Mimarların bahçesi!

Trabzon Mimarlar Odası’nın bahçesindeki çay-kahve, yemek fiyatları beş yıldızlı otellerle yarışıyormuş. Mimarlar Odası’nın binası ve bahçesi, yıllar önce Oda yönetimi tarafından devletten 49 yıllığına kiralanmıştı.

Mimarlar Odasının tarihi binası bir ara öğretmen okulunun lojmanı idi. Mimarlar Odası binası ile öğretmen okulunun bahçesine tünel ile geçildiği söylenirdi. Şimdi o tünel var mı yok mu bilemiyoruz.

mimarlar-odasi.jpg

Mimarlar Odası’nın önceki yönetimi bahçeyi kiralamış. Bahçenin kiracılarından biri Akçaabat köftenin sahiplerinden Erdal bey, bir diğeri Volkan Konak’ın yakını… Bahçeyi işleten firmanın üçüncü bir ortağı daha varmış.

Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, bahçenin kendilerinden önceki yönetim tarafından kiralandığını, kiracının kiranın yarısını odaya yarısını da Milli Emlak’a yatırdığını söyledi.

Ortahisar ilçesinin meydan bölgesinde, insanların oturup sohbet edeceği, çay içeceği iki üç mekandan biri mimarlar odası bahçesi. Bahçe, Ortahisar’ın hali vakti yerinde orta yaş grubu kadın-erkeklerin uğrak yeri. Bahçenin gideri fazla olunca içecek ve yiyeceğin fiyatı da otomatik olarak beş yıldızlı otel ve restoranlarla yarışıyor.

Ahmet Metin kesin vekildir!

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in, gelecek seçimde milletvekili adayı olacağı ve sıralamada ilk üç içerisinde yer alacağı bildirildi. AK Parti Trabzon teşkilatının önemli isimlerinden biri, Ahmet Metin Genç’in muhtemelen Ayşe Sula Köseoğlu’nun yerine aday gösterileceğini iddia etti. Ahmet Metin Genç’e yakın isimlerden Selahattin Çebi ise, Genç ile mevcut milletvekillerinin arasını açmak isteyenlerin bu tür iddialarda bulunduğunu söyledi. Çebi, ‘Sayın başkan, Ortahisar’da başarılı bir başkanlık yapıyor. Ortahisar genelinde yapılan bir ankette başkana destek seçimde aldığı oydan daha fazla. Sayın Başkan, milletvekili adayı olacaksa ki olabilir de sıralamadaki yerini üyeler, genel merkez ve genel başkanımız belirler. Ahmet Başkan her şeye layıktır’ dedi.

ahmet-metinn-(1).jpgahmet-metinn-(2).jpg

FETÖ’den 480 bin TL!

FETÖ’den soruşturması devam eden bir avukat FETÖ’cü öğretmenlerden 480 bin TL kazanmış. Sonnokta gazetesinde yer alan habere göre FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan avukat denetimli serbestlikle salıverilmiş. FETÖ şüphelisi avukat gözaltına alınan yaklaşık 60 öğretmenin avukatlığını üstlenmiş ve her birinden 8 bin TL almış. Avukat, öğretmenlerden toplamda 480 bin lira almış. Trabzon Barosu, bir dönem Demokrat Parti il başkanlığı da yapan avukatın, yaptığı işin yasal olduğunu açıkladı. Bu arada FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı sanıkların savunmasını üstlenen İstanbul ve Ankara menşeili avukatların 50 ila 100 bin lira arasında ücret istedikleri öne sürüldü. Trabzon Kapalı ceza ve tutukevinde, sanık olarak kalan bir sanığın yakını, İstanbul barosuna bağlı bir avukatın kendisinden 100 bin lira istediğini belirterek, Trabzon’da duruşmalara giren avukatın aldığı paranın normal olduğunu söyledi.

Demeli bomba gibi!

İki gün kalp rahatsızlığı nedeniyle Ahi Evren Hastanesi’nde tedavi altına alınan MHP Trabzon eski il başkanı Muammer Demeli’nin sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. MHP kurucusu ve Trabzon belediye meclis üyesi Ali Sağır, ‘Muammer kardeşimiz geçmişte çok daha büyük sıkıntılarla karşılaştı yıkılmadı, bugün de yıkılmaz. Muammer ile daha yapacak çok işimiz var’ dedi.

demeli-bomba.jpg

AKP kanatsız CHP kanatlı!

AKP’ye yakın bir yerel gazetenin iddiasına göre, CHP’nin önümüzdeki aylarda yapılacak olan il kongresinde iki kanat yarışacakmış. CHP son il kongresinde Güzide Uzun ile Turgay Güngör’ün yarıştığını ve Güngör’ün ipi göğüslediğini belirten gazeteye göre önümüzdeki kongrede eski başkan Yavuz Karan da aday olacakmış. Gazetenin kulis haberine göre önceki kongrede Güzide Uzun bölgecilik yapmış ve ‘Artvinli Turgay’ demiş ve seçimi kaybetmiş. Karan’ın adaylık sinyali vermesi Uzun’un aday olmayacağı anlamına geliyormuş. Gazetede kulis köşesine yazan veya o bilgileri aktaranın bilmediği olay, Yavuz Karan’ın aslen Bayburtlu olması. Yarın birileri de Yavuz Bayburtlu derse ne olacak.

akp-kanatsiz-chp-kanatli-(1).jpgakp-kanatsiz-chp-kanatli-(3).jpg

Kongreler genelde iki veya daha fazla adayla yapılır. AKP’de onca kanat olmasına rağmen, kanatlar hiç yarışmıyor. Kongrelerde istisnalar dışında iki liste çıkmıyor. Tepe ne diyorsa taban da biat ediyor. Ses çıkaran, yarış için meydana çıkan yok. Çıkan olsa bile ya önceden ya da seçildikten sonra alaşağı ediliyor. AKP’nin başarısı da herhalde buradan geliyor!

**********************

İçeriğini geçtik… Önemli de değil... Ama Fatih Terim'in yaptığı yanlış iletişimdir... Bir kere öyle bir toplantı, o saatte, o uzunlukta, o ortamda olmaz...  Sakin kafayla uygun zamanda yapılır... Kaldı ki Arda suçu işlemiş, cezasını çekmiş, kararını vermiştir... Konu kapanıp, futbolcu yalnızlığına terk edilip belki de kendi kendine muhasebe yapması gerekirken, Terim bir oyuncuyu muhatap alıp, ne dediği, daha doğrusu ne demek istediği belli olmayan sözler bütününde kaybolup gitmiş, Arda'ya söz hakkı vererek yeniden diriltmiştir... İşte iletişim böyle bir şeydir; yapılan tek hata, sözde imparator olsan da yıllardır biriktirdiklerini 1 saatte alıp götürür... Bence Terim için yolun sonu yakındır!.. Koca TFF'de bu süreci yönetememek, gerçekten çok yazık!...Kimseye değil, ülkenin futboluna YAZIK!... (Altuğ Atalay)

***********

Bütün siyasi mitinglerin, toplantıların, konferansların, seminerlerin, açılışların, düğünlerin, randevuların en az yarım saat gecikmesinin klasikleştiği bir ülkede onsekiz yaşındaki bir delikanlının sadece bir dakika geç kaldı diye sınava alınmıyor oluşu tek kelimeyle gaddarlıktır. Oysa bu kural yukarıdakiler için geçerli olmalıydı. Benim bildiğin bir ülkede geç kalma hakkı çocukların ve gençlerindir. Toprak kokan insanların değil. (Metin Kondel)

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar