Mevcut Başkanlar Güven Tazeledi

Mevcut Başkanlar Güven Tazeledi

AK Parti’nin dün gerçekleştirilen ilçe kongrelerinde, Tonya’da Cafer Köroğlu, Vakfıkebir’de ise Ahmet Uzun yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Tonya Spor Salonunda düzenlenen kongrede konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, kongrelerin birlik, beraberlik ve bütünleşme açısından çok önemli olduğunu, her kongrenin yenilenmeye imkan hazırladığını söyledi.mevcut-baskanlar-2.jpg

AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar büyük hedefleri gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Cora, “Tüm bunlar aziz milletimizin desteği ile gerçekleşmektedir. AK Parti, tarihimizin, demokrasimizin, büyümemizin, kalkınmamızın, gelişmemizin tecessümüdür. AK Parti milletimizin hissiyatlarının tercümesidir. AK Parti kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, dostluğun tercümesidir. AK Parti bu ülkede öz yurdundan gariplerin, ötekileştirilmişlerin tercümesidir." diye konuştu.

Cora, AK Parti'yi başarılı kılan unsurlardan birisinin de milleti manen anlamak olduğuna işaret ederek, "Milletimiz bizden ne istiyor? Milletimiz bizden duble yollar istiyor, enerji yatırımları bekliyor, doğalgaz rezervlerini keşfetmemizi bekliyor, Engelli vatandaşımıza insan gibi muamele bekliyor. Hastanelerde hasta kuyruklarında, eczanelerde ilaç kuyruklarında beklememek istiyor. Daha yaşanabilir çevre, daha yaşanabilir şehirler bekliyor. İşte AK Parti bunları tek tek gerçekleştirmiştir." ifadesini kullandı.

‘İNSANLIK DERSİ VERDİK’

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ise coşku ve heyecanı kaybetmeden kongreleri sürdürdüklerini, temizlik, maske ve mesafe kurallarına da riayet ettiklerini söyledi.

mevcut-baskanlar-3.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde koronavirüsle mücadele sürecinde her zaman vatandaşın yanında olduklarını aktaran Revi, “Sağlık, ekonomi ve sosyal hayatın büyük hasar görmemesi için tüm önlemleri aldık. Vatandaşlarımıza, esnaflarımıza, işçilerimize ve bu süreçte zarar gören her kesime ulaştık ve desteklemelerimizi yaptık. Dünya koronavirüs salgını ile birbirine düşerken ülkemiz yalnızca kendi vatandaşlarına destek olmakla kalmayıp yaptığı yardımlarla adeta insanlık dersi verdi” dedi.

Kongreye, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Bahar Ayvazoğlu, Karadeniz Bölgesi Bölge Koordinatörü Yahya Çelik ile partililer katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.