Metin Kara’nın ambargosu!

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin resmiyette işyeri olan ancak fiiliyatta ticari aktivitede bulunmayan Başkanı Metin Kara, Kuzey Ekspres’e yılda birkaç kez verdiği üç kuruşluk ilanları vermez oldu. Metin Kara aklı sıra Kuzey Ekspres’e ambargo uyguluyormuş.

Metin Kara’nın Kuzey Ekspres’e ilan vermemesinin nedeni, kendisine yönelik eleştirel yazılarmış. Bu gazete TESOB’un veya bir başka kurumun ilan ve reklamlarıyla yayını sürdürmüyor. Bunu sayın Kara da çok iyi biliyordur.

Kuzey Ekspres, dün olduğu bugün de yarın da doğruları yazmayı ve yorumlamayı sürdürecektir. Şimdilik bu kadar!

 

Trabzon Lisesinin

yeni müdürü!

 

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, tarihi Trabzon Lisesi müdürlüğüne, geçici olarak yani 6 aylığına Trabzon Milli Eğitim Şube müdürlerinden Gülsüm Memişkaptanoğlu’nu atamış. Gülsüm hocahanım aslında AKP’ye yakın bir eğitimci de değil. Zaten geçici olarak atanmasının nedeni de bu olsa gerek. Trabzon Lisesine 6 ay sonra, Lise yakınlarındaki bir okulun müdür yardımcısı atanacakmış. Şimdi kimileri Gülsüm hanımın lise müdürlüğüne atanmasını Rizeli olmasına bağlıyor. Bu atamanın Gülsüm hocahanımın Rizeli olmasıyla uzaktan yakından ilgisi yok. Zaten, bu iktidar veya Eğitim Bir Sen Gülsüm hanımı siyasi görüşü nedeniyle kolay kolay Trabzon Lisesi müdürlüğüne atamaz. Bu arada Trabzon Milli Eğitimini yönetenler, 130 yıllık tarihi Trabzon Lisesinin adını Trabzon Fen Lisesi olarak değiştirmişler. Osmanlı İmparatorluğunun son yıllarında 1887 yılında Trabzon Lisesi adıyla eğitim ve öğretime başlayan bir okulun 130 yıllık adının değiştirilmesi, Trabzon’a ve bu okuldan mezun olan onbinlerce öğrencisine hakarettir. Trabzon Lisesi’nin adı bugün siyasi olarak değiştirilse de yarın tekrar eski adını alacaktır.

 

Otoparklar boş!

 

Trabzon’un meydan bölgesindeki otoparklardaki doluluk oranının yüzde elli civarında olduğu söyleniyor. Meydan bölgesindeki otopark işletmecileri, fiyatları Büyükşehir Belediyesinin yol kenarlarındaki otoparklarından daha ucuz olmasına rağmen vatandaşların, yol kenarlarını tercih ettiğini söylüyorlar.

Bu arada Trabzon’un bazı bölgelerindeki trafik keşmekeşliğine yol kenarlarındaki otoparklar ile minibüs duraklarında bekleyen minibüslerin neden olduğunu ileri sürülüyor.

 

MHP tabela

partisi oldu!

 

Milliyetçi Hareket Partisi, ihraçlar ve görevden almalardan sonra Trabzon’da neredeyse tabela partisi oldu. MHP il ve Ortahisar ilçe merkezi bugünlerde iyice boşaldı. MHP’nin Trabzon’daki ağır toplarının önemli bir bölümü Koray Aydın’dan gelecek işareti beklerken parti tabanının yüzde 70’e yakın kesimi Meral Akşener’in kuracağı partiyi bekler oldu.

 

Ali Sağır İstanbul’a

neden gitti?

 

MHP’den ihraç edilen Trabzonlu parti kurucusu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis üyesi birkaç gün önce İstanbul’a gitti. Sağır’ın İstanbul’a gitmesi MHP’li muhalifler arasında farklı yorumlara neden oldu. Kimileri Ali Sağır’ın Meral Akşener ile görüşmek için İstanbul’a gittiğini söyledi. Dün Ali Sağır ile konuştuk. Oğlunun hayırlı bir işi için İstanbul’a gittiğini söyledi. Ali Sağır’ın oğlu İstanbul’da yaşıyor.

 

Haluk Pekşen

Tunceli’ye gidiyor!

 

CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen yarın Trabzon’dan Tunceli’ye gidecek. CHP Tunceli il başkanına destek vermek için bu il’e gideceğini belirten Pekşen, ‘Arkadaşımız hunharca öldürülen Gümüşhaneli öğretmen kardeşimizin cenaze töreninde yaptığı konuşma ile tüm ulusumuzun gönlünde taht kurdu. Kendisini kutlamak ve mücadelesinde desteklemek için Tunceli’ye gidiyorum’ dedi.

 

Trabzonsporlu

Hans’ı kaybettik!

 

Ergin Kulaçoğlu 40 yıllık dostu Trabzonsporlu Hans Gerhard Kolbe'yi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor.

Almanya'da hayata gözlerini yuman Kolbe, 19 Temmuz Perşembe günü toprağa verilecek. Değerli arkadaşını kaybettiğini müşterek arkadaşları Z. Nebahat Saatçi'den öğrenen Kulaçoğlu, Hans Gerhard Kolbe için, "Kırk yıllık değerli dostum; Vefalı, güzel insan" ifadelerini kullanıyor.

İkilinin KALAFATOĞLU NAKLİYAT A.Ş. ile başlayan dostluklarının değişen

adreslere yenik düştüğü günlerde ikili sürpriz bir şekilde İstanbul Marmara Yelken Kulübü'nde karşılaşırlar. Hans Bey, Sevinç Hanım ve Nebahat Hanım isimli iki dostuyla yemektedir. Söz futbola gelir. Nebahat Hanım Fenerbahçeli'dir. Konuşurlarken Hans Bey Trabzonsporlu olduğunu söyler.

"Nasıl olur?" denilince, "Ergin Bey Trabzon'da beni Trabzonsporlu yaptı" karşılığını verir.

Ergin Kulaçoğlu'nun Kadıköy'de noter olduğu günlerden itibaren kendisini tanıyan Nebahat Hanım, Kolbe'nin söyleminden O'nu kast ettiğini düşünür ve haklı çıkar...

Alman dostunun vefat haberini büyük üzüntüyle alan Ergin Kulaçoğlu, "Hiç kopmayacağımızı düşünüyorduk. Bu yaz yine bir arada olmayı konuşuyorduk.

Son telefonunda tedavisinin devam ettiğini söylemişti. Olmadı. Türkiye sevdalısı,

Trabzonsporlu sevgili Hans'ı hiç unutmayacağım"  sözleriyle anıyor.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar