Mehmet Ekici ve kar etmek!

Muharrem Usta'ya yakın olanlar, Mehmet Ekici fiyaskosunun üzerini kapatabilmek için yoğun çaba sarf ediyorlar.

Son olarak Trabzonspor yönetimi merkezli organizasyonla hisselerinin bir bölümü alındığı söylenen yerel gazetenin, daha çok siyasi içerikle hazırlanan köşesinde Mehmet Ekici konusundaki başarıdan (!) büyük övgüyle bahsedildi... Üstelik bu operasyonun Trabzonspor tarihinin en onurlu ve karlı kararı olduğu öne sürüldü. Bu duruşun Usta'nın geliştirdiği üstün ve vizyonist bir proje olduğundan bahsedildi.

Hatta diğer eski başkanlara da neredeyse hakaret edilerek, "Ekici gibilerini kadro dışı bırakıp Trabzonspor'u hem onursal hem de ekonomik olarak avantajlı hale getiren bir başkan çıkmadığından" dem vuruldu. 

Hadi diyelim Trabzonspor'la sonradan tanıştılar, tarihi bilmiyorlar; peki ya ekonomik anlamdaki saçmalığa ne demeli...

Kabataslak bir hesapla; sezon sonu serbest kalacak olan Mehmet Ekici için önce 2 milyon Euro'luk bir teklif geldi. Sonra bu rakam 2 milyon 750 bin Euro'ya kadar yükseldi. Trabzonspor kabul etmedi, Mehmet Ekici elde kaldı. Mehmet Ekici'nin yıllık aldığı ücret 1 milyon 400 bin Euro. Hadi diyelim yarım sezonunu oynadı, kenarda kaldığı dönem için kazanacağı 700 bin Euro...

Yaptı mı size 3 milyon 450 bin Euro... Yani yaklaşık 13.5 milyon TL.

Bitti mi? Bitmedi!.. Bir de Olcay Şahan transferini koyduk mu üzerine rakam daha da yükseliyor..

Şimdi bu nasıl bir ekonomik karmış varın siz takdir edin... Demek ki hisseler satılınca, gerçekler de böyle sapıyormuş...

Emre Aksoy neden aday olmadı?

Trabzonspor kulübü, amatör spor kulüpleri federasyonunun iki adaylı kongrelerinde genelde taraf olmazdı. Seçim sonrası kazananlarla birlikte olurdu.

ASKF’nin dünkü kongresinde bu gelenek bozuldu. Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Emre Aksoy, açıktan Hüseyin Balaban’a destek verdi. Aksoy’un, kongre salonunda hararetli ve hareketli tavrı, ilgiyle izlendi.

Emre Aksoy’un, ASKF seçimlerindeki hareketliliğini yorumlayan çoğu delege Hüseyin Balaban’ın yerine Emre Aksoy’un aday olması gerektiğini söylediler.

Trabzonspor’da başkan Muharrem Usta’ya yakın bir yönetici olarak tanınan Emre Aksoy’un, Trabzonspor’un olağanüstü kongreye gitmesi halinde başkanlığa adaylığını koyabileceği söyleniyor. Bu arada Makine Mühendisleri Odası Başkanı Şaban Bülbül de, kongrede yerinde duramadı. Makine Mühendisleri Odası seçiminde oturduğu yerden kalkmayan Bülbül’ün, ASKF seçimlerinde boy göstermesi farklı yorumlara neden oldu.

içerik-001.jpg

Başkan Sera gölünde!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, bugün Sera gölü çevresindeki bir restoranda basın toplantısı yapacak.  Başkan, basın toplantısında 3 yıllık icraatını anlatacak. Toplantıya, Büyükşehir belediyesinin üst düzey yöneticileri de katılacak.

Cora farkı!

AKP Trabzon milletvekili Salih Cora, gittiği her ilçe, belde ve köyde büyük ilgi ile karşılanıyor. Salih Cora, dün Şalpazarı’nda idi. Şalpazarı ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan, kahvehanelerde vatandaş ile sohbet eden Salih Cora, vatandaşların fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.  

salih-cora.jpg

Akyazı spor kompleksi

koruma altında!

