-‘İsmail beyi yanlarına çekmiş olabilirler ancak İsmail bey o ekiple birlikte hareket etmez. Belki bir iki konuda onlarla aynı safta görünmüş olabilir. Bu ekip, önümüzdeki dönemde büyük bir ihtimalle tasfiye olacak. Yeni dönemde o isimlerinden hiçbiri meclise giremeyecek’

‘Asım Aykan ve merkez ilçeyi bay-pas mı edeceksiniz?’

-Asım beyde, merkez ilçede o arkadaşlarda ısrar edeceğini sanmıyoruz. Israr etmeleri de sonucu değiştirmez’

‘AKP’nin yarısını eski milli görüşçüler oluşturuyor. Bu isimleri devre dışı bıraktığınızda, onlarda Saadet Partisine giderler’

-‘Biz kimseyi dışlamıyoruz, dışlamayacağız da. Belediye Meclisine giren arkadaşlar parti listesinden oraya giriyorlar. O zaman partinin kurallarına, kararlarına riayet edecekler.

Bizim partide geçmişte farklı görüşte olan insanlar var. Ama, bu arkadaşlar bugün AK Parti’nin görüşlerini benimsiyorlar. O nedenle, AK Partiyi içine sindiren, AK Partiye gönül veren herkese kapılarımız açıktır. Burada ayırım yapmamız söz konusu olamaz’

‘Faruk Özak’ın seçiciliği devam ediyor mu?’

-‘Bizim partide tek seçici makamı yok. Faruk bey; bakanımız, partimizin önde gelen bir ismi.

Faruk beyin görüşleri önemlidir’.

‘Muhammet Balta, kontrolü ele alabildi mi?’

-‘Muhammet bey partide gerçekten denge unsuru. Neyin ne olduğunu görüyor, biliyor’.

AKP Belediye Meclis üyelerinin, üç-beşini Mazhar Yıldırımhan belirlemiş olabilir.

Belediye başkan adayı, meclis üyelerinin tespiti konusunda elbette söz sahibi olacaktır.

AKP’de sıkıntının kaynağını Mazhar Yıldırımhan değil, partinin yapısıdır.

 

Özkan Sümer’in sözleşmesi ve yönetimin açıklaması!

 

Trabzonspor’un Özkan Sümer ile yaptığı sözleşmeyi aylar öncesinden biliyorduk.

Sümer ile ilgili yazdığımız yazıların bazılarında sözleşme içeriğinden az da olsa alıntı yapıyorduk.

Kuzey Ekspres yazarı Atakan Kadıoğlu, ‘gizli’ sözleşmeyi yayın danışmanı olduğu Trabzonunsesi.com adlı internet sitesinde yayınladı. Kuzey Ekspres’de ‘gizli’ sözleşmeyi bir gün sonra okurlarına ve kamuoyuna Trabzonspor eski yönetiminin alt yapı koordinatörü Özkan Sümer ile yaptığı sözleşmenin içeriğini duyurdu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu, ‘Sözleşme’ ile ilgili dün ilginç ve düşündürücü bir açıklama yaptı.

Yönetimin açıklaması şöyle; ‘Kulübümüz Eğitim ve Bölge Koordinatörü Sayın Özkan Sümer’e ait sözleşmenin bir internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna sızdırılması olayını büyük bir üzüntüyle karşılamış durumdayız. Yönetim kurulumuz söz konusu olaya sebebiyet veren kişi ya da kişilerin belirlenmesi konusunda hemen bir araştırma başlatmış ve sorumluların ortaya çıkarılması adına çalışmalarına hız vermiştir. Gerek kulübün gizli olmasa da resmi evrakının dışarıya sızdırılması, gerekse de Sayın Özkan Sümer gibi kulüpte önemli hizmetlerinin yanı sıra başkanlık mertebesine kadar yükselmiş bir kişinin böylesi konulara muhatap olması tarafımızdan kabul edilebilir bulunamaz. Kurumun mahremiyeti ilkeleriyle tamamen çelişen bu durumun sorumluları mutlaka belirlenerek kendileriyle ilgili gerekli yaptırımlar uygulanacaktır’.

