Türkiye’ye özel 4 bin TL'lik iPhone geliyor!

Apple gelir seviyesi düşük ülkeler için harekete geçti. Eğer söylentiler doğruysa Apple Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere özel olarak ucuz iPhone modelleri üretecek.

Mobil 24.11.2021, 12:42
Türkiye’ye özel 4 bin TL'lik iPhone geliyor!

Teknolojioku'dan Mustafa  Yılmaz'ın hazırladığı habere göre akıllı telefon pazarındaki en önemli oyunculardan biri olan Apple yeni nesil iPhone modelleri için şimdiden geri sayıma geçmiş durumda. Bu haber gelir seviyesi iyi olan ülkelerde heyecan yaratabilir. Fakat söz konusu yeni çıkan iPhone modelinin en ucuzunun 10 bin TL'den satıldığı Türkiye gibi ülkeler olduğunda iş biraz değişiyor. Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybından sonra artık Türkiye ve Türkiye gibi ekonomik açıdan sorun yaşayan ülkelerde yeni iPhone modellerini satın almak çok da kolay değil.

APPLE TÜRKİYE'YE ÖZEL UCUZ iPHONE ÜRETECEK!

Yeni ortaya çıkan bir rapora göre Apple, Türkiye gibi iPhone satışlarının düştüğü ülkelerde ucuz fiyatlı bir model satışa sunacak. 

Bu model hem iPhone satışlarını arttıracak, hem de iOS ekosistemine daha fazla kullanıcının entegre edilmesini sağlayacak.

Ucuz olacağı iddia edilen bu modelde Apple'ın amacı telefondan kar etmek olmayacak. Bunun yerine iOS üzerinden gelen gelirlerde artış sağlanacak. Ayrıca insanların Apple ekosistemine adım atmaları sağlanacak.

Şimdilik ucuz iPhone modelinin özellikleri ile ilgili bir bilgi yok. Fakat genel düşünce modern görünüme sahip daha güçsüz bir modelin geleceği yönünde. Çentikli tasarıma sahip olması beklenen bu modellerde FaceID yerine güç butonu üzerine yerleştirilmiş bir TouchID kullanılacağı ön görülüyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 05:47
Güneş 07:17
Öğle 12:14
İkindi 14:40
Akşam 17:02
Yatsı 18:27
23
parçalı bulutlu