 

Akyazı spor kompleksi ve stadın bulunduğu alana maç günleri dışında girişler yasak… TOKİ Akyazı spor kompleksini yaptı, gençlik ve spor genel müdürlüğüne devretti. Gençlik ve Spor Müdürlüğü ise kompleksi ve stadı henüz Trabzonspor’a devretmedi.

Ergun Ata ile Hasan Kurt, dünkü sabah yürüyüşünde Akyazı spor kompleksi ve stadın çevresinde tur atmak istediler. Beşirli’deki yeni kavşaktan spor kompleksine yürümeye başladılar. Tam, tesislere girerken, sivil giyimli bir genç tarafından durduruldular.

Genç, spor kompleksine ve stadın bulunduğu bölgeye girişin yasak olduğunu söyledi. Hasan Kurt, ‘Delikanlı deniz kenarında gidip geleceğiz’ dedi. Genç, sesini yükselterek ‘yasak’ diye diretti. Kurt, ‘polis çağır oğlum’ dedi ve yürümeye başladı.

Ata ile Kurt, birkaç yüz metre ilerlediler. Özel bir taksi önlerinde durdu ve sivil giyimli 4 güvenlik görevlisi araçtan indi. İkilinin etrafını sırdılar. O esnada, güvenlik görevlilerinden biri Ergun Ata’yı tanıdı. Görevli, komplekste gece gündüz nöbet tuttuklarını söyledi. Ata, kompleksi gündüz gözüyle görmek istedikleri için bugünkü yürüyüş güzergahlarını değiştirdiklerini vs. söyledi. Görevliler, Ata ve Kurt’u tanıdıkları için olayı büyütmediler.

TOKİ; Akyazı spor kompleksi ve stadı, Gençlik ve Spor genel müdürlüğüne teslim edeli aylar oldu. Komplekste sahalar ve tesis mükemmel. Trabzonspor yönetimi, bu işi uzatmamalı. Spor kompleksi ve stadı bir an önce devir almalı. Veya ‘Ben spor kompleksini istemiyorum, stadı da maçtan maça kiralıyorum’ demeli. Güzelim tesislere yazık oluyor. Ve ayrıca, gündüzleri spor kompleksi, stat mutlaka ziyaretçilere açılmalı.

*****

AK Parti; meslek odaları ve dernek seçimlerine neden müdahil olur, Kulüp Başkan ve delegelerini neden baskı altına alır? Anlaşılır gibi değil! ASKF Başkanı Cahit Erdem veya Hüseyin Balaban olması, AK Parti’ye ne kazandırır? Ve ayrıca AK Parti il başkanı ve yönetiminin, bakan adını kullanarak seçimlere müdahil olma girişimi, adını kullandığı bakana, vekile ve her şeyden önce partiye zarar verir. (Hasan Kurt)

 

***

Soruyu soruyoruz ama icraatın başındakiler Yunan tanrıları gibi üstün insan olduklarından bu ülkede bizim bir muhatabımız yok. Yazdığımız şeyler, dillendirdiğimiz mevzuular uzay boşluğunda buhar olup gidiyor. Türkiye’deki imam hatiplerde zil olarak neden AKP’nin propaganda müziği dombram çalıyor? İmam Hatip gençliğinin üzerinde siyasal bir proje olarak Rus Pavlov’un şartlı refleks deneyini mi yapıyorsunuz? İleride sokaklarda, miting meydanlarında dombramı duyduklarında koşullanmış köpekler gibi kulaklarını dikecek bir nesil mi yetiştiriyorsunuz? (Metin Kondel)

***

1 Mayıs emeğin ve emekçinin bayramı kutlu olsun. Son 35 yılda emeğin toplam milli gelirden aldığı pay dramatik şekilde düşüyor. Sosyal devlet tasfiye ediliyor. Kölecilik geri döndü. Türk milli mefküresi takipçileri bu meseleye çözümlerimiz var mı? (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

Önceki ve Sonraki Yazılar