‘Özrü kabahatinden büyük’ diye bir söz vardır.

Trabzonspor yönetim kurulunun açıklaması böyle bir şey!

Sözleşmenin kamuoyuna yansıtılması üzüntü ile karşılanmış!

Burada üzüntü ile karşılanacak ne var?

Aslında, yönetim kurulu bu sözleşmeyi kamuoyuna sızdırmalıydı!

Sözleşme, önceki yönetim tarafından imzalanmış.

Bu da çok önemli değil.

Önemli olan, Trabzonspor’da başkanlık, teknik direktörlük, antrenörlük vs. yapan ve her fırsatta Trabzonsporluyum diyen birinin böyle bir sözleşmeye imza atmasıdır.

Ayıplanacak olay bize göre budur!

Trabzonspor, binlerce üyesi, milyonlarca taraftarı olan kamu yararına bir spor kulübüdür. Üstelik borsaya da açılmış.

Böyle bir kulüpte gizli- kapaklı iş olur mu?

Yönetim Kurulu, bu sözleşmeyi sızdıranlara yaptırım uygulayana kadar Özkan Sümer’e yaptırım uygulasa Trabzonspor’un daha yararına bir iş yapmış olur.

Gerçi bu aşamadan sonra, Özkan Sümer orada daha fazla durmaz, ‘ayrılıyorum’ der.

Özkan Sümer’e yakışan da budur!

 

Birlik Beraberlik ve Bütünlük

 

Ali Özbak, Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaptığı ‘dayanışma gecesi’ ile ilgili bir eleştiri getirmişti.

Özbak, ‘Yeni yönetim, 14 Mart 2008 günü İstanbul’da ‘dayanışma gecesi’ yaptı. Geceye davet edilenlerin isim listesi ile davet edilmediği için serzenişte bulunanların isimlerini karşılaştırdım. Gördüm ki; serzenişçi isimler haklı! Çünkü isimleri o listede yok. Düşündüm ki; bu davet edilenler, hangi niteliğine göre davet edilmişler.

Ekonomik gücüne göre mi? Değil!

Eski yönetici olmasına göre mi? Değil!

Dünya görüşüne göre mi? Değil!

Taraf olduğu siyasi düşüncesi ve mensubu olduğu partiye göre mi? Değil.

Demek ki; bu davet edilenin bir başka özelliğine göre!

Diyorum ki; bu ayrışan özelliği, incinenler öğrenmelidir.

Kuşkusuz, bu mevcut yönetimin, ‘hem görevidir ve hem de sorumluluğudur!’ Eğer siz iki eski; başkandan, asbaşkandan ve yöneticiden ‘Birini davet eder, diğerini davet etmezseniz’ bu sorgulamayı cevaplandırmalısınız! O zaman nerede kaldı, o birliktelik!

…. Ali Özbak eleştirilerinde haklı olabilir.

Ancak bu tür organizasyonlarda unutma, gözden kaçma olabilir.

Yönetimin, bir iki istisna dışında kasti bir eylemi olduğunu sanmıyorum.

Trabzonspor yönetim kurulu Özbak’ın eleştirilerine karşılık şu açıklamayı yaptı;’ İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Trabzon’un Dünü ve Yarını’ adlı organizasyondur. Söz konusu organizasyonun davetli listesi hazırlanırken asıl amaç bugüne kadar camiamızın içerisine girememiş değerli işadamlarımızla kulübümüzü buluşturmaktı. Elbette böylesi organizasyonlarda her zaman hata yapılması olasılığı söz konusudur. Bu yönde eksiklerimiz, gözden kaçırdığımız ve çeşitli nedenlerle ulaşamadığımız son derece önemli eski üst düzey yöneticilerimizin varlığı doğru, ancak bilinçli ayırım yapıldığı fikri kesinlikle yanlıştır. Haklı eleştirileri dikkate alacak olan yönetim kurulumuz önümüzdeki süreçte bütünlük anlayışının pekiştirilmesi adına bu tarz organizasyonlara devam edecek ve benzeri eksikliklerin tekrar yaşanmaması için gerekli hassasiyeti sonuna kadar gösterecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur’

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.