Metin Kara ne iş yapar?

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası eski başkan yardımcılarından Zafer Sarı, TESOB Başkanı Metin Kara ve yönetimini topa tuttu. TESOB Başkanı Metin Kara’nın üretim yapılması yönünde açıklama yaptığını hatırlatan Sarı, ‘Metin Kara ne iş yapıyor. Önce üretimi kendisi ve yönetimdeki arkadaşları yapacak.  Metin Kara, 15 yıldır Maliyeye boş beyan veriyor. Metin Kara, bildiğim kadar ayakkabıcı, bugüne kadar bırakın ayakkabı imal etmeyi, ayakkabının söküğünü mü dikti? TESOB’u geçirdiler ellerine durumu idare ediyorlar’ dedi.

Ülke genelinde esnaf ve sanatkarların büyük sıkıntı yaşadıklarını, bir kısmının borç harç içerisinde işlerini yürüttüğünü bir kısmının ise dükkanlarını kapattığını söyleyen Zafer Sarı, ‘Bizim dönemimizde esnaf ve diğer meslek odaları aktifti. Şimdilerde ise odaları, üyelerinden aidat ve para almadan başka bir iş yapmıyor’ iddiasında bulundu.

metin-kara1.jpg

Ballıca’daki istinat duvarı!

Trabzon’un Of ilçesi Ballıca Büyükmahalle’de, TİSKİ bir süre önce büyük bir istinat duvarı yaptı. Toprak kaymasını engellemek için yapılan istinat duvarının altından su sızmaya başlamış. Büyükmahelle’den arayan bir okurumuz, ‘İstinat duvarı yaparken, göze bırakmamışlar, arka taraftaki suyu almamışlar. Şimdi duvarın altından su sızıyor. TİSKİ önlem olarak mahallenin suyunu kesti.  TİSKİ yetkilileri suyu kesene kadar istinat duvarını tehdit eden suyu kurutsunlar’ dedi.Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Davut Çakır Oflu… Davut bey; Ballıca Büyükmahalle sakinlerinin sesine herhalde kulak verir.

ballicadaki.png

Yemekte buluştular!

Trabzon eski başkanlarından Nuri Albayrak, eski asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, eski yönetici Erdal Atalay, Gençlik ve spor eski genel müdürü Mehmet Atalay ile BJK teknik direktörü Şenol Güneş ve yardımcısı kaleci antrenörü Mehmet Kulaksız, birkaç gün önce öğle yemeğinde bir araya geldiler.  İstanbul’un en nezih mekanlarından birinde gerçekleştirilen yemekte, futbol konuşuldu… Trabzonspor eski başkan ve eski teknik direktörününün bir araya geldiği yemeği Gençlik ve Spor eski genel müdürü Mehmet Atalay’ın organize ettiği bildirildi.

yemekte.jpg

Muharrem Usta'ya  açık mektup!

Trabzonsporlu İbrahim Ertürk, kulüp başkanı Muharrem Usta’ya bir mektup yazdı ve bazı önerilerde bulundu. Ertürk’ün mektubu şöyle;

‘Şike davasında her şeyin yapıldığına inanmakla birlikte avukatımız Erdem Egemen beyi İstanbul’da üç gün önceki görüşmemde biraz moralsiz buldum.Sayın Başkan, Erdem Egemen‘in de avukatımız Hakan Orhan'ın görevi bırakmasından sonra görevi bırakması durumunda ki buna ihtimal vermiyorum sizi ilk istifaya davet eden ben olacağımı bilesiniz.

Polemiğe sebebiyet vermek istemem. Trabzonspor yönetiminde şike davasında müracaatlar konusunda bir sıkıntı yok. Gereken her şey avukatlarımız tarafından yapılıyor. Bunda hiç şüphe yok.

Sıkıntı avukatların hizmetlerini desteklemek için herhangi bir çalışmanın, kamuoyu oluşturmanın yapılmayıp oluşu. Trabzonspor yönetimine önerim; FIFA’ya müracaat için hukukçularınızla Avrupa'da İsviçre veya Almanya'da bunu Avrupa basını önünde yapmanızdır. Sayın başkan, önerimim takipçisi olacağım.’

Ömer Sarı’nın hayali!

TS eski yöneticilerinden, Trabzon İdmanocağı eski başkanlarından armatör Ömer Sarı, bir süre başkanlığını yaptığı İdmanocağı’nın milyonlarca liralık borç nedeniyle kapanma tehlikesi yaşamasına üzüldüğünü söyledi. İstanbul’un en gözde mekanlarından Kadıköy’deki ofisinde İdmanocağı’ndaki gelişmeleri takip eden Ömer Sarı, ‘İdmanocağı, Türkiye’nin en eski kulüplerinden biridir. İdmanocağı milli mücadelenin ürünüdür. İdmanocağı zorlukların üstesinden gelir ve düzlüğe çıkar’ dedi.Ömer Sarı, Trabzon’da yaşayanların İdmanocağı’na sahip çıkmalarını istedi.

ömer-sarinin.jpg

Aday olabilir!

Trabzon Numune Hastanesi eski başhekimlerinden Dr. Osman Akıntürk’ün oğlu, Fatih Akıntürk’ün gezmediği, çadır kurmadığı yayla ve dağ kalmamış. Trabzon Gençlik ve spor il müdürlüğünde çalışırken genç yaşta emekli olan Fatih Akıntürk, 4 çeker jipiyle dağları arşınlıyor. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Fatih Akıntürk’ün gelecek seçimde Çarşıbaşı’ndan belediye başkan adayı olacağı söyleniyor.

aday-olabilir.jpg

‘Demiryolunu istiyorum!’

Trabzon’un tanınmış çok yönlü sanatçısı Salim Önder, Bakanların ve AK Partili milletvekillerinin referandum öncesinde sayısız vaatte bulunduklarını belirterek, ‘Ben şahsen Trabzon- Erzincan demiryolunun bir an önce yapılmasını istiyorum’ dedi.

Gençlik yıllarından Trabzon- Erzurum- Erzincan arasında mekik dokuduğunu belirten Salim Önder, ‘Erzincan’a ölmeden hızlı trenle gitmek istiyorum’ dedi. Salim Önder’in en az çeyrek yüzyıl daha yaşama ihtimali olduğunu belirten gazeteci Turgay Beşyıldız, ‘Salim abi, ben Erzincan’da top oynarken ziyaretime gelmişti. Erzincan’ı anladığım kadarıyla çok seviyor. İnşallah hayalleri gerçek olur ve Erzincan’a hızlı trenle gider’ dedi.

demiryolunu.jpg

Lütfen artık Kamacı kültür ile yollara dökülmeyin o iş bitti. Referandum sonuçları açık. Gerçekten yeni bir şey lazım. Yeni elbise yeni telefon değil yeni bir bilgi ve bilinç evreni. Arayış bu olmalı. (Prof. Dr. Kemal Üçüncü)

 

Bütün zalimler korkakların korkularından beslenir.

Zalimlerden korkmamayı öğrenin.

Korkarak alçakları yükseltiyorsunuz! (Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar