Meral Akşener neden susuyor!

Meral Akşener neden susuyor!

Yerin Kulağı...

Ekim ayında kurulacağı açıklanan yeni partinin lideri Meral Akşener’in, AKP yanlısı yayın organlarında ve sosyal medyada kendisine yönelik ve hemen hemen tamamı gerçek dışı olan eleştirilere ve suçlamalara cevap vermeme nedeni, haksız ve mesnetsiz eleştirileri ciddiye almaması ve bu kesimi muhatap almaması ve karşılıklı diyaloğa girmek istememesi olarak değerlendiriliyor.

Meral Akşener’e yakın bir isim, AKP medyasının hedefinin Akşener’i yıpratmak ve halkın gözünden düşürmek olduğunu belirterek, ‘Bir süre önce yeni partinin kurmayları Akşener’in kendisine yönelik hayali haberlere ve dedikodulara cevap vermemesi konusunda bir karar aldı. Sayın Akşener de bu nedenle bu kesime cevap vermiyor’ dedi.
Akşener’in en yakınındaki bir başka isim ise, ‘Farklı araştırma şirketlerine yaptırdığımız anketlerde Akşener’e destek yüzde 30’lar düzeyine ulaşıyor. AKP’nin de yaptırdığı anketlerde Akşener, Erdoğan’a rakip olarak görülüyor. Suçlama ve karalamaların nedeni Akşener’in toplumda karşılık bulmasıdır. Yeni partimizin kurulması ile birlikte AKP karşısında en büyük güç biz olacağız, Meral hanım olacaktır’ dedi.

Öte yandan Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin tüzüğünün hazır olduğu, kurucular kurulunun da yüzde 80’inin belirlendiği bildirildi.

Akşener’in yeni partisinde MHP’lilerin yanısıra AKP’den, CHP’den, eski Demokrat Parti ve Anavatan Partisinden önemli isimlerin yer alacağı bildirildi. Kurucular arasında ülke bütünlüğünü ve Cumhuriyeti savunan Güneydoğulu ve Alevi isimlerin de bulunduğu kaydedildi.

 

Soylu’nun enerjisi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kabinenin en fazla çalışan Türkiye’yi adım adım gezen, vatandaşı dinleyen, ara sıra da olsa yurt dışına giden ismidir. Süleyman Soylu, birkaç gün önce sessiz sedasız Sri Lanka’ya gitti. Gezisi kısa sürdü. Türkiye’ye döndü Ankara, İstanbul derken dün Trabzon’a geldi. Partisinin ilçe kongrelerine katıldı. Katılmayı da sürdürüyor. Soylu, günde kaç saat uyuyor bilmiyoruz. Kimileri 4, kimileri 5 saat diyor! Hükümetin en kritik bakanlıklarından birinin koltuğunda oturan bir kişinin bu denli koşmasına, çalışmasına gerçekten şapka çıkartılır. Biz, bugüne kadar Süleyman Soylu gibi gecesini gündüzüne katıp çalışan bir bakan görmedik, duymadık. Duyan, gören varsa söylesin. Süleyman Soylu’yu kutluyoruz.

 

Belediye Meclisindeki 7 üye yeni partiye!

MHP’nin Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi’ndeki 7 üyesinin üçü bir süre önce partilerinden istifa etmişti. Geri kalan 4 üyenin de istifa etmesi ve kurulacak yeni partiye katılması bekleniyor.

MHP’nin belediye meclisinde üye sayısı 7’den 4’e düşmesiyle birlikte komisyonlardaki üyeleri de otomatik olarak düşecek. Belediye Meclisi henüz istifa etmeyen belediye meclis üyelerinden İsmail İnan, plan bütçe komisyonunda, Ayşe Kabadayı ise imar komisyonunda yer alıyor.

Belediye Meclisinde bugünkü durumun devam etmesi halinde tüm komisyon üyelikleri AKP’ye geçecek.

MHP Belediye Meclis üyelerinden biri, yeni parti kurulduktan sonra tüm meclis üyelerinin bu partinin çatısı altında yer alacağını ve böylece komisyonlarda yeniden görev alacaklarını söyledi.

Bu arada, İmar ve Bütçe plan komisyonlarında yer alan Ayşe Kabadayı ile İsmail İnan, komisyon toplantılarına katılmama kararı aldılar. İki üyenin komisyon toplantılarına katılmama kararı, partilerinden ayrılacakları ve imza yetkilerinin bulunup bulunmama tartışmalarına neden olmama olarak nitelendirildi.

 

Nusret Onur ısınma turlarında!

Ortahisar Belediye Meclisi hafta içinde Nusret Onur’un başkanlığında toplanmış. İmar komisyonundan gelen konular görüşülürken, imar komisyonu Başkanı Faruk Kanca, Nusret Onur’a, ‘Başkanım’ diyecekken ‘bakanım’ demiş. Meclis üyeleri bir anda kahkahayı basmış! Nusret Onur, Bakanlık değil de ikinci bir başkanlık elde edebilir. Bu başkanlık da TTSO meclis başkanlığı olur. Ancak, orada da ciddi rakipleri var. En büyük rakibi de Şadan Eren…

***

Mısırpüsküllü meczup Kadir; "Keşke Yunan başarılı olsaydı" diyor ya...

Oh be bunların üzüldüğü en önemli günlerdendir 9 Eylül...

Emperyalizmin kaybettiği gündür 9 Eylül...

Bu coğrafyaya mührümüzün bozulmayacak şekilde vurulduğu gündür 9 Eylül..

Hainlerin kahrolduğu gündür 9 Eylül...

Güzel insanların, vatanseverlerin mutlu olduğu gündür 9 Eylül...

Kutlu olsun! (Mustafa Önsel)

***

Cübbeli efendi buyuruyor; ‘Akıldan kurtulamadığımız sürece cennete gidemeyiz. Öldüğünüzde melekler sizi sorguya götürürken nakşibendinin halidi kolundanım derseniz melekler sizi hemen bırakır.’

Tamam, çok güzel de sorguya götüren melekler sadece halidi kolundan olanları bırakıyor; nasıl olacak? Nakşibendinin bile sadece halidi kolunu bırakıyor. Cemaat bağnazlığına güzel bir örnek budur.

Akıl ve zekâ bunlara daha çok gereklidir ama onların akıllanması artık mümkün değildir

Türk’ün titreyip kendine dönmesi kaçınılmazdır. (Temel Kahveci)

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.