Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

MUHALEFETE KARNE

Değerli okurlar, bu hafta Trabzon muhalefetinin şöyle bir karnesini çıkaralım istedim;
Muhalefet deyince aklımıza CHP ve İYİ Parti geliyor. CHP yeni başkanıyla, İYİ Parti de kurucu başkanıyla yoluna devam ediyor.
Aslında her iki başkanımız için de yeni ve taze başkanlar diyebiliriz. Bu nedenle heyecanlı, enerjik, pozitif, göz önünde ve hareketliler.
Her ne kadar İYİ Parti için sahada çok göremiyoruz söylentileri dolaşsa da biliyoruz ki şuan yoğun bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarıyla meşguller. Gece gündüz demeden teşkilatlandırmaları tamamlamaya, önümüzdeki 2019 seçimlerine hazır şekilde girmeye çalışıyorlar.
***

Kurucu başkan Hasan Saka bugünlerde sert muhalefete ve siyasilere bulaşmaya pek sıcak bakmıyor. Nedeni ise Afrin operasyonu, malumunuz ülkemiz savaş halinde ve Mehmetçik sınır ötesinde mücadele veriyor. Bu mücadeleye gölge düşürmek, savaş halinde bel altı vurmak, hükümeti hedef almak, devleti ve milleti karışıklığa sürüklemek yanlış olacağından Başkan siyaseti geri planda yürütüyor.
Tabi bu boş durulduğu anlamına gelmez. Yeni projeler, sosyal sorumluluklar ve millete hizmet adına ‘ Can Verenler için Kan Ver ‘ projesi gibi sosyal sorumluluk projelerinin adımlarını atıyor. Teşkilatlarıyla birlikte Cuma namazı sonrası Kan verme organizasyonu yapılması planlanmış. Sınır ötesinde can veren, gazi olan Mehmetçiklerin yanında olduklarını bir nebze olsun hatırlatmak adına hazırlanan projeye ve destek verenlere teşekkür etmek gerek. Bunun yanında Trabzon gündeminde yer alan c18 mağdurları ve Cephanelik projesi için de çalışmalar yapıldığını duymaktayız.
Lakin bu Cephanelik konusunda ilk adımı CHP’nin yeni başkanı Güzide hanım attı ve başarılı da oldu. Hem saha eylemi anlamında hem de hukuksal anlamda ilk adımı atarak inşaatın durdurulmasına vesile oldular. Konu hakkında büyük baskı altında kalan belediyeciler sonunda çark etti ve durdurma işlemi için yazıyı gönderdi. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak. Onun haricinde CHP’nin çiçeği burnunda başkanı hem Kılıçdaroğlu ile görüştü hem de kurultay öncesi önemli sözler aldı.
***

Trabzon insanının beklentisi hem İYİ Parti hem CHP İl başkanları ve teşkilatlarının gündemde olan sorunları dile getirmeleri, sahip çıkmaları, kötü belediyecilik sebebiyle şehrimizde oluşan sorunların çözülmesi hususunda önemli çalışmalar yapmalarıdır. Bu hususta iki taze başkana büyük işler düşüyor. Bildiğiniz üzere şuan ülkemizde en zor şey muhalefet yapmak. Gerek OHAL koşulları, gerek külliye baskısı, gerek iktidar baskısı koşulları zorlaştırıyor. Allah yar ve yardımcıları olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.