Mecliste yalnız Trabzonlu

Sizlerle bu sütunlardan bir resim paylaşmak istiyorum. Bir zamanlar Trabzon’un medarı iftarı Erdoğan Bayraktar’ın meclisteki hali..!

Aslında resimler fotoroman olacak kadar çoklar,  malum yerim sınırlı olduğundan teki ile yetineceğim.

Geçen hafta, 17 Aralık 2013’te patlak veren yolsuzluk ve rüşvet iddialarının görüşülmesi TBMM çatısı altında yapıldı ve sonunda dokuzu AKP’li 15 kişilik bir soruşturma komisyonu kuruldu.

Gelin görün ki vatandaşın vergileri ve elektrik faturalarından kesilen paralarla ayakta duran TRT naklen maç yayınlarını bahane ederek TBMM’deki hararetli müsamereyi ekranlara getirmedi!

Gerçi AKP istese, değil TRT son günlerde havuz medyası diye adlandırılan televizyonların tümünde yaşananları ekrana rahatlıkla getirebilirdi. Ama istemedi.

Her zaman “Biz vatandaştan gizli saklı bir şey yapmıyoruz” diyerek övünenler bu kez vekillerinin yaptıklarını halkın öğrenmesinden rahatsızlık duydular.  

Belki de kürsüde kendini savunan, kolunda lüks villa fiyatı kadar saat taşıyan Zafer Çağlayan’ın,Gazete ilanında gördüm beğendim. Parasını Sarraf ödedi sonra ben kendisine iade ettim” sözlerinden sonra 700 bin liralık paranın kimselere görünmeden bir yerden başka yere nasıl gönderildiği akıllara gelmesin diye ekrana getirilmemiş olabilir!

***

Kim bilir?.. Çikolata, lokum kutularına ve takım elbise içinde kendisine takdim edildiği iddia edilen paralardan çok meclis kürsüsünden Bakara makara konusuna değinerek ne kadar dindar biri olduğunu kanıtlamaya çalışan Egemen Bağış’ın inandırıcı olamayacağından olacak futbol yayını tercih ettiler!

Televizyondan yayın yapılmayınca duyulmaz sandılar…

Ama yine yanıldılar...

Meclis çatısında müstafi dört eski bakan hakkında yolsuzluk ve rüşvet tartışılırken, gazetelere düşen bir resim “nereden nereye?” der gibiydi!  

Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar’ın yalnız ve sıkıntılı halleri kare kare internet sitelerinden dercedildi.

***

Tek başına, düşünceli ve ellerinin arasına aldığı başı ile sanki  “Ben nerde yanlış yaptım? Doğruları söylemek suç mu?” görüntüsü içindeydi.

Erdoğan Bayraktar’ın bunları hak ettiğine inanmıyorum.

Çünkü o, önce Kral çıplak diye bağırıp sonra, tornistan etse de yinede birçok AKP’li vekilden kendini ayırıp dik bir duruş sergiledi!

Bayraktar’ın Bakan olduğunda, kendisinden beklentisi olanlar, acaba bize de bir ince ayar çeker mi diye gözünün içine bakanlar… Dün etrafında pervane olup el bağlayanlar, ağzından çıkacak bir söz karşısında havada takla atıp eğilip bükülenler, daha gelmeden ceket ilikleyenler, alışık olmadıkları lafları Bayraktar’dan duyunca“Giderayak niye partiyi bombaladın!..” diye cephe aldılar. 

Oysa Sayın Bayraktar, 12 yıllık AKP iktidarı döneminde milletvekillerinin yapamadığını yaptı ve biat edenlerin aksine, “Ben bu güne kadar Başbakan’dan habersiz hiçbir şeye onay vermedim” sözleriyle gerçekleri dile getirdi.

***

Eee, ne demişler “doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar

Bir kere düşmeye gör, böyle yapayalnız kalırsın!

Hey gidi günler hey!

 

Üreticinin değeri yok

Bu günlerde fındık üreticisinin kafası karışık…

Yetkililer susup, her önüne gelen konuşunca, umudunu bahçesindeki fındığa bağlayan üreticinin kafası acayip menevişleşdi!

Mahsul  “dondu, donmadı”  diye papatya falı açıyor.

Geçen dönem umduğunu bulamayan fındıkçı,  gelecek sezonda yapacağı hasat için şimdiden hesap kitap yapmaya başlamış.

Sekiz liradan aşağısı kurtarmaz diyor… Üreticinin kafasındakini, bakalım devlet düşünüyor mu? Hiç sanmıyorum…

Hadi ondan geçtik, bu sezon yemeklik fındık bile  alamayacak olan üreticiye,  merak edip soran var mı?

Gelecek kış nasıl geçecek?.. Kimin umurunda?

Her seçimde gözünü kapatıp AKP’ye oy verenlerin durumunu görmezden gelen iktidar  ihaleye girip milyarlar kazanan patronlara “sen korkma hazine arkanda” diyor…Üreticide hayal kuruyor!

Herkes hak ettiğini biçiyor! 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.